Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Windows 7 - Iskustva, mišljenja, ...

Diskusija u 'Software' započeta od Zorro, 05.05.2009.

1. ommarute

ommarute

Zahvala:
    162
    Pol:
    Muški
    I ja bih takav jedan win 7 voleo ali sa nemackim jezikom

Difermo se ovo sviđa.
  2. Difermo

Difermo

Zahvala:
    13
    Pa skini windows 7 ultimate. Tu mozes da menjas jezik. Proveris sha256 sa oficijalnim i sve uredu :)
    Ako bude trebalo pomoci javi :)

3. Sasa34

Sasa34 Član

Zahvala:
    4
    Pol:
    Muški
    Najjbolji Windows je 7-ca. :)

4. mikicapan

mikicapan Član

Zahvala:
    8
    Pol:
    Muški
    Molio bih da mi neko odgovori na ovo pitanje. Za starije konfiguracije ima li razlike koji win 7 instaliram ? Pri ovome ne mislim na verziju vec na neki od onih iso fajlova koji postoje na ovom forumu. Da li neka od novijih verzija sporije radi na starijoj masini, da li kolicina update-a koji se nalaze na novijim verzijama win7 utice na brzinu rada kompa? Da li su one LITE verzije lite zbog kolicine memorije koje zauzimaju ili to ima nekakvog uticaja na rad racunara?

Nadam se da je ovo prava tema za to ako nije izvinjavam se i prebacite gde treba.

5. jeca61

jeca61 Član

Zahvala:
    59
    Pol:
    Ženski
    Lite verzije zauzimaju najmanje prostora na hardu jer su iz njih uklonjene neke stvari i manje resursa traze
    ram proc itd!
    Na slabijim masinama obicno se stavlja home ili home premium 32bita!Uslov je 2gb rama i procesor
    jaci od 1ghz!
    Napisi ovde sta ima taj komp koliko rama koji procesor koja graficka?

mikicapan se ovo sviđa.
  6. mikicapan

mikicapan Član

Zahvala:
    8
    Pol:
    Muški
    Pitanje sam postavio nevezano za konkretnu konfiguraciju. Hvala na odgovoru. Malo me je bunilo ovo lite kontao sam ja da je lite verzija ona koja koristi manje resursa al me zbunio neki komentar negde pa zato pitam. Pošto vidim da si u "materiji" možeš li da me uputiš gde da se ja malo informišem oko toga kako iskoristiti starije konfiguraciju počev od instaliranja Os do antivirusnih programa I ostalog softvera. Hvala.

7. Topalbecirovic

Topalbecirovic

Zahvala:
    58
    Pol:
    Muški
    Detaljno uporedio 10-ku i 7-icu i definitivno se vratio Sedmici. I dalje je ova desetka više namenjena korisnicima sa tač skrinom. Start meni je očajan. Za one koji nisu zadovoljni desetkom, mogu "bezbolno" da se vrate na sedmicu sa svim sačuvanim podacima pomoću programa Macrium Reflect Free. Radi i sa USB i sa CD.

8. jeca61

jeca61 Član

Zahvala:
    59
    Pol:
    Ženski
    Pa pazi te lite verzije traze manje resursa itd ali ne mora da znaci da su stabilne zavisi sta je uklonjeno iz njih!
    Sto se programa tice na primer samo oni osnovni zavisi koliko je slaba ta neka konfiguracija!
    Na primer za filmove Gom player kao neka zastita malvare bites ili kao pretrazivac mozila ili opera google izbegavati previse servisa ima i zahtevan je itd!
    Ja licno bih izbegavala te lite verzije pre bih stavila home premium ili home verzije to sam imala na starom kompu
    malo je kocio ali uz redovno odrzavanje OS-a i registrija nisam imala neke vece probleme!
    Moj stari komp
    amd
    ploca mislim da je bila 774 soket
    proc sempron 1.6 ghz
    2gb ram
    graficka 4400 nvidia!
    I radio je manje vise ok malo je bio spor ali s obzirom da je proc sa jednim jezgrom!
    Na nekim bas slabim masinama sa recimo 256 ili 500kb rama izbegavala bih postavljane bilo kakvog
    antivirusa!

mikicapan se ovo sviđa.
  9. DjukaPa

DjukaPa

Zahvala:
    60
    Pol:
    Muški
    Znaci imas 7 koristis je, predjes na 10 i vratis se na 7 sa svim programima i ostalim stvarima a pritom ne bude nekakvih problema? :) Malo mi je cudno, ali hvala sto si me obavestio da znam da je i to moguce. Ali ipak i dalje sumnjam da ce imati nekih bagova dal sa drajverom za graficku ili sa manjkom slobodnog mesta na C, jer ti sistem 10 nisi obrisao, samo si se backup-ovao. :)

10. Topalbecirovic

Topalbecirovic

Zahvala:
    58
    Pol:
    Muški
    Jesi li cuo nekad za image? Za svaki slučaj čak i formatiraš hard disk. Zato se zove image (slika) preslika ti sve fajlove windowsa i vrati kako je bilo. Čisto sumnjam da nisi čuo za Norton Ghost i Acronis True Image, dva najpopularnija programa ove vrste, ali komercijalna. Macrium je potpuno besplatan i odličan za korisnike sa malo iskustva. Ja sam ovo radio bar već 20-ak puta na nekoliko računara. Nikad problema. Čak i kad hoćeš da instaliraš neki program, a misliš da ti se neće dopasti, image može da bude bolje rešenje od uninstall, jer će ostaviti gomilu otpada za sobom.

Preporučite stranicu