Zamijena matičnih ploča u laptopovima?

Član
Učlanjen(a)
03.03.2012
Poruka
188
Pozdrav društvo. Treba mi stručna pomoć u vezi zamijene odgovarajućih matičnih ploča za dva laptopa.
1. Asus m51tr
2 . HP compaq nc8230.
Asus mi ne radi ( ne daje sliku), a na hp mi je losa Grafička. Naime mislio sam ( posto su oklopi kao da su juce iz fabrike) uzeti nove matične ploče i ugraditi ih s tim da budu malo bolje ( i novijeg datuma proizvodnje), dali je moguće i s kojim mp da zamijenimo. Dosta sam googlao ali nisam mogao uganjati. Šta mi vi predlazete. Hvala unaprijed na trudu
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Svako kuciste je pravljeno za odredjenu seriju ili model, ponekad i isti model ide sa dva razlicita kucista, tako da vrlo tesko cete uklopiti maticnu plocu, takodje maticne ploce mozete nabaviti samo iz polovnih laptopova kod nas, i mislim da tu ne biste nesto ustedeli pa ne vidim poentu zasto bi to uopste radili. Pokusajte da prodate laptopove kao neispravne, dodajte nesto novca i kupite kompletan lap top.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Na asusu ti zamena ploce ne bi pomogla jer ti je veoma verovatno crkla graficka a Compaq nije vredan truda jer je u pitanje prastari laptop sa 478 podnozjem i ATA diskom. Za ASUS sa neispravnom grafikom mozes dobiti neki manji novac a za Compaq prakticno nista.
 
Natrag
Top