Windows 10

MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Kao sto rekoh nije moguce sada instalirati jer ce izaci tek 29. Jula, sada se mzoe samo rezervisati. Na microsoft sajtu pise da je puna verzija, da nije trial i ne pise da ce trajati odredjeno vreme, vec samo da je moguce uraditi upgrade od 29.72015. do 29.7.2016 besplatno. E sada nisam siguran kako ce biti ukoliko nije bila legalna verzija, mozda ce praviti probleme tokom upgrade-a. Mada treba pricekati pa videti. Verovatno i posle isteka ovog roka od godinu dana ce biti nacina za aktivaciju.
 
Učlanjen(a)
26.10.2014
Poruka
562
to znam da izlazi u julu nego na primer ako ga tad instaliram da li je on stalno free ili je to samo probno? to me zanima.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Tu nesto od samog starta i nije bilo u redu. Od dojucerasnjeg stipse koji je gulio kozu sa ledja svojih potrosaca, Micros..., prelazi u dobricu koji nesto nudi za dzabe u ovom slucaju ceo Win, il je u pitanju neka tesko-lukava taktika po pitanju izbacivanja konkurencije il je u pitanju neka debeloguza podvala, ostaje da se vidi. Jedino, ako tu verziju nisu obogaljili ko invalida, pa racunaju od sada da naplacuju apdejete ili je u pripremi nesto spektakularno, sto jos nismo videli, pa ovo gubi na znacaju. U svakom slucaju ne verujem da ce te uci u uzi izbor kandidata, a ako udjete onda treba racunati verovatno na neko iznenadjenje, pretpostavljam da prijava zahteva celokupnu adresu stanovanja, sa imenom kanarinca, a ako to uradite, ocekujte redovan apdejt na kucnoj adresi u vidu plave koverte, gde ce te platiti sve dosadasnje win-ove, al na gomilu. Ako gresim, e onda svaka im cast, mora da je Gejci, dobio talas samilosti, pa ce od sada pored Win-a, na kucnu adresu da vam salje i vakcine za sterizaciju, onako usput, drugarski.
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
:D Nije, mislim, nista od toga u pitanju, jednostavno mnogo vise se moze zaraditi od provizije od prodaje bezveznih aplikacija koje ljudi instaliraju iz appstore, i prodajom reklamnog prostora direktno svakom korisniku ispred nosa u metro delu start menija. Takodje, konkurencija ih sije na drugim platformama, pa MS zeli da iskoristi jedinu prednost koju ima nad ostalima, desktop operativni sistem, i na taj nacin zadobije veci udeo na mnogo profitabilnijem delu trzista koje je u stalnom rastu, na trzistu mobilnih uredjaja, a kako sve veci broj ljudi gubi potrebu za laptop i desktop racunarima(oni koji su koristili pc za gledanje youtube i FB), mozda i pokusava da zadrzi neki deo korisnika koji ce mozda ostati na windows paltformi, zbog familijarnosti sa operativnim sistemom. Takodje, mislim da ne zele da prodju kao sa windows 8 i 8.1 na koje je preslo svega 7-8% korisnika, jer takvi promasaji su skuplji od besplatnog operativnog sistema(ako korisnici nisu zadovoljni preci ce kod konkurencije). Tako da mislim da se Microsoft samo bori da zadrzi primat, pa makar zaradili manje(mada apple recimo zaradjuje mnogo vise prodajom aplikacija, muzike i video sadrzaja preko svojih servisa).
Sada skoro svako ima smrtphone ili tablet koji uglavnom nisu windows vec android ili ios, sto znaci da ljudi sada poznaju i druge operativne sisteme pa im nece biti problem da migriraju, sto je dosada bila najveca prednost windows os-a jer je svako znao njih da koristi a druge ne, ili im je alternativa bila Mac racunar koji je dosta skuplji od klasicnog pc. Ako uzmemo da na svetu postoji sada vise smartphone uredjaja od desktop racunara a windows na tom polju drzi jedva 2-3%, logicno je da veliki broj ljudi prilicno dobro poznaje druge operativne sisteme, koji slazem se nisu desktop operativni sistemi, ali su slicni desktop operativnim sistemima koji nisu windows, tj. ios koji je apsolutno sinhronizovan sa Mac OS i android koji za sada ne postoji kao destkop operativni sistem(mada ima spekulacija o mogucoj desktop verziji), ali koji je prakticno linux, pa neko ko je duze vremena koristio android ce se pre snaci na linuxu nego na windows-u ukoliko ni jedan nije ranije koristio.
Takodje svi ostali desktop operativni sistemi su besplatni, pa ja mislim da je ovo vise iznudjena akcija, nego neki pakleni plan microsofta. Microsoft i sada verovatno skuplja podatke o nama, a da stvarno zele da naprave os koji nece moci da se koristi piratski mogli bi to da urade. Sto se tice naplate, mogu da naplate kaznu onome ko je distribuirao piratsku verziju, ne onome koji je koristi, jer mozda krajnji korisnik nije imao pojma da koristi piratsku verziju, ili bar moze da se pravi da nije znao :) Uglavnom, koliko sam shvatio iz nekih presuda kaznjivo je samo distribuiranje piratskog sadrzaja ne i koriscenje istog. recimo u nekim zemljama se pod distribucijom smatra i koriscenje torenata, jer se vrsi upload drugim korisnicima, a kazne su uglavnom zabrana pristupa internetu, ili u onim zemljama gde je internet ustavom zagarantovan, ogranicenje brzine na minimalnu...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Mislim da neće biti isti proces aktivacije kao na 8.1. Već će biti da moraš da imaš account na M$ i tamo da registruješ Win 10 sa svojim serijskim. Jedino ne znam kako će bit za ove enterprise...
Džaba im tehnički propusti kada popup prozori skaču ko kokice posle kiše. Zato se i držim Hroma..
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Ja je dobio danas ikonicu i rezervisao. Nije uopšte bitno da li će trajati godinu dana ili ne već šta će biti ako promeniš grafičku, cpu, ili SSD i slično???
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Kao sto rekoh nije bitna rezervacija, moci ce da se instalira i bez rezervacije. Mislim da im ovo sluzi samo kao neka reklamna kampanja ili anketa da vide koliko korisnika je uopste zainteresovano za prelazak na novi os. Je pretpostavljam da nisu sigurni u cemu je problem loseg prolaska 8ce, jer su miljenja podeljena :D U svakom slucaju imaju veoma dobru besplatnu reklamu.
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
To je sad u modi da se rezerviše, vid reklame trenutnog vremena. Kako sam ja čitao, Microsoft daje ovaj Windows besplatan jer je 8ica skinuta na crno u neverovatnom broju i shvatili su da ne mogu da se izbore s tim pa puštaju besplatno.
I za one koji imaju na crno 8icu nema razlike, isto im kao ovima sa kupljenom osmicom
 
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
54
Ja imam dve 7ce jedna legana druga crek.Za orginal(legalna) opravio registraciju traze samo email adresu.Za drugu (nelegalnu)nisam dobio tu opciju.Proverio sam sa par prijatelja I utvrdio samo ko ima legalnu 7cu 8cu I 8.1 mogu dobiti 10ku dok ilegaci ne mogu
 
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.070
Na tim nelegalnim jer verovatno iskljucen windows update pa zato niste dobili tu opciju. Ako je verzija aktivirana, windows ne pravi razliku.
 
Natrag
Top