Хришћанство

MODERATOR
Učlanjen(a)
28.05.2009
Poruka
6.661
Već 6 godine traje tema, a nije se došlo do srži...
Svi prenebegavaju činjenicu da su Ćirilo i Metodije, Srbima nametnuli grčki zakon iliti vjeru i glagoljicu.
Srbi su bili pravoverci.
Ono što piše zvanična istorija totalno je netačno i to je dokazano.
U Srbiji je do početka druge polovine XIX veka bila zastupljena grčka vjera, a tek tu i tamo rišćanstvo, tako da naklapanja o nekakvom pravoslavlju i svetosavlju ne pije vodu.
Ako ne verujete, proverite.
Imate u Istoriji Vuka Stefanovića Karadžića lepo zapisano.
U Vukovom rečniku stoji kako su se Srbi pozdravljali za Božić i Vaskrs.
Za Božić - Risto se rodi...
A za Vaskrs - Risto vaskrse.
Tako da Isus nikada nije postojao već je podmetačina, ali je postojao Srbin Risto koji je razapet na brdu Vinik kod Niša, i zato su proslavu XVII vekova hrišćanstva i napravili 2013.godine u Nišu, a ne u Jerusalimu.
Činjenice pobijaju sve tvrdnje nauke i religije, a što ljudi ne žele da prihvate činjenice, to je već njihov problem.... ;)
Uživajte u raspravi... :)
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Није тачно, ти причаш о Првенцима.

4. И чух број запечаћених, сто и четрдесет и четири хиљаде запечаћених од свих колена синова Израиљевих;
...
9. По том видех, и гле, народ многи, ког не може нико избројати, од сваког језика и колена и народа и племена, стајаше пред престолом и пред Јагњетом, обучен у хаљине беле, и палме у рукама њиховим.
...
13. И одговори један од старешина говорећи ми: Ови обучени у беле хаљине ко су, и откуда дођоше?
14. И рекох му: Господару! Ти знаш. И рече ми: Ово су који дођоше од невоље велике, и опраше хаљине своје и убелише хаљине своје у крви Јагњетовој.

Дакле, ми хришћани смо у том мноштву што се не може избројати.


Не разумем зашто потежеш то питање на теми: Хришћанство?
Ako je ovo poruka za mene,to sto si zabelezio crvenim slovima se odnosi na duhovni ,a ne na telesni izrael.Mozda ces primetiti da u nabrajanju plemena ima ogromnih nepravilnosti,a pre svega jer nema plemena Dana i Jefrema koja su napravila ogromnu stetu Bozjem narodu.Nadalje spominju se imena 12 apostola,radi boljeg razumevanja,ali za ovu temu je bitnije to da svi Hriscani neizraelskoga porekla shvate da ne smeju da se ponesu iznad Jakovljeve dece,pa cak da kazem i Avramove koji je bio i ostao Prijatelj Bozji.Danas vidimo kolika je mrznja,koliki je antisemitizam,i mrznja prema svima koji nisu istog naroda i vere!
Rimljanima 11:25
25 Jer vam, braćo, neću zatajiti tajnu ovu (da ne budete ponositi), slepoća Izrailju pade u deo dokle ne uđe neznabožaca koliko treba.
Sta ce se desiti nakon sto udje neznabozaca koliko treba?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно, мржња не може никоме донети бољитак, тј. напредак ка Богу. Потпуно је неприродно да хришћани мрзе Јевреје, као што је неприродно да изабрани народ одбаци свог Месију ког чека. Ипак, то се догађа.

Да се разумемо, амерички Јевреји не само да су атеисти, већ су отворени мрзитељи Бога. То се види кроз филмску и музичку "уметност". Не постоји филм да се не хули на Бога и Христа, исмејава се и понижава на сваком могућем месту и ситуацији. Ти Јевреји и не мисле много на Јерусалим и Израел (да је Божији). Они виде само себе, материјални приход и прилику да хуле на Бога.

