YouTube tuzba

Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Treba mi pomoc i savet oko youtube-a, unapred hvala za savete i komentare.

Postavio sam na svom kanalu neku prezentaciju koja je konvertovana u video i dodao sam neku pesmu u pozadini, konkretno neku ambijentalnu muziku.

Odmah sam dobio 3 "tuzbe", ali sam greskom izbrisao video sa youtube-a i sad nemam pojma ko je podneo tuzbu na krsenje autroskih prava. Pre brisanja snimka nisam isao na zahtev da se povuce tuzba.

Da li cu snositi neke posledice? Da li sada mogu da vidim ko je podneo tuzbu iako je video obrisan?

Da napomenem da nemam opciju da naplacujem video snimke.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Treba mi pomoc i savet oko youtube-a, unapred hvala za savete i komentare.

Postavio sam na svom kanalu neku prezentaciju koja je konvertovana u video i dodao sam neku pesmu u pozadini, konkretno neku ambijentalnu muziku.

Odmah sam dobio 3 "tuzbe", ali sam greskom izbrisao video sa youtube-a i sad nemam pojma ko je podneo tuzbu na krsenje autroskih prava. Pre brisanja snimka nisam isao na zahtev da se povuce tuzba.

Da li cu snositi neke posledice? Da li sada mogu da vidim ko je podneo tuzbu iako je video obrisan?

Da napomenem da nemam opciju da naplacujem video snimke.

Ah njihov famozni copyright violation!
Pa ako si izbrisao video onda to ti je to mada nisi imao potrebe za tim samo da si uklonio muziku iz videa i to bi ti resilo problem!
E sad najbolje je da proveris e-mail sa kojim je linkovan taj ju tjub nalog
i pratis ga odredjeno vreme ako ti nista ne stigne onda nema sta da brines!
 
Član
Učlanjen(a)
04.12.2012
Poruka
130
Ma brisnuo sam video jer mi nije toliko bitan, mogu da ga okacim kad uklonim muziku. Ali da oni to provale u roku od 3 minuta, bas su brzi! Na mejlu jos uvek nemam nista, poslao sam i poruku vlasniku kanala ciji je zapravo taj snimak tj. muzika.
Hvala na savetu Komsija.

Edit: Ovo mi stoji na kanalu.
 

Prilozi

  • Screenshot from 2016-11-27 13-25-47.png
    Screenshot from 2016-11-27 13-25-47.png
    10,7 KB · Pregleda: 37
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ma brisnuo sam video jer mi nije toliko bitan, mogu da ga okacim kad uklonim muziku. Ali da oni to provale u roku od 3 minuta, bas su brzi! Na mejlu jos uvek nemam nista, poslao sam i poruku vlasniku kanala ciji je zapravo taj snimak tj. muzika.
Hvala na savetu Komsija.

Edit: Ovo mi stoji na kanalu.

enjoy dont worry be happy!
Nema sta da brines oko toga!
 
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruka
129
Ma brisnuo sam video jer mi nije toliko bitan, mogu da ga okacim kad uklonim muziku. Ali da oni to provale u roku od 3 minuta, bas su brzi! .

Ma kojih tri minuta, znaju istog momenta jer uporedjuju muziku jos dok obradjuju video.
Nedavno sam postavio neki video klijentu(radim kao admin drustvenih mreza) i odmah se pojavilo upozorenje o krsenju autorskih prava za muziku. Medjutim klijent mi je rekao da ima dozvolu autora i postavio sam. Bilo je nesto od Bore Dugića.
 
Učlanjen(a)
17.06.2014
Poruka
46
O joj brate ne bih ti ja bio u kozi sada... Ices na sud... Daj boze da ne platis nista... LOL!!!!
 
Natrag
Top