Windows 7 neverovatan apdejt

Učlanjen(a)
24.12.2011
Poruka
8
Ja prvo kada instaliram windows izgasim updejt.Updejti nama ne znace ama bas nista kao sto vidite samo zezaju resurse bez razloga.Windows ne treba ni apdejtovati zato sto neki apdejt moze da ubaci neko smece poput update to windows 10 reklame koja se zalepi za taskbar i plus neki updejt moze da zezne loader kreka pa posle windows bude deaktiviran.
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2012
Poruka
25.191
Moje lično mišlenje je da Microsoft nije za džabe to izmislio,i da je veoma bitno često updateovanje sistema.
Ko koristi Microsoft Security Essentials updateovanje je na prvom mestu posle paljenja kompjutera!
A čak i ako ne ne koristite MSE bi trebalo da proveravate za updateove(za defender i to)
za bugfixove za servis pakove i razna čuda.
Ali znam ljude koji kako instaliraju windows to odma gase ili jednostavno ne znaju ni da to postoji.
--
Imam druga koji je još odavno instalirao Windows 7..
Jednom prilikom sam otišo do njega i primetim ono crveno sranjce dole kako trepka i kaže nešto kao windows updates are turned off...bla bla...
I ja ga pitam kao pa što ne upališ ovo?
Kaže on,JES PA DA ME SMARA NON STOP!!
Pitam ga pa zašto si ti instalirao sedmicu?
-Pa da bi imao najnoviji da mu bude kul i to..
-E pa sine ako ne updateujes mozes da imas i windows 'ILJADU ali ce ti biti gori od devedes' petice. :D
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Moje lično mišlenje je da Microsoft nije za džabe to izmislio,i da je veoma bitno često updateovanje sistema.
Ko koristi Microsoft Security Essentials updateovanje je na prvom mestu posle paljenja kompjutera!
A čak i ako ne ne koristite MSE bi trebalo da proveravate za updateove(za defender i to)
za bugfixove za servis pakove i razna čuda.
Ali znam ljude koji kako instaliraju windows to odma gase ili jednostavno ne znaju ni da to postoji.
--
Imam druga koji je još odavno instalirao Windows 7..
Jednom prilikom sam otišo do njega i primetim ono crveno sranjce dole kako trepka i kaže nešto kao windows updates are turned off...bla bla...
I ja ga pitam kao pa što ne upališ ovo?
Kaže on,JES PA DA ME SMARA NON STOP!!
Pitam ga pa zašto si ti instalirao sedmicu?
-Pa da bi imao najnoviji da mu bude kul i to..
-E pa sine ako ne updateujes mozes da imas i windows 'ILJADU ali ce ti biti gori od devedes' petice. :D

Upravo tako. Update nam treba u svakom slučaju. Security update pogotovo.
 
Učlanjen(a)
03.01.2016
Poruka
178
Znaci u pitanju je cista instalacija sistema na ssd-u i to cak 3 puta!
Ovoliku potrosnju resursa konkretno ram memorije jos nisam video znaci radjena je cista instalacija Windows 7 ultimate sp1 64bit na sistemu nije bilo nista od programa osim Mozile samsung magician i cclenera 1vi put upozorenje na low memory nekoliko puta pa crash 2gi put isto tako tek treci put je apdejt prosao nekako sa nekoliko upozorenja na low memory inace ima je 8Gb rama!Opterecenost rama se nije spustala ispod 7.30 a vecinom vremena je bila na 7.95!
Apdejt je bio oko 1gb mozda malo veci!
Da li je jos neko imao ovakav slucaj?


Pogledajte prilog 83282

Pogledajte prilog 83281

Pogledajte prilog 83280

Pogledajte prilog 83279
Ja sam imao ovakav isti slucaj kad sam prvi put instalirao 64bita na 4gb rama! Komp je zakivao koliko je bio spor, resio sam tako sto nikad vise nisam instalirao na 64 bita na 4gb! :) Ali sad sam sve vise siguran, da je do update...testiracu i kod mene kad budem imao vremena 64 bez update, da vidim da li ce raditi u normalno RAM ili nece.

Ja prvo kada instaliram windows izgasim updejt.Updejti nama ne znace ama bas nista kao sto vidite samo zezaju resurse bez razloga.Windows ne treba ni apdejtovati zato sto neki apdejt moze da ubaci neko smece poput update to windows 10 reklame koja se zalepi za taskbar i plus neki updejt moze da zezne loader kreka pa posle windows bude deaktiviran.
Loves je upravu ne treba raditi update iz raznih razloga koje je cak i on naveo! Jedan od tih je i taj da je update za original windows, a mi uglavnom koristimo kopiju! Zbog toga dolazi do tih problema, meni se ranije desavalo da mi 2 x pada sistem posle reinstalacije OS i radjenja prvog update! Posle toga sam prestao da radim update i nikad vise nisam imao problem sa sistemom ni sa prebukiranoscu RAM-a kao sto je to imao i Komsija76!
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top