XMBc, sa satelita na pc,pomoc

Član
Učlanjen(a)
19.12.2012
Poruka
8
Postovani molio bih za neki savet,pomoc posto nisam bas vican toliko sa ovim programom. Situacija je ovakva,pretplatio sam se na arena sport paket regularno preko polarisa,ali nemam u svojoj sobi tv,gledao bih preko racunara,imam tv karticu u njemu. Da li je i kako moguce da uz pomoc nekog add on-a ili slicno da gledam arene nesmetano preko xmbc programa na svom racunaru? Molio bih za neki savet ili tutorijal,muku mucim :) Napominjem takodje da imam neku apex tv karticu koja je bas matora pa ne mogu da gldam klasicno preko nje, a i preko wmc mi na samom kraju instalacije programa izbacuje gresku ir hardware not detected pa zato trazim resenje preko xmbc-a ako je moguce. Pozdrav
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Moguce je na vise nacina, preko satelitskog tunera, ili tv tunera sa digitalnim prijemom(dvb-s) ili kombinacija sa dreambox.. Sa analognim tunerom ne...
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Jel moze malo detaljnije? Ili je mozda najbolje resenje nov tv ipak?

Pa za sve je dodatni hardver potreban. Zbog toga nsiam napisao obajsnjenje. U principu za odgovarajuci hardver je potrebno i razlicito resenje, takodje postoje razlicita resenja za razlicite operativne sisteme.
Konkretno za XBMC mozete pogledati ovde. Kao sto se moze videti, na sledecem koraku, postoji otprilike 10 razlicith nacina za pravljenje servera(backend aplikacije) i ekvivalent addonova (frontend) u xbmc.. Za dreambox je potrebno instalirati odredjeni image, koji bi dozvolio restream, mislim da postoji negde objasnjenje na forumu za to, pa se za gledanje mogu koristiti i razliciti addonovi, npr. enigma2, dreambox, ili moze cak i preko iptv pvr simple... Kao sto vidite ima previse mogucnosti da bi se konkretno napisalo detaljnije objasnjenje. Mozete procitati uputstva, pa se odluciti za neku opciju...
naravno postoji mogucnost i sa satelitskim risiverom, i analognom tv karticom, ali tu bi se izgubilo dosta na kvalitetu slike, i kanali bi se menjali direktno preko risivera, mislim da bi moglo se uraditi i da vlc bude tv server pa da se koristi u xbmc :) Uglavnom presiroka je tema da bih se dao jednostavan odgovor :) Proverite koji hardver bi odgovarao najvise vama, i takodje, koji ce sigurno raditi sa vasim provajderom...
 
Natrag
Top