Windows 7 neverovatan apdejt

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Znaci u pitanju je cista instalacija sistema na ssd-u i to cak 3 puta!
Ovoliku potrosnju resursa konkretno ram memorije jos nisam video znaci radjena je cista instalacija Windows 7 ultimate sp1 64bit na sistemu nije bilo nista od programa osim Mozile samsung magician i cclenera 1vi put upozorenje na low memory nekoliko puta pa crash 2gi put isto tako tek treci put je apdejt prosao nekako sa nekoliko upozorenja na low memory inace ima je 8Gb rama!Opterecenost rama se nije spustala ispod 7.30 a vecinom vremena je bila na 7.95!
Apdejt je bio oko 1gb mozda malo veci!
Da li je jos neko imao ovakav slucaj?


Capture 2.PNG

Capture 3.PNG

Capture 4.PNG

Capture 5.PNG
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Da, ja imama Win.7 Ultimate,samo 32 bit.I kad uradim novi OS,to apdejt krenu nekoliko dana,da skoro nista ne mozes da instaliras od programa koji su ti potrebni,jer stalno,ako ih je manje odma traza restart.Ima nekad se pojavi po 150,nekad po 187,a nekad i po 215 apdejta odjednom.I to oduzima resurse RAM memoriji.7-ca je postala cudo,a tako mi je i na Win.8.1.Samo sto njega nisam skoro prepravljao.ne moj se cuditi ovi iz Microsoffta su preterali na svaki nacin.Ne mozes ni neki program da skines,neki najsitniji,a da ti ne uvale jos par pored njega,pa posle radi deinstalaciju tih programa ,ma cudo.meni na 4GB skine 500MB.a sto je veci kapacitet Ram memorije,sve vise oduzme.Strasno.Inace meni normalno pokazuje da ima 4GB,ali 3,5 slobodno.
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
da niste instalirali neki stari win 7 ultimate? jer onda je logicno da ima preko 200 apdejta da napravi za cetiri godine unazad....instalirajte poslednji moguci win 7 ultimate.....tu je apdejta malo....
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.071
Stara Microsoft prica, treba malo da se forsira novi OS. Imao sam ja skoro par slucajeva, gde je ram isao do skoro 4Gb tokom update-a(od maksimum 4Gb). Resenje je da skines novi update za update agent(vidi bas najnoviju verziju da nadjes, jer u jednoj ima bug pa nikada ne nalazi update-ove), ili skines windows sa ubacenim update-ovima, ili eventualno da skines update-ove zasebno preko MS ili sa
Kod:
WSUS Offline Update
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
to je ok....imam i ja taj instaliran....onda nisam siguran sta je u pitanju?
Ma meni to ne smeta i od ranije sa starijim verzijama.Ta 3-4 dana nista ne instaliram sem neophodne programe.U stvari samo browser i onda sacekam da to vreme prodje i sedim kod njega i samo,apdejt,instal i retart.kad to prodje ,radi masina i stekce bez problema,ali vidi se razlika na Win.-u i na Ubuntu.Mnogo sve na ubuntu brze radi i apdejt i internet.Ma samo treba malo strpljenja i sve bude kako treba.kad pogledas na tih 8 GB,taj 1GB i ne znaci nista.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ma meni to ne smeta i od ranije sa starijim verzijama.Ta 3-4 dana nista ne instaliram sem neophodne programe.U stvari samo browser i onda sacekam da to vreme prodje i sedim kod njega i samo,apdejt,instal i retart.kad to prodje ,radi masina i stekce bez problema,ali vidi se razlika na Win.-u i na Ubuntu.Mnogo sve na ubuntu brze radi i apdejt i internet.Ma samo treba malo strpljenja i sve bude kako treba.kad pogledas na tih 8 GB,taj 1GB i ne znaci nista.

Apdejt je bio oko 1.4gb!
Aktivirao sam ga sa dazloaderom 2.2.2 posle je
win 7 nadogradjen na win 10 pro 64 bit koliko vidim aktiviran je(za sada)!
Nadogradnja je prosla bez problema pa koga interesuje eto kako moze imati win 10 aktiviran!

Jedino ne znam da li bih ovu verziju win 10 mogao
da promenim na win 10n jer koliko sam procitao on u sebi nema windows media player a da bude aktivirana?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Apdejt je bio oko 1.4gb!
Aktivirao sam ga sa dazloaderom 2.2.2 posle je
win 7 nadogradjen na win 10 pro 64 bit koliko vidim aktiviran je(za sada)!
Nadogradnja je prosla bez problema pa koga interesuje eto kako moze imati win 10 aktiviran!

Jedino ne znam da li bih ovu verziju win 10 mogao
da promenim na win 10n jer koliko sam procitao on u sebi nema windows media player a da bude aktivirana?
Dobro nisampogodio bas koliko tije oduzeo rama,ali poznato je da Win.7 i Win.8 64 bit ,sto vise Ram memorije vise gutaju na te apdejt.
 
Natrag
Top