Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Windows 7 - Iskustva, mišljenja, ...

Diskusija u 'Software' započeta od Zorro, 05.05.2009.

1. Zorro

Zorro Administrator Administrator

Zahvala:
    527
    Pol:
    Muški
    Razmisljam da probam i ovo novo ćereslo ali me nesto mrzi da ga instaliram.
    Kakva su vasa iskustva sa windows 7 i da li uopste vredi truda?

radioizinata se ovo sviđa.
  2. ValerianT

ValerianT Član

Zahvala:
    10
    Koristio sam prvu beta verziju, i radila je ok, mnogo bolje od Viste, možda čak i od XP-a. Problem je bio što nisu radile igrice, a ni virtual drive programi i ostali gde traži da se restartuje računar pre instalacije. Očekujem da su to ispravili. Mnogo brzo radi, nema "seckanja".

3. Nazzgull92

Nazzgull92 Član

Zahvala:
    7
    Probao sam Beta verziju kad je bila dostupna za download, i oduševio sam se.
    Nije neka preterana konfiguracija, imam 2,5 Ghz Intel Celeron, 512 Mb RAM i 12 Gb mesta :) Sve što mi je trebalo i radilo je.

Mogu da kazem da je očajan bio kad su u pitanju neki programi, jer je ipak bila Beta i odvratno podešena, ali sa prelepim izgledom i mnogo bržim radom. Svidelo mi se jednostavan look na početku, pa sve do podešavanja kako želiš. Visibility, Hide i ostale funkcije su mi super. Sam stil i izgled podseća na XP ali ipak i na Vistu. Nekim delom, više je Vista, a nekim XP. Zavisi, sve ću vam javim čim probam i RC, ostalo mi još malo da downloadujem,a ja to radim preko Virtual Machine, pa ne probavam na svom računaru, jer ne nameravam da menjam XP dok ne izađe full verzija Windowws 7-ce.

Najviše mi se svidelo ovo, što kad udjes u My Documents izgleda ovako

Evo ti hide opcija koja je extra..

Možeš ovde pogledati ceo review
    Kod:
    Zao nam je, ali morate biti registrovani/prijavljeni da vidite ovaj sadržaj!
    Sve javljam čim probam RC, jer kažu da je mnogo poboljšan i da ima Virtual XP mode, što mi se jako dopada! :)

tata59 se ovo sviđa.
  4. rime

rime Član

Zahvala:
    28
    Ja je upravo skidam,kazu da mnogi imaju probleme jer im Win7 ne vidi participaciju na kojoj je bio prethodni sitem.Resenje za to je da se promeni slovo participacije i Win7 ce je videti.Pored mnogo noviteta, korisnički interfejs doživeo je najvecu promenu jos od kada se pre 13 godina pojavio Windows 95.
    Evo nekih karakteristika:

1. Novi taskbar
    Najveću promenu doživeo je izgled taskbara, koji sada mnogo više podseća na onaj koji se nalazi na Macovom operativnom sistemu „X”. U novom Windowsu postoji mogućnost premeštanja aplikacija „povlačenjem”, kao i to da tokom „multitaskinga” vidite sve otvorene programe u thumbnails formatu.

2. „Džamp” lista
    Nakon što kliknete na „Start” i dobijete listu programa, imate mogućnost da vidite koje ste fajlove najčešće, odnosno poslednje koristili u tim aplikacijama. Na primer, kad kursor miša postavite na „Word”, dobijete listu pet najčešće korišćenih fajlova, a ispod nje listu fajlova koji su poslednji korišćeni, poređanih po datumu.

3. Novi „Aero” pokreti
    Microsoft je prvi put prestavio šljašteći, animirani „Aero” interfejs u Windows Visti. Tada su mnogi primetili brojna vizuelna rešenja koja su „pozajmljena” od operativnog sistema za Mac. Novitet u Windowsu 7 je da kada postavite miša na ikonicu „Expose”, svi otvoreni prozori postaju transparentni i možete da vidite šta imate na desktopu.

4. Jedinstveno pretraživanje
    Pretraživanje u startnom meniju mnogo je brže i jednostavnije. Kada u polju za pretraživanje ukucavate pojmove, kompjuter vam daje listu fajlova ili aplikacija koje počinju slovima koja kucate. Računar prelistava sve sadržaje, čak i imena na koja su obeležena podešavanja u kontrol panelu.

