Windows 7 na flash memoriji

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
3joQkLxY.jpg


Ako zelite imati Windows 7 na flash memoriji (USB memoriji) i instalirati ga po potrebi na kom god racunaru zelite sa tog flasha potrebno je nekoliko stvari prvo da pripremite.....

1.Potrebno je da imate downloadovanu verziju operarativnog sistema Windows 7 u vasem racunaru u ISO formatu koju zelite da pretvorite u flash (USB) bootabilnu....

oi3G0dJ.jpg



2.Jedan mali alat sa kojim cete pretvoriti zeljeni Windows 7 u flash bootabilan i koga trebate downloadovati a imate ga na adresi......

:download:

Kod:
http://www.filefactory.com/file/4j3ttczxn4wn/n/Windows7-USB-DVD-tool_sharepirate.com.exe


3.Flas memoriju (USB) minimalne velicine 4GB

QOocRP5d.jpg



Posto downloadovali Windows 7 u vas racunar u ISO formatu a koga imate na nasem forumu.....

http://serbianforum.org/programi/51335-windows-7-a.html

Aa zatim i downloadovali alat kojim cemo napraviti flash bootabilan windows 7 sada mozemo krenuti i u instalaciju tog alata...
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
INSTALACIJA ALATA

Posto downloadovali windows 7 u ISO formatu u vas racunari downloadovali alat koji ce vas windows 7 pretvoriti u flash (usb) bootabilan sada mozemo ici na instalaciju tog alata...
Posto raspakovali ovaj alat iz winrara dupli klik misa na ikonu instalacije.....broj 1 a zatim u novootvorenom prozoru kliknite misem na Next.....broj 2

54103357.jpg


Cekirajte misem kvadratic da prihvatate uslove licence a zatim kliknite misem na dugme Next.....broj 3

12732352.jpg


U novootvorenom prozoru kliknite misem na dugme Install.....broj 4

67988136.jpg


Preostaje jos po zavrsetku instalacije ovog alata a posto dobili ikonu ovog instaliranog programa na desktopu da kliknete na Finish...broj 5

16751345.jpg
BhtWD0.jpg


Sada mozemo ici dalje u pravljenje od waseg windowsa 7 flash (USB) bootabilan.....
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
PRAVLJENJE FLASH BOOTABILNOG WINDOWSA 7

Posto imate u racunaru operativni sistem Windows 7 u ISO format,te posto instalirali alat sa kojim cemo to i uraditi,prvo sto trebate je da formatirate flash memoriju (USB) ,dakle da praznu flash memoriju minimum 4 GB povezete na vas racunar na nekom od USB ulaza....

Startujte ikonu alata duplim klikom misa....broj 1 a zatim u novootvorenom prozoru programa kliknite misem na Browse.....broj 2

98115325.jpg


U novom prozoru pronadjite u vasem racunaru pripremljeni Windoes 7 u ISO formatu ,obelezite ga misem a zatim kliknite na dugme Open......broj 3

27385018.jpg


Zatim kliknite misem na dugme Next......broj 4

59229409.jpg


U novom prozoru programa kliknite misem na dugme USB device.....broj 5

33812727.jpg


Zatim u padajucem meniju pronadjite i postavite vasu USB flash memoriju,a ako kojim slucajem program nije je prepoznao,rifresujte ga na plavo dugme (kliknite misem) a zatim postavite vasu flash memoriju....broj 6.Prosto program prepoznao vasu flash memoriju preostaje jos da kliknete misem na dugme Begin copyng.....broj 7

57957616.jpg


Program ce zatim poceti da kopira vas windows 7 na usb flash memoriju i pretvarati ga u bootabilan.Po zavrsetku kopiranja zatvorite program ,klinite misem na X.....broj 8

qCjFk.jpg


Sada imate na USB flash memoriji bootabilan windows 7 i mozete instalirati ovaj operativni sistem na koji god racunar zelite preko flash memorije,stim sto cete predhodno podesiti BIOS da se boota sa flasha....

34974881.jpg
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF.......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F!1179&authkey=AJYcOUAjSQXsNKo" width="98" height="120" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Član
Učlanjen(a)
18.08.2010
Poruka
107
Da li je instalacija ista kao sa CD-a sem sto treba u biosu da se podesi da botuje flash jel da?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Da li je instalacija ista kao sa CD-a sem sto treba u biosu da se podesi da botuje flash jel da?

Upravo tako.......s obzirom da se botuje sa flasha potrebno je tako i podesiti bios.....krece zatim instalacija koja je potpuno ista ...i nema neke razlike.....
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
2
zasto meni trazi ovaj fajl kada pokusam da instaliram alat

image mastering api v2.0
 
Član
Učlanjen(a)
01.04.2013
Poruka
2
dobio sam racunar laptop koji fabricki nema cd-rom u pitanju je toshiba satellite T130-15T kad sam ga dobio u biosu je pokazivao dva oprativna sistema windows 7 ultimate i neki widnows 7 cacked tako nesto radio je normalno dok odjednom nije izgubio wierles pise da je konektovan na uredjaj sa koga prima signal ali ne dozovjava pristup inetrnetu nedugo zatim mi je pao sistem pa vas molim da mi kazete gde da skinem windows 7 -32-bitni koji moze iz biosa da se pokrene preko usb-a kao i sta dalje trebam da skinem od drajvera nikada mi se ovo ranije nije desilo pa se ne snalazim

napravio sam bootabilan flash preko nekog unetbooting programa i kada pokusam da ga pokrenem pise samo automatic botting za 10 sekundi i samo smanju sekunde i vraca opet na 10 sta god drugo da pritisnem nista se ne desava stvarno ne znam vise sta da radim
 
Član
Učlanjen(a)
09.10.2009
Poruka
4
Molim link za download Winwows 7 u iso formatu na instalaciju na flash memoriju. Unapred hvala! Japera
 
Natrag
Top