Windows ne prepoznaje hdd

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Pa ako je ATA disk to nema veze sa sata drajverima...To sa sata drajverima prolazi samo kod instalacije Win XP tako da za Win 7 nema potrebe za sata drajverima. Ti si trebao prije svega da provjeris ispravnost tog hard diska i moje mišljenje je da taj hdd nije ispravan. Volio bih da grijesim i svaka dalja rasprava gubi smisao ako hdd nije provjeren.....

I win 7, recimo originalni disk bez SP1 trazi sata drajvere, naravno ako je ata hard disk nema veze sa sata drajverima.
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2011
Poruka
293
Kada Sam probao instalirati win7 sp1 instalacija je dolazila do opcije na kome hdd,odnosno,partijici,da instaliram nije bill hdd uopste!
Ponudio mi je opciju recovery Ali Sam morao odustati..?
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Kada Sam probao instalirati win7 sp1 instalacija je dolazila do opcije na kome hdd,odnosno,partijici,da instaliram nije bill hdd uopste!
Ponudio mi je opciju recovery Ali Sam morao odustati..?

Ovakav problem moze da se desi nakon sto je na taj hdd bio instaliran Win 10 preko uefi moda pa je disk formatiran u gpt format. U tom slucaju Win 7 ne "vidi" hard pa ga moraš "ručno" formatirati, odnosno prikopčat na ploču pa kroz windows ga formatirat u ntfs format i upisat mbr.
Ali, ali...ubijeđen sam da kod tebe to nije slučaj....
 
Natrag
Top