zamjena malog hladnjaka RENO MEGAN CLSAIC

Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
3
pozdrav svima na forumu


imam problem sa maglenjem stakala na meganu ,a posto nemam filtera kabine,niti klime
moguci uzrok je curenje vode iz malog hladnjaka.dali neko zna postupak zamjene malog hladnjaka
i dali ima neki program koji bi opisivao
postupak zamjene hladnjaka i slicnih komponeneti na autu?

dali to ima u autodati?
 
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Ne znam da li si nekada video postupak skidanja malog hladnjaka, nije baš jednostavno za objasniti, jedino da probaš da 'izguglaš' neki video tutorijal. A zašto misliš da je hladnjak procurio? Da li opada nivo rashladne tečnosti, da li je mokro kod nogu suvozača ili vozača, oseća li se u kabini malo, kako bih ti objasnio, slatkast miris? Ukoliko nema ničeg od navedenog, a gubitak antifriza je osnovni signal, proveri da li kod tebe postoji slavinica koja otvara protok tople vode u taj hladnjak, da nije ona zatvorena, ili je u pitanju termostatski ventil koji je ostao zatvoren, ili je, banalno je ali se dešava, klapna za recirkulaciju vazduha ostala zatvorena pa sada zato magle stakla. Da ne dužim, prvo pogledaš da li sistem gubi rashladnu tečnost, ukoliko ne gubi - nema potrebe da skidaš mali hladnjak i sebe si poštedeo velikog posla.
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
3
provjerio sam to sa tecnosti prije ne gubi niti se osjeti taj slatkasti miris,a nije mokar ni tapacirung kod vozaca i suvozaca.
jedino ta klapna za recirkulaciju vazduha da provjerim dali je ostala zatvorena,a kako doci do nje.onaj gum za recirkulaciju je iskljucen ili ukljucen isto magle.
grijanje radi i osusi dio sajbe dok je na max 4 a ostala stakla bijele ako okrenem da susi i i bocna onda mi opet zamagli sajba.
 
Član
Učlanjen(a)
19.11.2009
Poruka
1
Proveri,trebalo bi da imas kabinski filter,ako se ne nalazi u delu moternog prostora,neka vozila nose taj filter kod suvozacevih nogu!
 
Član
Učlanjen(a)
05.10.2010
Poruka
3
provjerio i u delu motornog prostora i u unutrasnjosti kabine i nema nigdje filtera
 
Član
Učlanjen(a)
12.07.2011
Poruka
95
Mislim a si u pravu sto sumnjas na hlanjacic.To se i meni jenom desilo samo je drugi auto u pitanju ali je slicno.
Isto mi je maglila soferka cim ukljucim duvac.Zamenio sam hladnjacic i resio problem.
On moze da pusta po malo tako da pravi problem a ne primecujes da gubi tecnost.
Sto se tice zamene :) ,ogroman posao, pa ako nisi vest bolje plati nekom
 
Natrag
Top