Windows 7: Kako otkucati znake u naziv fajla ili foldera

Učlanjen(a)
29.03.2013
Poruka
82
Pozdrav dragi moji forumaši.


Molim Vas da mi napišete kako da prevarim OS Windows 7 tj. da znakove koje sam označio u screenshoot-u, mogu da pišem u nazivu foldera i fajla.

W5aIWIC.png


Kao što vidite na screenshoot-u, pokušao sam da otkucam neke znakove ali mi je Windows 7 odbio da to uradim.

Šta je potrebno da uradim kako bih u preimenovanju fajla ili foldera stajali znakovi označeni u priloženom screenshoot-u.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Pozdrav dragi moji forumaši.


Molim Vas da mi napišete kako da prevarim OS Windows 7 tj. da znakove koje sam označio u screenshoot-u, mogu da pišem u nazivu foldera i fajla.

W5aIWIC.png


Kao što vidite na screenshoot-u, pokušao sam da otkucam neke znakove ali mi je Windows 7 odbio da to uradim.

Šta je potrebno da uradim kako bih u preimenovanju fajla ili foldera stajali znakovi označeni u priloženom screenshoot-u.


Koliko ja znam to nije moguce, jer windows te karaktere koristi za neke specificne operacije. Cak i da je moguce to uraditi, windows bi video te fodlere kao nesto drugo, a ne kao folder...
Znak pitanja i zvezdica se koriste recimo kod pretrage i koriscenje takvog imena bi dovelo do nezeljenih rezultata. Svako otvaranje foldera bi recimo rezultiralo pretragom u exploreru...
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.333
Pozdrav dragi moji forumaši.


Molim Vas da mi napišete kako da prevarim OS Windows 7 tj. da znakove koje sam označio u screenshoot-u, mogu da pišem u nazivu foldera i fajla.

W5aIWIC.png


Kao što vidite na screenshoot-u, pokušao sam da otkucam neke znakove ali mi je Windows 7 odbio da to uradim.

Šta je potrebno da uradim kako bih u preimenovanju fajla ili foldera stajali znakovi označeni u priloženom screenshoot-u.
Te oznake OS nece daprihvati,cak niu username-u.Mozes samo upisati ime i po broju pored.1,2,3 i t.d.
 
Natrag
Top