Zabrana Ženidbe u Hrišćanstvu

Ko ljudima zabranjuje zenidbu?Bog ili Djavo?

  • Djavo

    Votes: 7 77,8%
  • Bog

    Votes: 2 22,2%

  • Total voters
    9
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne bih, jer ja nisam Adventističko učenje primio SAMO od čoveka, što je možda slučaj sa JS, već sam u svaku tačku vere osvedočen od samog Gospoda, i sa njim doživeo mnogostruka iskustva.

Dakle, čovečije i može prevariti ako čovek SAMO primi formalno od čoveka.
Ali, kada se sam Bog objavi čoveku, i osvedoči ga da je sve istina, onda može i sama crkva kao institucija koja tu istinu ima da nestane sa lica zemlje, ostaje Božanska istina i oni koji je poznaju.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ne bih, jer ja nisam Adventističko učenje primio SAMO od čoveka, što je možda slučaj sa JS, već sam u svaku tačku vere osvedočen od samog Gospoda, i sa njim doživeo mnogostruka iskustva.

Dakle, čovečije i može prevariti ako čovek SAMO primi formalno od čoveka.
Ali, kada se sam Bog objavi čoveku, i osvedoči ga da je sve istina, onda može i sama crkva kao institucija koja tu istinu ima da nestane sa lica zemlje, ostaje Božanska istina i oni koji je poznaju.

Proveri malo bolje,
ne zaboravi da se sotona pretvara cak i u andjela svetla da bi prevarila ljude.
ne budi previse siguran
1.Korincanima 11:14
13 Jer takvi lažni apostoli i prevarljivi poslenici pretvaraju se u apostole Hristove.
14 I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u anđela svetla.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sotona indoktrinira ljude putem izvrnutog učenja, a Bog rečju svojom koja je jednom predana Svetima.

Zaokret, po svemu sudeći JS su indoktrinirani, i zato i nemaju živa iskustva sa Bogom, jer ih sotona ne može dati.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Sotona indoktrinira ljude putem izvrnutog učenja, a Bog rečju svojom koja je jednom predana Svetima.

Zaokret, po svemu sudeći JS su indoktrinirani, i zato i nemaju živa iskustva sa Bogom, jer ih sotona ne može dati.
Ama koji Bog ti je dao ta iskustva? Da nije alah,ili Buda ? ili koji Bog?
ispitujes li ti sebe i svoja iskustva ,jesu li od Boga ili od djavola?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko želi Boga i njegovu reč - njemu se otkriva Bog.
Ko želi da sluša ljudske filozofije - on ni nema iskustva, već veruje čisto ljudskim rečima, i prodaje im poverenje.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ko želi Boga i njegovu reč - njemu se otkriva Bog.
Ko želi da sluša ljudske filozofije - on ni nema iskustva, već veruje čisto ljudskim rečima, i prodaje im poverenje.

Ima na hiljade ljudi koji imaju takva iskustva sa Bogom,samo ne znaju kako se taj bog zove i nazalost imaju iskustvo sa biblijskim andjelom svetla iz 1.Kor 11;14
14 I nije čudo, jer se sam sotona pretvara u anđela svetla.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ko drži reč Božju i traži vodstvo Duha Svetoga, i moli se neprestano Gospodu, i održava zajednicu sa njim, njemu đavo ne prilazi, i ne vara ga.

Ko ne sluša reč Božju već ljude - on je već prevaren.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Ko drži reč Božju i traži vodstvo Duha Svetoga, i moli se neprestano Gospodu, i održava zajednicu sa njim, njemu đavo ne prilazi, i ne vara ga.

Ko ne sluša reč Božju već ljude - on je već prevaren.

Ni Bog Otac Jehova,niti sin Bozji Isus Hrist nisu zabranili zenidbu .Mnogi apostoli su imali svoje zene i izvrsavali bracnu duznost i Isus im nikada to nije zabranio.
Otkud zabrana zenidbe svestenika i drugih u ime koga???
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ni Bog Otac Jehova,niti sin Bozji Isus Hrist nisu zabranili zenidbu .Mnogi apostoli su imali svoje zene i izvrsavali bracnu duznost i Isus im nikada to nije zabranio.
Otkud zabrana zenidbe svestenika i drugih u ime koga???

Adventisti to ne zabranjuju, i ti si jednom prilikom napomenuo - da ti je drago zbog toga.

Osim toga, ženidba nije uslov spasenja.
 
Natrag
Top