Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Kako uraditi format XP i instalirati neki drugi OS?Trazio sam na forumu odgovor ali nista,opet se vracem na isto!Ja ubacim CD od OS,restartujem racunar i onda kad pocne da se pali ja pritisnem Del..Udjem u Boot Menu,onda udjem u ono Boot..... i namestim prvi uredjaj na CD.Pritisnem F10(Save) racunar se restartuje i onda se opet vratim na XP!Da li neko zna u cemu je problem??????:dntknw::dntknw::dntknw::dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
pa moras botati disk, nakon svega sto uradis treba da ti pise "to boot from cd press any key" i za time idu tackice koje predstavljaju sekunde, nakon njih ako ne pritisnes enter onda dizes sistem koji ti je vec intaliras, znaci treba da pritisnes enter prije nego te tackice prodju, a njih ima 5, e kad pritisnes sve dok to traje tad ce ti bootati instalacioni disk, onda formatiraj particije i , nakon sto formatiras zaustavi kopiranje sistemskih fajlova, ubaci drugi os koji hoces i instaliraj ga
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
32
Kako da to uradim?
To ti znaci da namestis da ti se prvo pokrece cd rom pri ukljucivanju ali to si uradio koliko ja vidim. Posle toga moras da imas "to boot from cd press any key" i tu pritisnes bilo sta na tastaturi. Proveri da li ti je taj CD ispravan. Probaj sa nekim drugim.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
To ti znaci da namestis da ti se prvo pokrece cd rom pri ukljucivanju ali to si uradio koliko ja vidim. Posle toga moras da imas "to boot from cd press any key" i tu pritisnes bilo sta na tastaturi. Proveri da li ti je taj CD ispravan. Probaj sa nekim drugim.
CD je OK(original)!Ja sam sve to uradio ali pre startovanja pise nesto CD Boot:_ _ _ _ _ ja sam pritiskao enter ali opet nista!
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
32
Mozda je problem do tastature. Desava se to ako imas tastaturu sa USB. Vidi ove opcije u Biosu da li su ukljucene "usb legacy support" ili "usb keyboard support"
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Opicija "usb keyboard support"je ukljucena!

Ali opet ista stvar!
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2010
Poruka
32
Probaj da prikacis onu obicnu tastaturu sa klasicicnim ulazom pa javi da li je isti problem.
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Evo sad sam stavio obicnu ali opet nista.Pre sam nosio kod servisera da mi instalira,on je to namestio za minut.Neznam zasto sad nece??

Uspeo sam da resijm problem,u Boot Menu-u su bile iskljucene neke opcije!Sad sam stigao do onog dela za foramt......Hvala!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top