Тако можемо да видимо у филмовима како се ти лажни Јевреји (о којима Павле говори) ругају и подсмевају Богу. Даље, у самом Израелу је социјалистичко уређење и многе гадости које су модерне, тамо живе потпуно исто као и овде. Такође, ту су и они тврдокорни "верници" који не следе Стари завет (камоли Нови), већ филозофска учења.

28. Јер оно није Јеврејин који је споља Јеврејин, нити је оно обрезање које је споља, на телу;

29. Него је оно Јеврејин који је изнутра и обрезање срца духом а не словима, то је обрезање; коме је хвала не од људи него од Бога.




Ипак, ми као хришћани се молимо за Израел и Јерусалим, јер то од Бога. Има ту и људи који искрено воле Бога и ми знамо шта је Бог рекао за Израел у задње дане. Такође, Спасење долази од Јевреја, тако да је сасвим природно да будемо блиски. Када се напуни број верујућих доћи ће Господ да брани Израел, ето шта ће бити. Сабраће све Своје и сабраће кукољ за ватру. Ионако је очигледно да се полако све силе окупљају све ближе Израелу, што је најављено пре пар хиљада година, не само у Откривењу.


22. Ви не знате чему се молите; а ми знамо чему се молимо: јер је спасење од Јевреја.


Римљанима 9
24. Које нас и дозва не само од Јевреја него и од незнабожаца,
25. Као што и у Јосији говори: Назваћу народ својим који није мој народ, и нељубазницу љубазницом.
26. И биће на месту, где им се рече: Ви нисте мој народ; тамо ће се назвати синови Бога Живога.

25. Jer vam, braćo, neću zatajiti tajnu ovu (da ne budete ponositi), slepoća Izrailju pade u deo dokle ne uđe neznabožaca koliko treba.

Sta ce se desiti nakon sto udje neznabozaca koliko treba?

Видимо већ у следећем стиху.

26. И тако ће се спасти сав Израиљ, као што је написано: Доћи ће од Сиона Избавитељ и одвратиће безбожност од Јакова.


Исто знамо да ђаво презире хришћане и Јевреје, зато има своју силу која нас подједнако прогони и мрзи, чак и сада док ово пишемо.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Наравно, мржња не може никоме донети бољитак, тј. напредак ка Богу. Потпуно је неприродно да хришћани мрзе Јевреје, као што је неприродно да изабрани народ одбаци свог Месију ког чека. Ипак, то се догађа.

Да се разумемо, амерички Јевреји не само да су атеисти, већ су отворени мрзитељи Бога. То се види кроз филмску и музичку "уметност". Не постоји филм да се не хули на Бога и Христа, исмејава се и понижава на сваком могућем месту и ситуацији. Ти Јевреји и не мисле много на Јерусалим и Израел (да је Божији). Они виде само себе, материјални приход и прилику да хуле на Бога.

Тако можемо да видимо у филмовима како се ти лажни Јевреји (о којима Павле говори) ругају и подсмевају Богу. Даље, у самом Израелу је социјалистичко уређење и многе гадости које су модерне, тамо живе потпуно исто као и овде. Такође, ту су и они тврдокорни "верници" који не следе Стари завет (камоли Нови), већ филозофска учења.

28. Јер оно није Јеврејин који је споља Јеврејин, нити је оно обрезање које је споља, на телу;


29. Него је оно Јеврејин који је изнутра и обрезање срца духом а не словима, то је обрезање; коме је хвала не од људи него од Бога.



Ипак, ми као хришћани се молимо за Израел и Јерусалим, јер то од Бога. Има ту и људи који искрено воле Бога и ми знамо шта је Бог рекао за Израел у задње дане. Такође, Спасење долази од Јевреја, тако да је сасвим природно да будемо блиски. Када се напуни број верујућих доћи ће Господ да брани Израел, ето шта ће бити. Сабраће све Своје и сабраће кукољ за ватру. Ионако је очигледно да се полако све силе окупљају све ближе Израелу, што је најављено пре пар хиљада година, не само у Откривењу.


22. Ви не знате чему се молите; а ми знамо чему се молимо: јер је спасење од Јевреја.


