Signup Now
Da bi mogli da pišete na forumu, otvarate nove teme, kao i da vidite download
linkove morate prvo da se registrujete.

Ukoliko Vam nije jasan proces registracije, molimo vas da kliknete OVDE
Ako ste zaboravili lozinku, kliknite OVDE :)

Windows 10

Diskusija u 'Windows OS' započeta od alexnik15, 22.01.2015.

1. HyperSnap

HyperSnap VIP

Zahvala:
    5.319
    Pol:
    Muški
    Ako si vican da uradis nesto drugo pokusaj ovo. Izvadi taj hdd iz laptopa i na drugom kompu ga formatiraj, mada mislim da bi prije svega toga trebalo pregledati "zdravstveno" stanje toga diska.

Messenger i biga1005 se ovo sviđa.
  2. HyperSnap

HyperSnap VIP

Zahvala:
    5.319
    Pol:
    Muški
    Da bi po skraćenom postupku izbacio željene ikone moraš imati aktiviran Win 10 u protivnom na ovaj način to ne možeš. Jedna,slika će kazati više od hiljadu riječi :D

Capture.PNG

Što se tice tog foldera sa skrivenim fajlovima, instaliraj MCShield i preko njega uključi skrivene fajlove, možda je neki crv,worm na računaru.

Capture1.PNG

Messenger se ovo sviđa.
  3. Torgandwarf

Torgandwarf Moderator Moderator

Zahvala:
    5.198
    Pol:
    Muški
    Nije nista do HDD, samo morate preformatirati particije. Obrisite postojece i napravite nove. Ako koristite legacy(non uefi)particije moraju da budu mbr, ako hocete uefi, onda moze gpt.

Dakle ako ste napravili UEFI butabilan usb, onda kada vam ponudi izbor prilikom instalacije, izaberite UEFI USB, ako zelite legacy, morate da formatirate ponovo hard disk, napravite nove particije, i onda izabeerete drugu opciju.

HyperSnap, biga1005 i Mapkc se ovo sviđa.
  4. Mapkc

Mapkc

Zahvala:
    63
    HDD ti ima GUID Partition Table pa tome treba da prilagodiš i instalacioni medij. U Rufusu da izabereš UEFI for GPT.

Konverzija iz NTFS u FAT32 nema smisla iako je moguća (Home Partition Wizard npr.).

Ako te već smara to što disk ima GUID particionu šemu i ne vidiš nikakav boljitak zadržavajući je, možeš već spomenutim alatom da izvršiš konvefziju iz GPT u MBR. Verujem da je to ono na šta si navikao a u tom slučaju bi u Rufusu birao UEFI or BIOS for MBR. U BIOSU tada treba da je uključena opcija Legacy ...ili ono što nađeš da tome liči u tom BIOSU.

EDIT: okasnih, ali pošto su u oba posta rečene skoro iste stvari ali drukčije, možda ne treba da brišem ovo?

Poslednja izmena od urednika: 27.08.2017
    biga1005 i Torgandwarf se ovo sviđa.
  5. Torgandwarf

Torgandwarf Moderator Moderator

Zahvala:
    5.198
    Pol:
    Muški
    Nema potrebe, eto moze clan i da pokusa da konvertuje, ali deluje mi da je sve to suvise zbunjujuce pa zato nisam predlozio to.

6. biga1005

biga1005 Član

Zahvala:
    1
    Uvijek je rješenje jednostavno. Ja formatiravao sistemsku particiju milijun puta, nije mi palo na pamet da ih sve pobrišem i napravim nove.

Hvala svima što su pomogli.

Kad sam sve pobrisao i napravio nove, sve je proradilo normalno. Ali tuga je ta što sam ih opet stavio kako su i bile, u gpt. Znači nisam ništa promijenio nego samo "ugasio pa upalio".

Preporučite stranicu