Windows 10

Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Predpostavljam da si ulogovan kao admin na tom kompu!
Program pokrenes tako sto ides desni klik na njega i onda run as administrator!
Posto si vec mnoge stvari instalirao i uklanjao iz tog sistema ja bih ti preporucio
da uradis novu instalaciju OS-a jer ko zna u kakvom je stanju sad registry na tom OS-u!
Cist OS sa SP1 skini odavde sa torgijevog linka znaci skini EN verziju napravi butabilni dvd ili fles sa programom koji sam ti dao u predhodnom postu aktiviraj je
ubaci samo snovne drajvere za cip set i grafiku i onda pusti apdejt i probaj da nadogradis!

Ja sam radio nadogradnju sa tih linkova i bila je uspesna!

Kod:
http://mirror.corenoc.de/digitalrivercontent.net/
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Druze ako se ovo odnosi na mene?
Ne znam kako sam ulogovan na kompu ali win je svez znaci nista nije radjeno osim sto sam instalirao firefox-a,win sam instalirao samo radi ovog prelaska na 10-tku.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Druze ako se ovo odnosi na mene?
Ne znam kako sam ulogovan na kompu ali win je svez znaci nista nije radjeno osim sto sam instalirao firefox-a,win sam instalirao samo radi ovog prelaska na 10-tku.

Da!
Ides na Start>control panel>user accounts
sa gornje desne strane treba da ti stoji tvoje ime Pc-a administrator!
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Nece me nesto,sinoc sam pustio da se instalira preko "MediaCreationToolx64" cekao ga do 30 i nesto % i otisao da spavam,jednom sam se bio probudio i vidim da opet nesto radi sa apdejtom da li cheking ili getting.
Jutros kada sam ustao vidim stoji na "Ready to install" ono gde ima stiklirano "Instal windows 10Pro i Keep personal files and apps"
idem na next i izbaci "getting updates" i krene da trazi apdejt-ove i na tome stoji skoro sat vremena,onaj kruzic se vrti tako da sigurno nesto radi ali nista dalje ne mrda,stoji na 0%.
Aconik - nije se pojavilo kod sata ono za prelazak na 10-tku.
Kada udjem u "Review your update history" vidim da je uspesno instalirano 30-tak apdejtova a mnogo vise ih nije to jest "Failed"
 
Poslednja izmena:
MODERATOR
Učlanjen(a)
17.11.2012
Poruka
3.072
Da bi upgrade mogao da se uradi, ne sme biti update-ova na cekanju za instalaciju. Restartujte par puta racunar dok radite update-ove, jer neki update-ovi ne mogu se instalirati zajedno sa drugima(naravno govorim o windows 7 update). Jednom kada se pokrene media creation tools, i koristite opciju upgrade, proces traje prilicno dugo, jer je potrebno da se downloaduje windows 10. Pogledajte da li imate na C: particiji
Kod:
$WINDOWS.~BT
i nejgovu velicinu. Trebalo bi da bude negde izmedju 4.5-5+ Gb(u nekim slucajevima je islo i do 8 Gb). Ukoliko nema folder-a, mozete pogledati velicinu C:/windows/software distribution/downloads folder-a, gde windows prvo skida update-ove i upgrade. Ponekad, pomaze i restart windows update servisa, mozete koristiti neki od MS alata sa ove adrese:
Kod:
https://support.microsoft.com/en-us/kb/971058

Ili mozete uraditi rucno:
Kod:
Start>Run
type cmd and press enter
type net stop wuauserv and press enter
type rename c:\windows\SoftwareDistribution softwaredistribution.old and press enter
type net start wuauserv and press enter
type exit and press enter
Kasnije mozete da obrisete ovaj OLD(softwaredistribution.old), ako je sve u redu...

