Zemljani su vanzemaljci

Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Zemljani su vanzemaljci


Naučnici sa Imperijalnog koledža u Londonu tvrde da je važan deo ljudskog genetskog materijala stigao iz svemira

Thumb_0_61_070607_ufo_festi.jpg


LONDON - Ipak smo vanzemaljci! Dakle, nisu bile prvo amebe pa Srbi (ili obrnuto), nego je naš genetski materijal stigao iz svemira! Tako barem tvrde naučnici iz Evrope i SAD koji su u stručnom časopisu Planetari sajens leters pružili dokaze da je “sirovina” za formiranje života na Zemlji došla iz izvora van naše planete!
Naučnici su otkrili molekule uracila i ksantina, koji su preteče molekula koji formiraju DNK i RNA - poznati kao nukleobaze, u delovima stena Marčinsonovog meteorita koji je pao u Australiji 1969. godine.
Oni su testirali materijal s meteorita da bi otkrili da li su molekuli došli iz Sunčevog sistema ili su bili rezultat kontaminacije kad je meteorit udario u Zemlju.
Analiza je pokazala da nukleobaze sadrže oblike “teškog” ugljenika, koji je
mogao biti formiran samo u kosmosu!
Rukovodilac istraživanja, profesorka Zita Martins iz Departmana za istraživanje Zemlje i inženjering u okviru Imperijalnog koledža u Londonu, uverena je da istraživanje može obezbediti nove dokaze potrebne da se objasni evolucija najranijih oblika života.
Period pre 3,8 i 4,5 milijardi godina obeležava prava kiša stena po sastavu sličnih Marčinsonovom meteoritu koja je zasipala Zemlju, i to upravo u vreme kad su se na njoj stvarali oblici primitivnog života. U toku tog snažnog “bombardovanja” velike količine meteoritskog materijala pale su na površinu Zemlje i Marsa.


Izvor: Kurir
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Bas mi je zao sto sam te razocarala. Znaci, kad vidis izvor, tu se zaustavljas...tvoj izbor.

Ma ne da se zaustavljam, već bežim glavom bez obzira. Pogotovo taj izvor. On ti je isto kao da popiješ čist otrov.
A ti od svih mogućih pitkih izvora izabrala da piješ baš onaj sa žabokrečinom. Svašta.
 
Član
Učlanjen(a)
04.05.2009
Poruka
382
Jedna ispravka URACIL je sastavni deo RNK a ne preteca baza koje cine DNK i RNK.
Molekula koja formira DNK i RNK:
razlika izmedju DNK i RNK sem u lancima je i u tome sto RNK sadrzi URACIL koji se vezuje za ADENIN,dok se u DNK ADENIN vezuje za TIMIN.
a odakle im ksantin,nemam pojma...jer se cak ni u literaturi za genetiku i za biohemiju nigde ne pominje...
Ovo zna svako dete u petom razredu,a ne samo neko stariji ili neko ko se bavi ovom materijom,a ako niste sigurni proguglajte i ne mozete da se predjete.
Sve u svemu zanimljiva tvrdnja,ne mora da znaci da je netacna...

I NE NAPADAJTE JULKICU IDIOTSKIM KOMENTARIMA,VEC JE POHVALITE ZBOG TOGA STO SE POTRUDILA DA NADJE TEKST I POSTUJE GA,JER JE ZA TO ULOZENO TRUDA I VREMENA PA MAKAR BILO I COPY-PASTE!!!
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Sta trazis onda ovde?!?

Pitku vodu.

Al kod tebe izgleda nema šanse. Od svega što je u istoriji čovečanstva napisano, tebi je qrir referenca :stupid:
Zadivljen sam.

I NE NAPADAJTE JULKICU IDIOTSKIM KOMENTARIMA,VEC JE POHVALITE ZBOG TOGA STO SE POTRUDILA DA NADJE TEKST I POSTUJE GA,JER JE ZA TO ULOZENO TRUDA I VREMENA PA MAKAR BILO I COPY-PASTE!!!

tata ti idiot. :blum3:

o tome i pričam, kad se već "potudila" da copy-paste, nek nađe neki normalni izvor, a ne još reklamira ove splačine od papira.
 
Master Of The Universe
Član
Učlanjen(a)
28.10.2009
Poruka
911
Blago tebi Milankovicu, pa koji god tvoj post sam procitao, nikad nisi zadovoljan, ali bas nijednom. Verovatno su svi ovde na nekom nizem stupnju razvoja osim tebe cim tako reagujes.
Na tvoje opaske jednostavno ne treba replicirati, pa to necu ni ja, a ti pisi sta zelis.
 
Član
Učlanjen(a)
12.12.2009
Poruka
160
Blago tebi Milankovicu, pa koji god tvoj post sam procitao, nikad nisi zadovoljan, ali bas nijednom. Verovatno su svi ovde na nekom nizem stupnju razvoja osim tebe cim tako reagujes.
Na tvoje opaske jednostavno ne treba replicirati, pa to necu ni ja, a ti pisi sta zelis.

Juki, ti imaš izgleda nekih problema u čitanju i shvatanju napisanog. Pa to se vežba u osnovnoj školi, čoveče.

A sad da ti prepričam šta piše u gornjim postovima.

Kažem lepo ovoj kao urednici da od čitave naše štampe ne mora da citirajući reklamira najgore đubre o nazovi novina u Srbiji. Da bi trebalo malo da razmišlja i o tome kakav ton svojim postovima daje ovom forumu.

A ona mi na to odgovori: Pa šta tražiš ovde?
Eto, baš onako urednički. ne daj bože da joj je neka veća vlast.

Pazi, ne kaže, iz qurira citiram zato i zato, super je članak, dragocene informacije koje ne možeš nigde da nađeš, ili dobro, možda bi stvarno trebalo da prenesem ponešto iz Politike, Blica ili NIN-a. Ne, nego joj se omilio mafijaški glasnik i nema nameru da menja. A nije jedini urednik na ovoj forumu koja ima isti izvor "informacija". Jel oni to razmenjuju između sebe? Nema pojma, pravo da ti kažem.

I onda ti ospeš paljbu na mene. Pa jel ti čitaš te "novine"? Ne čitaš. Pa što bi ga čitao na forumu, jbt.
El sad malo jasnije?
peace :dance2:
 
Natrag
Top