Zakljucavanje dokumenata - Word 2007

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ako posedujete dokumenta koja zelite da budu samo vama vidljiva jednostavno ih mozete zakljucati sifrom koju sami odredite ,te niko ih nemoze otvoriti dok ne ukuca postavljenu sifru.Zakljucavanje dokumenata u Word 2007 mozete uraditi na sledeci nacin.Startujte Word dokumenat a zatim kliknite misem na oznaku Worda u gornjem levom uglu......broj 1

000mb.jpg


U padajucem meniju sidjite na Prepare a zatim desno kliknite na Encrypt Document......broj 2

001agf.jpg


U novom prozoru upisite sifru koju zelite a zatim kliknite na OK.........broj 3

002tbg.jpg


Ponovo upisite istu sifru i kliknite na OK.........broj 4

003hz.jpg


Sada ste zakljucali dokumenat i nemoze se otvoriti bez odgovarajuce sifre.Mozete pokusati otvoriti dokumenat ,ali da biste ga videli morate prvo upisati sifru koju ste postavili a zatim kliknuti na OK.....

004wzo.jpg


9jzmth.gif
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.10.2009
Poruka
11
Ko je pitanje,Don milan?!!!Pa Boki71 je ovdje serif i zakon compjuterske prerije!!!:).Zato ne pitaj vise i zahvali se sefu!!:)POZZ!!
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Ma Ok je.....Neki lik je obriso zig gde pise boki71 i postavio na jednom nazovi ,,velikom,, forumu (mislim da znam i kom)....DAkle prisvojio neciji trud i rad.....Nazalost takvih je sve vise i neka im sluzi na cast.......Svaki komentar je suvisan za tako nesto......

Prilikomsifriranja dokumenta jasno se vidi da se pasword sastojao iz 6 karaktera dakle bilo je upisano kao pasvord boki71........a srecom cuvam word i dokumenat koji sam sifrirao.......Inace tutorijal je bio postavljen poodavno na mom bivsem sajtu a kada sam dosao na ovaj ovde sadasnji naravno da sam ga i preneo........
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
U PDF........

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1202&authkey=ADkz8QTklT-qjPc" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top