Римљанима 9
24. Које нас и дозва не само од Јевреја него и од незнабожаца,
25. Као што и у Јосији говори: Назваћу народ својим који није мој народ, и нељубазницу љубазницом.
26. И биће на месту, где им се рече: Ви нисте мој народ; тамо ће се назвати синови Бога Живога.



Видимо већ у следећем стиху.

26. И тако ће се спасти сав Израиљ, као што је написано: Доћи ће од Сиона Избавитељ и одвратиће безбожност од Јакова.


Исто знамо да ђаво презире хришћане и Јевреје, зато има своју силу која нас подједнако прогони и мрзи, чак и сада док ово пишемо.

Pa iz tvoga odgovora ,ne vidim da se nas stav nesto drasticno razlikuje sem u nekim recima....,ali....,
postoje neke igre reci koje bas i nisu bitne za ovu temu.
Ono što je bitno je da se danasnji hriscani ne ponasaju kao hriscani iz vremena Isusa i Isusovih apostola...
 
Učlanjen(a)
30.12.2015
Poruka
1
Već 6 godine traje tema, a nije se došlo do srži...
Svi prenebegavaju činjenicu da su Ćirilo i Metodije, Srbima nametnuli grčki zakon iliti vjeru i glagoljicu.
Srbi su bili pravoverci.
Ono što piše zvanična istorija totalno je netačno i to je dokazano.
U Srbiji je do početka druge polovine XIX veka bila zastupljena grčka vjera, a tek tu i tamo rišćanstvo, tako da naklapanja o nekakvom pravoslavlju i svetosavlju ne pije vodu.
Ako ne verujete, proverite.
Imate u Istoriji Vuka Stefanovića Karadžića lepo zapisano.
U Vukovom rečniku stoji kako su se Srbi pozdravljali za Božić i Vaskrs.
Za Božić - Risto se rodi...
A za Vaskrs - Risto vaskrse.
Tako da Isus nikada nije postojao već je podmetačina, ali je postojao Srbin Risto koji je razapet na brdu Vinik kod Niša, i zato su proslavu XVII vekova hrišćanstva i napravili 2013.godine u Nišu, a ne u Jerusalimu.
Činjenice pobijaju sve tvrdnje nauke i religije, a što ljudi ne žele da prihvate činjenice, to je već njihov problem.... ;)
Uživajte u raspravi... :)

Slobadidi, mozete mi odgovoriti jel ovo tacno?
Srbi su potomci patrijarha Sima, Nojevog sina, a Bozji narod su onoliko koliko se Boga drze. Jevrejima je poverena Biblija i oni se nje najvise drze. Zemlja je stara 6000 god.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Pa iz tvoga odgovora ,ne vidim da se nas stav nesto drasticno razlikuje sem u nekim recima....,ali....,
postoje neke igre reci koje bas i nisu bitne za ovu temu.
Ono što je bitno je da se danasnji hriscani ne ponasaju kao hriscani iz vremena Isusa i Isusovih apostola...

Има и оних који се понашају, а због своје вере губе главу. Ми размажени се препиремо и лутамо, уместо да будемо спремни да положимо живот за своју веру.


Веома је и битно шта верујемо. Ако и неке ствари исто говоримо, оне су ништавне ако оне кључне праве разлику. Управо је то случај. Ја верујем да је Бог дошао у телу, ти верујеш да је анђео Михаило. Ја верујем да је Господ Исус Бог Творац, ти верујеш да је створено биће које добија чин бога(!). Радије бих да су нам ова кључна веровања иста, макар све остало не било исто. Јер због кључних се иде у Царство небеско или у пропаст. Нема трећег.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sad je pitanje šta je temelj svim Hrišćanima?
Mi nemamo isti temelj sa recimo tzv.Js oni se ni ne zovu Hrišćani.
Oni nemaju usvom temelju Isusa Hristosa jer je On za njih samo stvoreno biće koje je zbog ,zasluga,dobilo unapređenje uglavnog anđela.
Oni i Islamisti mogu ruku pod ruku,ovde mislim na one Islamiste koji neznaju Kuran niti u šta veruju jer dobri poznavaoci Kurana znaju da je Isus bio ubijn i da je vaskrao i ko je On zapravo.Eto iznad u temi Islam postavio sam jedno od iskustava obraćenja gde čovek svedoči ko je Isus a to mnogi tzv. Hrišćani neznaju a Js ni toliko.