Mozete i rucno stopirati windows update servise(start/kucate services, nadjete windows update, desni klik, stop, pa posle toga desni klik i start).
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Nece me nesto,sinoc sam pustio da se instalira preko "MediaCreationToolx64" cekao ga do 30 i nesto % i otisao da spavam,jednom sam se bio probudio i vidim da opet nesto radi sa apdejtom da li cheking ili getting.
Jutros kada sam ustao vidim stoji na "Ready to install" ono gde ima stiklirano "Instal windows 10Pro i Keep personal files and apps"
idem na next i izbaci "getting updates" i krene da trazi apdejt-ove i na tome stoji skoro sat vremena,onaj kruzic se vrti tako da sigurno nesto radi ali nista dalje ne mrda,stoji na 0%.
Aconik - nije se pojavilo kod sata ono za prelazak na 10-tku.
Kada udjem u "Review your update history" vidim da je uspesno instalirano 30-tak apdejtova a mnogo vise ih nije to jest "Failed"

Pa zar u toku nadogradnje nisi imao opciju da instalra apdejte kasnije?
Check for updates: not right now!
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ahhhh, komplikacija....Zašto uopšte skidaš preko "MediaCreationToolx64". Evo link sa Win 10 Pro u koji je ubačen sav update do 10 maja koji je izašao.

Kod:
https://kat.cr/windows-10-x64-8in1-v1511-esd-en-us-may-2016-gen2-t12593084.html

U ISO formatu je, raspakuj ga u folder, možeš i sa WinRar, dvoklik na Setup datoteku i samo prati proceduru. Na kraju ćeš dobiti licencirani trajno aktivirani Win 10.

Capture.PNG Capture.PNG WIN 10 PERMANENTNO.png

Da izbrišeš staru instalaciju ima više načina a mislim da je za tebe najlakši standardni način.

Kod:
http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/how-do-i-remove-the-windows-old-folder

Remove-Windows-Old-2.png


Ne želim da obezvrijedim do sada rečeno ali mislim da je za njega ovo najlakše od više ponuđenih rješenja.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Ahhhh, komplikacija....Zašto uopšte skidaš preko "MediaCreationToolx64". Evo link sa Win 10 Pro u koji je ubačen sav update do 10 maja koji je izašao.

Kod:
https://kat.cr/windows-10-x64-8in1-v1511-esd-en-us-may-2016-gen2-t12593084.html

U ISO formatu je, raspakuj ga u folder, možeš i sa WinRar, dvoklik na Setup datoteku i samo prati proceduru. Na kraju ćeš dobiti licencirani trajno aktivirani Win 10.

Pogledajte prilog 92690 Pogledajte prilog 92689 Pogledajte prilog 92688

Da izbrišeš staru instalaciju ima više načina a mislim da je za tebe najlakši standardni način.

Kod:
http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/how-do-i-remove-the-windows-old-folder

Pogledajte prilog 92691

Ne želim da obezvrijedim do sada rečeno ali mislim da je za njega ovo najlakše od više ponuđenih rješenja.


Ako mu ni ovako ne uspe onda ne znam sta vise predloziti ovo je jos jednostavnija procedura!
 
Član
Učlanjen(a)
29.10.2011
Poruka
346
Na zalost nesto nemam neta(sigurno nesto "puklo" zbog vremena)pisem sa telefona,pa ne mogu sada da probam ovo od Hypersnap-a.
Probao sam opet sa winom koji vec imam i kada hocu da ga instaliram cistog bez sedmice on ne pokazuje hdd gde treba da se izabere na koji da instalira isto tako i za 8-micu.
7-mica moze normalno kada hocu preko nje 10-tku opet ne pokazuje hdd-ove.
Kada hocu preko sedmice direktno iz "my computer" onda krene i opet dodje do onog biranja izmedju "reseta" i jos necega (pisao sam ranije o tome)kada proradi net okacicu slike da vidite.
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Na zalost nesto nemam neta(sigurno nesto "puklo" zbog vremena)pisem sa telefona,pa ne mogu sada da probam ovo od Hypersnap-a.
Probao sam opet sa winom koji vec imam i kada hocu da ga instaliram cistog bez sedmice on ne pokazuje hdd gde treba da se izabere na koji da instalira isto tako i za 8-micu.
7-mica moze normalno kada hocu preko nje 10-tku opet ne pokazuje hdd-ove.
Kada hocu preko sedmice direktno iz "my computer" onda krene i opet dodje do onog biranja izmedju "reseta" i jos necega (pisao sam ranije o tome)kada proradi net okacicu slike da vidite.

Pa ako sam ja dobro razumeo ti imas problem sa hardovima?

Prvo proveri kako su u biosu podeseni hardovi ako su u sata modu prebaci ih u AHCI
Ako je bios UEFI probaj instaliraj win10 u legacy modu!
Sacuvaj to i restartuj komp i onda probaj da instaliras win 10!
 
Natrag
Top