Zablude o romantici

Učlanjen(a)
19.09.2009
Poruka
27.640
Romantika? Što je to? Izgubili ste ju negdje po putu ili ju nikada niste imali?


2614_big.jpg


Bilo da ste na početku veze ili 25 godina u braku, svi imate određeni pojam što je to romantika. Romantika može predstavljati samo mirnu večer ili šetnju, do neke posebne prigode s romantičnom večerom uz svijeće ili putovanje. No, ono što je najvažnije zapamtiti da romantike ima i u najmanjim svakodnevnim stvarima.

Vrijeme o kojem je pisala Jane Austen je odavno prošlo, ali nije loše da se ponekad prepustite osjećajima, naravno onim „ljubavnim“. Na žalost, ako i na početku veze ima romantike, kasnije se često izgubi te ju često zamjenjujemo ili poistovjećujemo s nečim što ona nije.
Zbog toga, pripremili smo vam 10 najčešćih zabluda o tome što je neki misle da je romantika ili što je potrebno da budete romantični.


  1. Romantika i seks su ista stvar. Ova tvrdnja ne može biti dalje od istine. Iako romantika može voditi do seksa, osoba koja je romantična samo zbog toga, u biti igra samo na samo dobitnu kartu. Shvatite romantiku kao mentalnu predigru i neka osoba koju volite zna koliko mislite na nju i da ste se i dodatno potrudili da to pokažete.


  1. Romantika nije važna u vezi. Između naših poslova, hobija i svih drugih stvari koje moramo obaviti, često se zna dogoditi da se partneri u vezi zapostavljaju, zbog „važnijih“ stvari u životu . U stvarnosti veza sa vašim partnerom je „ljepilo“ koje drži sve ostalo u vašem životu zajedno. Romantikom ćete samo vezu učiniti zanimljivijom ali ćete i više uživati u njoj.


  1. Za romantiku treba mnogo novaca.Romantika ne predstavlja količinu novaca koji ste potrošili za partnera, nego da ispunite njegove želje i snove. Primjerice, samo kada partneru kažete da dobro izgleda ili da ga odvedete na mjesto koje voli ili ispunite neku želju, već ste bili romantični. Mali znak pažnje može značiti više, nego kupovina skupog poklona.


  1. Romantika zahtjeva mnogo truda i vremena. Naravno, neki određeni aspekti romantike mogu zahtijevati više vremena, ali romantika je i u malim stvarima koje mogu mnogo značiti za vezu. Primjerice, ako se želite opustiti na kraju dana, prigušite svijetla, pustite omiljenu muziku. Prilikom slaganja jela zaplešite u kuhinji s partnerom ili priredite mirisnu kupku te se zajedno opustite. Sve te stvari ne zahtijevaju mnogo vremena, ali su zaista učinkovite.


  1. Samo su žene romantične. U većini veza žene se smatra romantičnijima, što uopće ne treba biti slučaj. I žene i muškarci trebali bi dati svoj doprinos romantičnosti. Jedina razlika između romantične i neromantične osobe je koliko ta osoba posvećuje vremena upravo malim znacima pažnje.


  1. Cvijeće i bombonjere uvijek pale. Iako su oni lijepa gesta, isto tako su već postali klišej. Naravno, još uvijek je lijepo dobiti ih na dar, ali morate muškarcu dati do znanja da ne znači biti romantičan ako samo bez ikakvog značenja donese cvijeće i čokoladne bombone. Možda da vam uz to kaže koliko vas voli i cijeni ili vam taj poklon da na mjestu na kojem ste se upoznali, sigurno će vas to dodatno obradovati.


  1. Ili si rođena romantična ili nisi. Istina je da nitko nije rođen romantičan. Svatko mora naučiti kako biti romantičan ili uz obitelj i prijatelje ili iz knjiga, filmova... Ono što je predivno kod romantike je to, što je „zarazna“. Kada ju jednom probate, želite još, a i vaš partner će sigurno biti romantičniji zauzvrat.


  1. Govoriti „volim te“ je dovoljno. Svi vole čuti te dvije slatke riječi, ali kada je riječ o romantici, djela govore više od riječi. Ako ste doista romantični potkrijepite svoje riječi s nečim čega će se vaš partner sjećati. Primjerice, s vrškom vilice na sir ili putar prije jela ispišite „volim te“ i stavite na stol. Neće proći nezapaženo.


  1. Romantika zahtjeva mnogo priprema. Ono što je najljepše kod romantike je da nema točne formule – odnosno ono što neke osobe smatraju romantičnim, drugima to ne predstavlja romantiku. Ono što je ključno je da vi kao par nađete svoju formulu ili možda bolje rečeno dozu romantike. Nemojte se ustručavati razgovarati s partnerom. Izrazite svoje želje i obrnuto.


  1. Dovoljno je biti romantičan na dan zaljubljenig i godišnjicu veze/braka. Na te dane svi očekuju romantiku što na kraju ne treba ispasti onako kako smo željeli i zamišljali. Ako zaista to mislite onda u vašoj vezi treba spontanosti i impulzivnosti.