VERA je iznad svega pa i našeg života.
Može neko položiti život za stvorenog anđela ništa mu to neće značiti,može se neko krstiti u Petra ili u titulu kojugod izabere time se nije obukao u IME jer IME govori u koga verujemo,nisu apostoli učili da možemo verovati u koga hoćemo već su JEDNO IME nosili i u TO IME KRSTILI.

SVIM Islamistima koji su se obratili se javio ISUS nikog drugog nisu videli i oni ne mole nekog drugog već Isusa i Njega slave to jePRAVA VERA. Toliko obraćenja sam gledao među Islamistima i oni zaista gore u svojoj veri i Boga mogu proslaviti a ovo nazovi hrišćanstvo neće ni pet minuta duže da ostane naslužbi ...sramota.
Pozdrav braći u Hristu Isusu.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Има и оних који се понашају, а због своје вере губе главу. Ми размажени се препиремо и лутамо, уместо да будемо спремни да положимо живот за своју веру.


Веома је и битно шта верујемо. Ако и неке ствари исто говоримо, оне су ништавне ако оне кључне праве разлику. Управо је то случај. Ја верујем да је Бог дошао у телу, ти верујеш да је анђео Михаило. Ја верујем да је Господ Исус Бог Творац, ти верујеш да је створено биће које добија чин бога(!). Радије бих да су нам ова кључна веровања иста, макар све остало не било исто. Јер због кључних се иде у Царство небеско или у пропаст. Нема трећег.

Naravno da je veoma bitno sta verujemo,ali od te vere,mnogo su bitnija dela.Sta mislis zbog cega je Avram postao prijatelj Bogu?Jel zbog svoje vere ili zbog dela?
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Naravno da je veoma bitno sta verujemo,ali od te vere,mnogo su bitnija dela.Sta mislis zbog cega je Avram postao prijatelj Bogu?Jel zbog svoje vere ili zbog dela?

VEROVA Avraam Bogu i primi mu se u pravdu.
Isus reče za Zakeja da je dete Avraamovo ne zbog dela već zbog VERE.
Jer ste blagodaću spašeni kroz VERU.
Avraam POVEROVA Bogua kad je poverovao izvršio je rečeno i hteo zaklati sina.
Mi danas VEROM U JEHOŠUU-Isusa primamo sve sa Isusom i naša dela su prljava haljina zato imamo Isusa čistog koji nas pravda i očišća ne zbog naših dela jer bogati pismoznanac ode žalostan i nespašen a grešnikZakej radosno primi spasenje BEZ ZAKONA.
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
VEROVA Avraam Bogu i primi mu se u pravdu.
Isus reče za Zakeja da je dete Avraamovo ne zbog dela već zbog VERE.
Jer ste blagodaću spašeni kroz VERU.
Avraam POVEROVA Bogua kad je poverovao izvršio je rečeno i hteo zaklati sina.
Mi danas VEROM U JEHOŠUU-Isusa primamo sve sa Isusom i naša dela su prljava haljina zato imamo Isusa čistog koji nas pravda i očišća ne zbog naših dela jer bogati pismoznanac ode žalostan i nespašen a grešnikZakej radosno primi spasenje BEZ ZAKONA.

Tacno si naveo da je Avram verovao Bogu i ga je zbog toga smatrao pravednim,ali kada je to bilo?Jel dok je bio neobrezan ili pak obrezan?
A kako mozes prevesti "pravdu vere" prema Rimljanima 4:13 DK
13 Jer obećanje Avraamu ili semenu njegovom da bude naslednik svetu ne bi zakonom nego pravdom vere
 
Natrag
Top