5. Manje iritatnih „pop-up”
    Nametiljiv „User Account Control system”, koji je u Visti obaveštavao i zahtevao odobrenja za brojne apdejte, najzad je zamenjem. U Windowsu 7 je takođe mnogo rađeno kada je reč o sigurnosti, ali su sada iritantna obaveštenja smanjena tako da do vas dođu samo ona veoma važna, dok će se za manje prioritete računar sam pobrinuti.

6. Mreža
    Kada spojite više računara koji koriste Windows 7 u jednu mrežu, oni će se sami spojiti i napraviti „HomeGroup”. Korisnik tada može da pregleda i koristi sve fajlove sa drugog računara. Naravno, korisnici mogu i da zabrane korišćenje određenih fajlova ili foldera.

7. Upravljanje uređajima
    Windows 7 će lakše povezivati kompjutere sa fotoaparatima, štampačima i sličnim uređajima. Kada povežete neki od uređaja na računar, on se automatski prikazuje u „Device stage” prozoru, koji je upravo tome i namenjen. Za svaki priključeni uređaj možete proveriti status (napunjenost baterije, slobodan prostor, datum poslednje sinhronizacije i slično).

tata59 i radioizinata se ovo sviđa.
  5. Nazzgull92

Nazzgull92 Član

Zahvala:
    7
    E to za taskbar, znam.. Ne da svaša može nego ju. :) Nema šta nisam probao :) Sad ćemo da isprobamo i RC :)

6. ranjenimrmot

ranjenimrmot Član

Zahvala:
    0
    Instalirao sam pre 10-15 dana Win 7. U sustini sam zadovoljan mada je veoma primetno, kako je beta verzija u pitanju, da postoje bagovi. Predpostavljam da ce to biti ispravljeno kada se pusti komercijalna verzija u upotrebu.
    Mene, za sada, iritiraju 2 stvari. Prva je zvuk. Dok sam koristio XP tu nikada nije bilo nikakvih problema ali sada bilo kada gledam film preko bilo kog plejera ili kada slusam mjuzu preko Winampa cuje se krcanje. Pokusao sam da apdejtujem drajvere ali mi sistem kaze da su postojeci najnoviji i da su OK. Sve je to lepo i krasno ali krcanje se i dalje cuje.
    Druga stvar su sortkatovi, konkretno problem sa sortkatovima video plejera. Imam instalirane Gom, AVS i PowerDVD plejere. Namestio sam da mi sve pusta iz Goma. Kako sam poslednji instalirao AVS on se sam postavio kao difolt plejer. Ponovo sam nastelovao da mi vecinu video stvari pusta iz Goma. To sve sljaka uredno ali ostala je ikonica AVS a video se uredno otvara iz Goma. Ubih se da pronadjem resenje ali bez uspeha.
    Ukoliko neko ima savet, sugestiju ili resenje bio bih i vise nego zahvalan kada bi nesto u ovoj temi napisao o tome.

7. DeCoy

DeCoy Član

Zahvala:
    2
    Ja ga imam, nekih pola meseca, i odlično me služi za razliku od viste. Kao što su momci već naveli, dosta toga je i izmenjeno. E sad, sve zavisi kakva je vaša konfiguracija, ondnosno mašina...
    System Requirements:

1 GHz or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor

1 GB RAM (32-bit) / 2 GB RAM (64-bit)

16 GB available disk space (32-bit) / 20 GB (64-bit)

DirectX 9 graphics processor with WDDM 1.0 or higher driver

To je potrebno da bi ga imali na svom računaru. Sve u svemu, vredi ga instalirati.

tata59 i radioizinata se ovo sviđa.
  8. Nazzgull92

Nazzgull92 Član

Zahvala:
    7
    Nije Beta verzija, nego RC , tačnije "kandidat za izlazak" ,ali uskoro stiže i RTM pa će biti extra :) To u vezi zvuka.. pa ne znam... U RC meni sve radi :)

tata59 se ovo sviđa.
  9. adam

adam Član

Zahvala:
    2
    ja sam u potpunosti zadovoljan,prosto ne mogu da se skinem sa kompa
    mada sam hteo da inst jednu igricu i nije hteo, isto tako i reason v4.... wacko2

10. PAGZLY

PAGZLY Član

Zahvala:
    3
    Dobar je w7 RC ali je najbolje da se skida sa Microsoft sajta.

banbina se ovo sviđa.

Preporučite stranicu