windows log on

Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
Kad udjem u primary drive Fotografija0216.jpg
imam samo ponudjeno sledece Fotografija0217.jpgFotografija0218.jpg Fotografija0219.jpg
Fotografija0220.jpg

I imam ovo od 01 do 47 stim sto se menjaju vrednosti za capacity, cylinders, heads i sectors Fotografija0221.jpg
i stvarno ne znam sta da izaberem a da ne zabrljam jos vise

Puno ti hvala sto se bakces oko mog problema ako nekad svacas u Nis javi se da idemo na pivo ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Bili mi gosti do sada pa nisam mogao da pisem. Lako cemo za pivo, nego...
Quantum Fireball ti je Hard Disk. Tu nista ne diraj. Na onoj slici od malopre

nwnf9z.jpg


na dnu ekrana pise da pritiskom na space i +/- kontrolama biras zeljenji uredjaj. Znaci, strelicama idi na Primary Drive, klikni space i pomocu +/- pokusaj da promenis uredjaj na cdrom.
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
Nece, kad kad pritisnem space ili + ili - odmah ulazi u njegov meni i onda mi nudi ono na gornjim slikama. Ne mogu da im zamenim mesta a i nema nigde konkretno da pise CD-ROM.
 
Član
Učlanjen(a)
06.10.2009
Poruka
783
Ok, ubaci disk, restartuj racunar i stisni F12 (probaj i: F1, F2, F10, Escape, Del, ne znam kako je to kod tebe regulisano), trebalo bi da ti pokaze boot device menu. Idi na IDE CD-ROM Device.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
Uspeo sam. Nesto sam muvao i petljao i resih problem. Zamenio sam kablove na portovima na maticnoj ploci tako da je CD-ROM vido kao primarni a hard kao sekundarni. Ali sad imam drugi problem :stupid:. Instalirao sam novi windows media centar i radi ali se pri paljenju racunara pojavi crni ekran na kom mi nudi da izaberem novi windows media centar i onaj predhodni professional i koji god da izaberem startuje se kao ovaj novi, a na D particiji mi fali oko 6GB memorije. Kako da se resim tog prokletog professional-a i kako da vratim tih 6GB? :assassin:
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
otkud stari, zar nisi formatirao particije pa onda instalirao windows? ako nisi onda si se zezno, moraces opet podizati sistem
 
Član
Učlanjen(a)
16.04.2010
Poruka
71
Ma formatirao sam i ponovo sam probao sa instalacijom ali mi na samom startu nudi D particiju sa 6GB a ostalih 6 ih nema. I opet ista prica
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
pa tebi D 12GB ukupno? koja ti je konfiguracija i jesi li stavio win7 ili xp? imam osjecaj da ti je komp star ko grcka i da si stavio na tako los komp win7
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
Ako planirao da na 12GB stavi win7....win 7 zauzima oko 6-7GB.....sto znaci da ce ti ostati oko 5GB...a sa 5GB ne mozes nista...drzi se ti xp...
@n3m3sis,ja imam osecaj da mu je komp iz doba jure...
 
Natrag
Top