Na kraju, potrebno je istaknuti da romantika nije pretvaranje, nego istinska želja da svojeg partnera obradujete, učinite ga sretnim i pokažete koliko vam je stalo. Često u filmovima i knjigama vidimo prevelike i nerealne „doze“ romantike, koja zaista funkcionira nekom drugom svijetu. Počnite sa svojim malim dozama i uživite se, odnosno nemojte razmišljati. Prepustite se svim svojim osjetilima i slijedite svoj instinkt.

Žena
 
Član
Učlanjen(a)
22.10.2009
Poruka
688
Ja nisam romantična! To nikako ne znači da ne volim svog muža! Volim ga puno! Jednostavno osećam se nekako nelagodno pri tim momentima... Pre mnogo godina moj muž spremio večeru, upalio sveće a ja pitala:" Ko je umro?" Nisam tip koji govori ili očekuje da joj se govori - volim te. Ako to ne osetiš i delima ne dokažeš tj pokažeš nikakve reči i ispisani puter neće pomoći!
 
Always a lady
MODERATOR
Učlanjen(a)
25.08.2009
Poruka
38.981
Ja jesam romantična, ali ono što svi smatraju romantikom me malo nervira. Ne volim stereotipe. Sveće ću upaliti uz večeru, ali ću ih upaliti i bez određenog razloga, dok sedimo i gledamo televiziju. Obe varijante će biti podjednako romantične za mog dragog i mene.
Romantičan mi je i doručak u parku na klupi, u sred grada, dok oko nas protrčavaju ljudi koji kasne na posao. To je u nama. Ili jesi, ili nisi.
A i ti pokloni za Dan zaljubljenih, to me svake godine nervira. To ne dozvoljavam, kao što ne dozvoljavam ni poklone za 8. mart, ali, nama je baš 8. marta godišnjica, pa mu zbog toga "progledam kroz prste".
Ako treba da neko "bude romantiočan" i poklanja nešto osobi koju voli 2 ili 3 puta godišnje, ne mora ni tada, jer nije iskreno, nije zato što želiš, već zato što tako "svi rade".
 
Član
Učlanjen(a)
03.10.2009
Poruka
112
Ciniti ma koliko sitna zadovoljstva voljenoj osobi dokazujuci njenu vaznost u nasim zivotima je romantika.
TO ZNACI NE BITI SAM.
Sami ne mogu znati ni ceniti romantiku.
 
Član
Učlanjen(a)
19.01.2010
Poruka
684
za mene apsolutno romantično je sve što nije tipično i u skladu sa ustaljenim konvencijama, predrasudama i moralom... naravno za romantiku je potrebno dvoje podjednako nezadovoljnih il zadovoljnih (kako god želite)svojom vezom
 
Član
Učlanjen(a)
05.01.2010
Poruka
1.849
Koliko ljudi,toliko cudi!
Jedna od prvih stvari koje sam rekla svom tadasnjem decku a sadsnjem muzu je bilo da mi ne priredjuje cvece za razne godisnjice i slicne povode.
Da se ne stidi kada vidi muskarace koji za 8 mart i Val.day izgledaju kao pokretne cvecare.Kada u trenutku razmenimo poglede koji se ne mogu opisati i koji sve govore,to je romantika po mom ukusu.
 
Član
Učlanjen(a)
11.02.2010
Poruka
1
Ja jesam romantična, ali ono što svi smatraju romantikom me malo nervira. Ne volim stereotipe. Sveće ću upaliti uz večeru, ali ću ih upaliti i bez određenog razloga, dok sedimo i gledamo televiziju. Obe varijante će biti podjednako romantične za mog dragog i mene.
Romantičan mi je i doručak u parku na klupi, u sred grada, dok oko nas protrčavaju ljudi koji kasne na posao. To je u nama. Ili jesi, ili nisi.
A i ti pokloni za Dan zaljubljenih, to me svake godine nervira. To ne dozvoljavam, kao što ne dozvoljavam ni poklone za 8. mart, ali, nama je baš 8. marta godišnjica, pa mu zbog toga "progledam kroz prste".
Ako treba da neko "bude romantiočan" i poklanja nešto osobi koju voli 2 ili 3 puta godišnje, ne mora ni tada, jer nije iskreno, nije zato što želiš, već zato što tako "svi rade".
da li sam romanntičan,neznam,vjerovatno.problem je što neko ponekad shvati pogrešno moje postupke pa ih prenosi baš onako kako ja neželim.bio sam u braku ali od prije četri godine sve je puklo iako sam cijelo vrijeme trudio se da održim tu vezu.nisam je volio ali zbog djece sam činio sve ali ona mi je baš na negativan način to vratila .džaba svi moji napori kad u vezi jedan je za uspjeh a druga strana na tajni način radi sve da uništi.i uništila je.nakon par godina htjela je sve da se vrati na staro ali ja nisam to htio i neću.rekao sam sebi ,dosta mi je.sad pokušavam ostvariri novu vezu ali ide teško,već sam neke rokove prešao,ali idemo dalje,nikad se nezna kraj.uvijek se nadam sretnom kraju zato što sam optimista,sad vidićemo...
 
Natrag
Top