xp sp2 na medion (3) laptopu

Član
Učlanjen(a)
03.02.2010
Poruka
13
drugari,dobio sam jedan laptop medion i uradio sam mu sistem sp2 home edision,ali me zeza sto nemogu da pratim video snimke na youtube i nemam ton a dole desno ikonica stoji i svi driveri za ton instalirani...cudi me zasto mi slika ledi i uopste nemam tona
inace laptop je na:1000mghc, ram 128,...
sta da radim da bi sve to funkcionisalo...da spomenem da sam menjao sisteme ubacivao mu sp3 i opet na sp2 ali nista...
neumem da resim problem :)


http://serbianforum.org/pitanja-i-odgovori/352639-yutube-lose-radi-preko-google-hrome.html

isti problem kao na ovom linku
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.10.2011
Poruka
336
Problem je samo na Chrome ili uopste nema tona na laptopu? Ako je samo do brouzera, da li si pokusavao sa nekim drugim. Chrom je imao problema u nekim verzijama upravo sa Youtube i to zbog lose inkorporiranog flash player-a, bar su tako zvanicno naveli. Ja sam problem resio instalacijom novog Chrom boruzera i apdejtom flash player-a. Vidim da ljudi jos uvek muku muce sa tim problemom. Dakle, ako je samo na internet pretrazivachu onda probaj sa nekim drugim, a ako uopste nemas tona onda si ili lose instalirao drajvere ili je neki hardvesrki problem.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
sto se tice sistema sp3 je bolji nego sp2, druga stvar stavi, ako koristis xp, xp professional ne home, treca stvar je kao sto ti je peca naveo, imas problem sa flash player-om ili browser-om
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.388
Instaliraj Mozilla Firefox, nije obavezno da bude Chrome, ionako je Firefox bolji pretrazivac od Chrome-a, koji je vec duze vreme u Beta verziji ili Developu, imas FF 17 final, instaliras Flash player active X i plug-in verzije final 11.5, Shockwave Player i Java 7u9, i mora da radi.
uostalom bas ti je jak taj laptop, celih 128MB RAM-a (i nema da se kupi, a i da je ima, skupa je), nemoj mnogo ocekivati od njega, malo je RAM-a za danasnje mrezne aplikacije, trebao si instalirati bolje win 2000 ili ME, bolje sto je Home edition instaliran, manje resursa uzima, iskljuci servis spooler.exe (Print Spooler) i servis Server iz Control panela/Administrative Tools/Servicess, ako ne koristis stampac i nije umrezen sa jos jednim kompom, ustedeces jos 20MB RAM-a.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
xp professional sp 3, dosta njih misle da je sp2 manje zahtevan i da ce bolje raditi nego sp3, ustvari sp3 je samo gomila zakrpi da ispravi napravljene propuste. Flash player instaliraj preko ie ili mozile. U chrome se problem lako resi sa builtin flash playerom: chrome://plugins pa pritisnes ctrl+F pa kucas flash, mada obicno prvo izadje: kliknes na details, pa potrzis pepper flash, pa ga disable. Inace pepper flash pravi problem sa starijim konfiguracijama....

a_cr.jpg


aaaa_cr.jpg
 
Natrag
Top