Živeti svoj život

Član
Učlanjen(a)
25.10.2009
Poruka
3.279
SVOJ STIL
Živeti svoj život


news_2021.jpg
Da bismo živeli svoj život, svima nama je potpuno jasno da se moramo baviti onim što nam se dešava u njemu. Stalno se moramo baviti sobom, posebno ukoliko želimo da stvari funkcionišu onako kako nam odgovara. A načini na koje to može da se izvede su mnogi.

Postoji more primera, milijardu mogućih kombinacija sa željom da se ne ogrezne u konformizmu. Dok odgovaramo ili se trudimo da odgovorimo postavljenim standardima (često diktiranim od strane medija), zaboravljamo na najvažniji i najosnovniji izazov - da budemo ono što jesmo. Zbog svega toga prirodno je što ponekad želimo da napravimo iskorak iz sopstvenog života, da ga pustimo da malo teče bez nas. On to sigurno može.

Što je najzanimljivije, uopšte ne grešimo kada to pomislimo. Život je sam po sebi postavljen na jake racionalne osnove, ima savršeno dobar raspored i odvijaće se automatski po savršenom redu. Mi ionako samo prisustvujemo. Figuriramo poput statista sa zadatkom. Teško bi se moglo reći da zaista držimo konce u svojim rukama. Kad bi zaista bilo tako, onda bi to bile naše mere. Za radikalni preokret u ime filozofije "živeti svoj život" danas najviše nedostaje hrabrosti i samopoštovanja. Na stereotipe ipak ne treba pristajati. Na kraju krajeva, trućanje o tome da se ekonomisti uvek najlakše zaposle ili da je prisustvo na fensi koktelu pokazatelj nekog visokog društvenog statusa ipak su samo najokoštalije predrasude.

Ipak, to su prilično česti klišei u koje, nažalost, verujemo i na čije se ispunjenje prisiljavamo, ili bar neki od nas. U suštini, na kraju dana svi znamo da za uspeh ipak ne treba sve da se žrtvuje i da je perfekcionizam u načinu življenja obično samo drskost i glupost istovremeno. U životu koji vodimo ništa nije važnije od onoga što nas čini živim.

Izvor: krstarica.com
 
Član
Učlanjen(a)
12.04.2010
Poruka
591
Budite radosni kad god vam se za to pruza mogucnost, i kad
god za to nalazite snage u sebi, jer trenuci ciste radosti vrede
vise nego citavi meseci naseg zivota provedeni u mutnoj igri
nasih sitnih i krupnih strasti i prohteva. (Njihova propinjanja
su cudljiva i nezdrava, njihova nezadovoljenja nisigurna i kra-
tkotrajna, sam sebi cilj i svrha!) A minut ciste radosti ostaje
u nama zauvek, kao sjaj koji nista ne moze zamraciti.

Citat iz "Znakovi pored puta"
 
Član
Učlanjen(a)
17.01.2010
Poruka
749
Danas se vrlo često čuje, naročito u medijima i "у риалити шоуима", ja sam ono što jesam. Na žalost, to "ja sam ono što jesam", je često osoba bez skrupula, vrlo često sa minimumom obrazovanja i kulture, rešena da dođe do nekakve popularnosti ili do novca na brz i lak način, da citiram Re-a "da je prisustvo na fensi koktelu pokazatelj nekog visokog društvenog statusa" i ostalih zabluda.
Zaboravljamo da je "biti ono što jesi" obavezujuće za svakog čoveka. Odgovornost prema sebi i svima ostalima koji su u kontaktu sa njim. Da to u stvari znači raditi na sebi, izrađivati svoj karakter i ličnost ali u pozitivnom smislu. Radovati se svakodnevnim stvarima, uživati u njima, biti prijatan i pun razumevanja....

Šta vredi porodici ako je neko od njih "ono što jeste" ako je to što on jeste sebično, samoživo stvorenje, koje mari samo za sebe i svoj konfor, bez imalo želje da se prilagodi drugima. Rečju, da bude čovek.
 
Član
Učlanjen(a)
03.12.2009
Poruka
5.036
Sećam se, kao tinejdžerka, mislila sam da živim svoj život, onako kako samo ja hoću i da će uvek biti tako. Sebično.
Kasnije sam shvatila da je život nešto sasvim drugačije.
Sada živim svoj život vođena i ograničavana različitim vrstama ljubavi.:heart:
Svakog dana učinim nešto za svoje voljene, saznam nešto novo sebi za ljubav i pustim druge da žive onako kako vole.:give_rose:
 
TMF
Član
Učlanjen(a)
09.07.2011
Poruka
1.433
Danas se vrlo često čuje, naročito u medijima i "у риалити шоуима", ja sam ono što jesam. Na žalost, to "ja sam ono što jesam", je često osoba bez skrupula, vrlo često sa minimumom obrazovanja i kulture, rešena da dođe do nekakve popularnosti ili do novca na brz i lak način, da citiram Re-a "da je prisustvo na fensi koktelu pokazatelj nekog visokog društvenog statusa" i ostalih zabluda.
Zaboravljamo da je "biti ono što jesi" obavezujuće za svakog čoveka. Odgovornost prema sebi i svima ostalima koji su u kontaktu sa njim. Da to u stvari znači raditi na sebi, izrađivati svoj karakter i ličnost ali u pozitivnom smislu. Radovati se svakodnevnim stvarima, uživati u njima, biti prijatan i pun razumevanja....

Šta vredi porodici ako je neko od njih "ono što jeste" ako je to što on jeste sebično, samoživo stvorenje, koje mari samo za sebe i svoj konfor, bez imalo želje da se prilagodi drugima. Rečju, da bude čovek.
To što govore tinejdžeri sa promašenim životima i suvim ambicijama, stvarno nema veze s vezom. Pitanje je da li oni uopšte i znaju šta znači ''živeti svoj život''. Oni tu frazu verovatno posmatraju kao nekakvo obećanje sna, kao nešto što će njihov život učiniti neuporedivo boljim. Teže njegovom ostvarenju po svaku cenu.

Treba imati svoj stil. Ne treba kupovati tanke pamučne džempere zato što su popularni. Ne treba nositi aermax zato što je statusni simbol. Ne treba pušiti zato što puše drugi u okruženju. Ali, nažalost, mladi radeći sve nabrojano, misle da žive svoj život. Zapravo, ta fraza za omladinu je često sve što je u suprotnosti sa rečima roditelja...
(nemam više inspiraciju)
 
Član
Učlanjen(a)
06.08.2010
Poruka
169
Moto pokojnog Dusana Prelevica bio je > ``Zivot ziveti bez filozofiranja``.
 
Natrag
Top