xbmc na tv pomocu netcat M11 box

Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Postovani drugari,poznavaoci materije .
U nekoj razmeni dobio sam neki jeftini android tv box Netcat M11.
Prikopcao sam ga preko hdmi-a na LED TV LG i probao Youtube aplikaciju.Uredjaj se bez problema konektovao na net preko WI-FI rutera u stanu (koji je btw smesten u drugoj sobi) i reprodukcija ide besprekorno u HD rezoluciji.E sad probao sam na uredja instalirati XBMC i malo se razocarao ako je to uopste realna reakcija obzirom da je u pitanju jeftinija varijanta android box-a.Naime instalirao sam i frodo 12.2 i Gotam 13.1 i neku verzijo odavde sa foruma ali sve je to nekako kilavo,ne reprodukuje,secka,baguje itd.
Molim sve dobre ljude i poznavaoce koji su imali iskustva ili one koji strucnim komentarima mogu da mi pomognu da XBMC proradi normalno (ako je to uopste moguce ne ovom uredjaju)
Uredjaj ima 1GB RAM procesor 1GHz interne 4GB memorije....
Unapred hvala,
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pa pazi pogledaj ovde:
Kod:
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Android_FAQ#Requirements
Ovo ti je okvirni requirement, moguce da jednostavno hardware se muci sa xbmc. Na primer ako nemas hardware decoding, vec ide softverski, tj. koristi porcesor za obradu videa, nije ni cudo.
 
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Pa pazi pogledaj ovde:
Kod:
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Android_FAQ#Requirements
Ovo ti je okvirni requirement, moguce da jednostavno hardware se muci sa xbmc. Na primer ako nemas hardware decoding, vec ide softverski, tj. koristi porcesor za obradu videa, nije ni cudo.
Prvo,hvala kolega na odgovoru !!
Procitah ja preporuke,specifikacije sa linka i iskreno govoreci kao dosta sturi poznavalac tematike,malo toga mi bii jasno.
Evo da proba sto jednostavnije:
"...ako nemas hardver decoding.." da li ova konstatacija (pitanje) je iskuljucivo vezana za mogucnosti samog uredjaja ili se to instaliranjem nekih dodataka moze poboljsati?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Da, kao sto i ime kaze, to znaci da hardware(fizicki deo) vrsi obradu podataka kroz poseban procesor, nezavistan od glavnog procesora. Na primer pc tv kartica moze imati ili ne hw encoding, prema tome ili procesor racunara obradjuje video ako nema, ili ako ima onda tv kartica sama to radi i ne dolazi do opterecenja glavnog procesora. Mozda bi bilo moguce prepraviti xbmc program, da koristi druge encodere koji manje zahtevaju procesorske snage, znam da su se ranije na Media portal-media centru koristili lav filteri, Mainconcept software encoder i cyberlink soft. encoder, koji su radili posao koji default win kodeci nisu mogli. E sad posto je u pitanju android, mislim da je ponuda mnogo manja, takodje i da nije, to bi bilo prilicno mucno uraditi. Tako da najbolje bi bilo uraditi zamenu uredjaja ako je to jedna od opcija...
Mada mozes potraziti pomoc na XBMC forumu, pa mozda neko ima i neko resenje, mozda cak nadjes i bas resenje za tvoj slucaj...
 
Učlanjen(a)
27.05.2014
Poruka
188
Ja bi ti druze preporucio da ga prodas i kupis sebi Raspberry Pi. On u kombinaciji sa openelec xbmc radi perfektno. A nije nesto ni skup , vec se moze naci za 30 jurica…. Pozdrav
 
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Pa pazi pogledaj ovde:
Kod:
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Android_FAQ#Requirements
Ovo ti je okvirni requirement, moguce da jednostavno hardware se muci sa xbmc. Na primer ako nemas hardware decoding, vec ide softverski, tj. koristi porcesor za obradu videa, nije ni cudo.
E,samo jos jedno pitanje....
Da li sve gore navedeno znaci da odlicna reprodukcija videa sa Yt u HD rezoluciji nema veze sa hardwer decodingom?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
E,samo jos jedno pitanje....
Da li sve gore navedeno znaci da odlicna reprodukcija videa sa Yt u HD rezoluciji nema veze sa hardwer decodingom?
Lako ces utvrditi, pusti razlicite video fajlove u xbmc, ili probaj da pustis preko youtube addona video, pa ces videti da li je samo file format koji si do sada pustao problem. Mada ako vec pusta HD trebalo bi da radi ok sa drugim tipovima fajlova. Ne znam sta si konkretno pokusavao da pustis probaj razlicite stvari, ne samo sa interneta vec iz memorije, ako ima neko memorijsko prosirenje.
 
Učlanjen(a)
08.05.2010
Poruka
105
Lako ces utvrditi, pusti razlicite video fajlove u xbmc, ili probaj da pustis preko youtube addona video, pa ces videti da li je samo file format koji si do sada pustao problem. Mada ako vec pusta HD trebalo bi da radi ok sa drugim tipovima fajlova. Ne znam sta si konkretno pokusavao da pustis probaj razlicite stvari, ne samo sa interneta vec iz memorije, ako ima neko memorijsko prosirenje.
Ja se izvinjavam ako sam naporan,dosadan ali bar sam uporan po stare dane :)
Naime,do sada sam uredjaj kacio na USB na TV -u kao napajanje.E,sada sam ga "ubo" direktno preko adaptera u 220V i gle cuda radi OK.Instalirao sam XBMC zvanicnog sajta najnoviju verziju XBMC Gotam 13 i instalirao addon Macedoniandmand i evo gledam koncert Parnog Valjka bez ikakvih problema a ruter mi je u drugoj sobi :) Cak sam iz istog addona gledao neke sportske kanal u HD rezoluciji.Da li je moguce da mu nije bilo dovoljno napajanje preko USB-a sa TV ?
I jos imam jednu nedoumicu (nadam se poslednju)... Probao sam da u uredjaj ubodem USB flash da probam pustiti neki film sa njega (preko TV-a je islo OK) i sada ne znam sta treba da uradim da bi pronasao USB u File Manageru.Jednostavno ga ne vidi ili ga ja ne vidim.Sta treba da uradim da bih video flash ).Samo da napomenem da zbog dimenzija flesh-a i bilizine prikljucka za napajanje nisam mogao USB direktno"ubosti" u uredjaj nego sam iskoristio produzni USb kabel... Kako videti USB flash? Negde neki mount,mozda ?
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Ako ga prepoznaje uredjaj u njegovom fil emanageru, vidi kako je oznacen. Posto je android linux based, obicno su oznake nesot tipa sda ili nesto tako, potrebno je da sistem prepozna usb. Posle toga ides na file manager i dodas putanju. Mozda je potrebno pre toga da uradis mount ukoliko sistem ne radi automatski, obicno duplim klikom :) Znaci ako sistem prepoznaje, prepoznace i XBMC. Ukoliko uredjaj ima wifi i koristis ga tako ili je preko lana povezan na kucnu mrezu, mozes dodati smb konekciju i da koristis hard disk od racunara preko mreze.
Pogledaj ovde:
Kod:
http://wiki.xbmc.org/?title=SMB/Windows
 
Natrag
Top