Windows 10

Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
151
Ovde kazu da svi dobijaju besplatan upgrade:
Kod:
http://www.pcaxe.com/vesti/hardver/microsoft-ce-korisnicima-piratskih-verzija-windows-a-ponuditi-besplatan-prelazak-na-windows-10
 
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
54
sta oni kazu nije vazno.novine se pisu da se prodaju. ovako radi se o win 7 pro sp1 32 bit nelegalan auto update ukljucen.ima 235 updates instalirano do sada. probo sam skinuti rucno kb3035583 ne ide.ako targandwarf misli da gresim spreman sam da ga pustim u pc preko timviewer da se uveri.naravno na moju odgovornost I da se javi na private poruke
 
¯™¯
MODERATOR
Učlanjen(a)
21.11.2009
Poruka
28.451
Windows 10 stiže 29. jula, a u dokumentaciji o detaljima nadogradnje sa Windowsa 7 ili 8.1 na Windows 10, kompanija je obezbedila informacije o tome koje funkcije će biti uklonjene kada odlučite da iskoristite prednosti besplatne nadogradnje na novi operativni sistem.
Kao što se nedavno moglo čuti, Microsoft odustaje od razvoja Windows Media Centra, pa ako izvršite nadogradnju sa operativnog sistema gde je ovaj dodatak bio instaliran, on će biti uklonjen od strane WIndows 10 instalera. U isto vreme, Windows 7 desktop gedžeti će takođe biti obrisani, a ova funkcija je nedostupna još od uvođenja Windowsa 8. Sve male igre koje su unapred instalirane na Windowsu 7 kao što su Solitaire, Minesweeper i Hearts, će biti uklonjene kada instalirate Windows 10.

U Windowsu 10, biće vam potreban i novi softver za reprodukciju DVD-a, naglašava Microsoft, a u isto vreme, ukoliko imate Windows Live Essentials na vašem računaru, OneDrive će biti uklonjen i zamenjen sa inbox verzijom OneDrive-a. I na kraju, ali ne i najmanje važno, sistem nadogradnje operativnog sistema će u potpunosti biti promenjen sa Windowsom 10.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
sta oni kazu nije vazno.novine se pisu da se prodaju. ovako radi se o win 7 pro sp1 32 bit nelegalan auto update ukljucen.ima 235 updates instalirano do sada. probo sam skinuti rucno kb3035583 ne ide.ako targandwarf misli da gresim spreman sam da ga pustim u pc preko timviewer da se uveri.naravno na moju odgovornost I da se javi na private poruke

Upgrade vazi za windows 7 SP1, windows 8, i 8.1. Update mozda zahteva prethodne update-ove isntalirane, posebno ako sistem nikada niej bio azuriran. Sto se tice toga da li ce verzija sistema biti legalna posle instalacije, nece. Nisam cak siguran ni da ce sistem biti aktiviran posle upgrade. Verovanto pojedinci koji imaju srece pa njihov kljuc nije koriscen previse puta, ili recimo ima oem licencu, koju koriste proizvodjaci hardvera, imati aktivan sistem.
Takodje kao sto Bind rece, dosta stvari nece biti isto, pa sa uklanjanjem windows media centra, verovatno nece biti ukljuceni kodeci za reprodukciju dvd-a, nece biti aero-a, nece biti gadget-a, i verovatno jos dosta drugih stvari. Od noviteta, trebalo bi da se konacno na windows nadju funkcionalni visestruki desktop-i, sistem ce se moci vratiti na fabricka podesavanja(recimo kao na mobilnim telefonima fabricki reset), pa navodno nece biti potrebe za reinstaliranjem(mada i uz tu opciju na telefonima se desava da je softver ostecene i potrebno je reinstalirati ga). Takodje tu je kortana, koja ne verujem da ce ok raditi sa nasom lokacijom i govornim podrucjem, kao i jos jedan microsoftov pokusaj web browser-a, Edge, koji je specijalizovan za transakcije novca, i navodno nudi vecu sigurnost, naravno Interent explorer je i dalje tu. Windows explorer, izgleda prilicno ogoljeno, i onima koji su navikli da rade nesto slozenije od kopiranja slika i muzike ce ovo biti veliki nedostatak. Start meni se vraca kao kombinacija Metro-a i starog start menija. Tu je jos bolja povezanost sa cloud servsima, i Windows mobile operativnog sistema. Sto se tice azuriranja sistema, kao sto Bind pomenu, navodno nece moci da se iskljuci, i sistem ce raditi isti automatski. Windows 10 je optimizovan za koriscenje touchscreen-a itd. Uglavnom kao i uvek, MS najvaljuje da ce vam ovaj operativni sistem promeniti zivot na bolje :D Sve ce vam biti na dohvat ruke, sve ce raditi savrseno, zauzimace manje resursa od windows 7 i 8(iako su svi redom zahtevniji), kompjuter ce vam se brze paliti(kao 8ca koja je u nekoj vrsti hibernacije pa zato izgleda da se brze pali, a kada se ta opcija iskljuci pali se duplo duze od 7ce :D), bice kompatibilan sa svime(iako dosta ljudi se zali da im je update pokazuje da neki uredjaji nece raditi na win 10, recimo integrisane wifi kartice na laptopovima, citaci kartica, zvucne kartice i sl.).
Tako da u svakom slucaju treba sacekati pa videti...
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Browser je lep i jednostavan lak za rukovanje ali je slab protiv sajtova koji koriste pop upove na svako dugme koje stisneš. Mozila pati od istog problema. Bar ja nisam našao efikasan popup blocker. Meni to lično više smeta od reklama. Hrom sa extenzijama to sprečava 99% da se pop upovi pojave. Ako Edge bude potpuno zatvoren kao i IE pa nema extenzija neću gs koristiti mnogo. Zadovoljan sam sa Hromom.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
Ja cu da napisem jedino sto mi je upalo za oci kada sam citao o windows 10 a to je kako ce funkcionisati notifikacije. Mnogo bolje i naprednije uradjeno od androida i u pravu su ljudi koji su napadali microsoft zbog katastrofalnih notifikacija na windows 8.1..Sad ostaje da vidimo da li ce najavljeno pretociti u delo
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Windows 10 ce biti besplatan, za registrovane clanove windows insider programa. Ovo ne vazi za one koji nisu se registrovali za ovaj program. Kada dodje vreme, ucesnici insider programa ce imati mogucnost da ostanu testeri, i da nastave da primaju neproverene update-ove, ili ce dobiti win 10 rtm verziju...
EDIT:
Microsoft se malo premislja, pa tako po novim izmenama, samo oni koji su uradili upgrade na windows 10 preview sa legalnog sistema, ce dobiti mogucnost da ostanu u insider programu, a ako zele da dobiju pun sistem morace da se vrate na legalni sistema sa koga su presli na win 10 preview(windows 7, 8, 8.1) pa onda ce morati da urade upgrade. Takodje postoji mogucnost da nastave sa insider programom gde ce nastaviti da testiraju nove mogucnosti sistema. Treca mogucnost je da dobiju verziju sa ogranicenim trajanjem. Izgleda da ima dosta neproverenih informacija o ovim upgrade-ovima, pa tako ne uzimajte nista od ovog kao konacnu informaciju, jer u samom microsoftu se premisljaju tako da se nista ne moze uzeti za sigurno...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top