Zahtevi za recepte

Učlanjen(a)
23.11.2011
Poruka
1
tražim recept za tortu

Poštovanje svima, tražim recept za jednu tortu koju sam probala kao dijete, a radila je jedna gospođa iz Srbije. Torta je bila čokoladna ali umjesto biskvita išlo je nekih 50-ak tankih kora kao jufke. Ako netko zna o kojoj je torti riječ volila bi da mi da recept.Pozz.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Poštovanje svima, tražim recept za jednu tortu koju sam probala kao dijete, a radila je jedna gospođa iz Srbije. Torta je bila čokoladna ali umjesto biskvita išlo je nekih 50-ak tankih kora kao jufke. Ako netko zna o kojoj je torti riječ volila bi da mi da recept.Pozz.

Mene to podseća na "Mađaricu". Evo recepta, pročitajte, pa mi recite da li je to-to, ili da tražim dalje:
http://serbianforum.org/torte-i-kolaci/65795-madarica-kolac.html
 
Član
Učlanjen(a)
21.07.2009
Poruka
32
Meni se čini da je u pitanju Doboš torta.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.09.2009
Poruka
42
Baklava

Ve molam ako moze da se najde receptot za edna baklava, ja vidov izminatata godina, ama ne sum sigurna dali bese na ovoj forum. Znam deka koga korite se redea se mackaa so smesa vo koja imase i hopla, mislam deka bea jajcata izmesani so hoplata,ne izmatena, baklavata bese so visni mislam, moze i so jagodi, ama mislam deka bese so visnjama. Moze i imeto ne i bese baklava, vazno se redat korite kako za baklava i taka i izgledaa kocki baklava seceni. Ako ima nekoj da go najde receptot, blagodaram mnogu.
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Član
Učlanjen(a)
15.03.2010
Poruka
34
Rečne školjke

Da li su rečne školjke jestive i ako jesu da li se pripremaju isto kao i morske?
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.978
Dragi Sisiz,
U svom prilično bogatom kulinarskom iskustvu, nikada nisam naletela na recept za spremanje rečnih školjki, pa sam sada malo potražila po knjigama i netu. Elem, kažu da je učinak takav da se ne isplati spremati ih. Mogu da se peku na roštilju i služe sa prelivima kao i morske (beli luk, limun, začini), mada ih je, obzirom da one čiste reke, možda bolje prvo malo prokuvati (par minuta u ključaloj vodi), pa tek onda peći.
U principu, mišljenja su oprečna, neki misle da su možda čak i otrovne, jer gde danas imamo potpuno nezagađenu reku? U reke se izliva sve i svašta, i one se upravo time i hrane. U principu, ja ih ne bih preporučila. Ali, ako ipak odlučiš da probaš, neka to bude mala količina, jer stvarno ne znam koliko je pametno.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2011
Poruka
29
Kokteli Puno njih na jednom mestu

Postovani. dali mozda ima puno koktela na jednom mestu naravno na srpskom jeziku ako moze ako ne moze i na engleskom. Hvala!
 
Natrag
Top