Zasteka kompjuter...

Učlanjen(a)
02.01.2014
Poruka
8
Ovako nekada mi se desi da mi zasteka komp...cuje se samo cik u kucistu i pojavi se not responding...i nmg nigdje jedino mogu restartovat komp ali i kada se ponovo dize sistem cuje se cik opet u kucistu i zastane i tako par puta a nekada jedino sto mogu da uradim da bi radilo normalno je da izvadim ram i onda radi...ali ne dugo.... ako neko zna do čega moze biti neka kaze .... inače koristim win7 64bit .
http://windows.microsoft.com/en-us/windows-vista/what-does-it-mean-when-a-program-is-not-responding
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Dok je ugasen komp,izvadi Ram i ocisti ga sa gumicom za olovke i izduvaj slot,ako imas dva Ram-a slucajno uradi to sa oba.Ako se opet bude isto desavalo onda probaj jedan po jedan Ram,opet ako imas dva,moze da se desi da je Ram pri kraju.Obicno hoce komp da pisti zbog njega.Ako imas samo jedan onda probaj nabavi ili pozajmi od nekoga drugi,pa vidi kako se ponasa.
 
Učlanjen(a)
02.01.2014
Poruka
8
Nznm... koristio sam HD Tune i nije mi izbacio da ima bilo kakva greska na oba hard diska...jos nesto je zanimljivo kada polozim kuciste sve normalno radi....cim ga malo cimnem odma cik i zasteka i onda moram restartovat.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ovako nekada mi se desi da mi zasteka komp...cuje se samo cik u kucistu i pojavi se not responding...i nmg nigdje jedino mogu restartovat komp ali i kada se ponovo dize sistem cuje se cik opet u kucistu i zastane i tako par puta a nekada jedino sto mogu da uradim da bi radilo normalno je da izvadim ram i onda radi...ali ne dugo.... ako neko zna do čega moze biti neka kaze .... inače koristim win7 64bit .

Da li si proveravao temperature koje su ti?
Proveri sve ventove da li se vrte kad ti zakuca!
Ako to odavno nisi radio otvori ga izduvaj malo od prasine!
 
Učlanjen(a)
02.01.2014
Poruka
8
Redovno ga cistim cisto je sve temperature nmg biti bolje.... nznm do cega moze biti..
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Redovno ga cistim cisto je sve temperature nmg biti bolje.... nznm do cega moze biti..

Pa pazi to sto klikne kao sto rece Quronja jedino hard moze da bude!
Ako nesto konstantno kao da melje to su ti ventovi!
Predpostavljam da su ti sada hardovi u kucistu u polozenom polozaju ovako!
Kod:
http://i00.i.aliimg.com/img/pb/194/461/515/515461194_969.jpg

Ako imas mesta u kucistu pogotovo onaj na kom ti je sistem postavi ga da stoji ovako
uspravno po strani!!

Kod:
http://i.testfreaks.com/blog/wp-content/uploads/2010/03/vantec12.jpg

Pa vidi kako ce tada da se ponasa!
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
Moze se desiti da nije dobar kontakt od napajanja pa pravi prekide,ako se desava duze vreme to,onda moguce da je elektronika na HDD-u
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
23
Taj zvuk tije od hard diska 95% sve pocesce ce ti blokira kompjuter se dok ne doge do kompletno blokiranje "start sistema"

Ja sam resio taj problem sa malo smesna procedura....pa probaj ako hoces :) na vlastitu odgovornost:

Drzi restart dugme 2,3 sec i onda lupni na kukiste sa ruka dva tri puta "ne previse jako" i sve ce se vratiti u normali se dok ne nabavis novi HDD ali ovo ce ti sigurno pomoci do tada :) testirano kod mene sa ova procedura radi evo vec 4 mjeseca bez nikakav zvuk i blokiranje :)
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.066
Moze da se desi i da je problem napajanje kada se pregeje izgubi napon sto prakticno ugasi hdd na sekundu, ne otpisuj hard disk prerano, proveri i to. Ako imas ukljucen neki visak rezac/citac i ventilator probaj da iskljucis p prati da li se isto desava.
 
Natrag
Top