Windows 10 i stampac hp laserjet p1102

Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Pre svega pozdrav svim forumasima.
Imam instaliran windows 10 i instalirane drivere za stampac hp laserjet p1102, ali na zalost mi pise da je stampac offline iako znam da je kabl ok. Sve mi je normalno radilo kada sam imao windows 7.
Da li mozda jos neko ima slican problem i kako ga resiti? Nisam video drivere za windows 10 pa sam instaliroa one koje sam imao za windows 7.
Hvala unapred
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Kako nema drajvera za Win 10 kad ima.

Capture.PNG Capture.PNG

Evo i link

Kod:
http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-LaserJet-P1100-Printer-series/4110394/model/4110303
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Ispadoh teska budala ocigledno jer nisam gledao, mada ti moram reci da sam ja ovaj novi driver vec skinuo i instalirao, ali i dalje mi ne radi stampac.
Verovatno sam prvo instalirao stari driver za windows 7 pa sam preko njega instalirao ovaj novi, tako da cu sada da obrisem drivere i da iz pocetka instaliram ovaj novi.
HVALA TI PUNO PRIJATELJU. VEC PAR PUTA SI MI POMAGAO. NADAM SE DA CU I JA TEBI NEKAD BITI OD POMOCI
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Ispadoh teska budala ocigledno jer nisam gledao, mada ti moram reci da sam ja ovaj novi driver vec skinuo i instalirao, ali i dalje mi ne radi stampac.
Verovatno sam prvo instalirao stari driver za windows 7 pa sam preko njega instalirao ovaj novi, tako da cu sada da obrisem drivere i da iz pocetka instaliram ovaj novi.
HVALA TI PUNO PRIJATELJU. VEC PAR PUTA SI MI POMAGAO. NADAM SE DA CU I JA TEBI NEKAD BITI OD POMOCI

Taj štampač bi trebao da radi i bez instalacije drajvera. Deinstaliraj drajvere i restartuj računar. Pokreni Win Update i trebao bi sam da nađe odgovarajuće.
 
Član
Učlanjen(a)
15.04.2011
Poruka
1.374
Sada sve radi kako treba.
Prvo sam obrisao stare drajvere, pokrenuo win update, ali na zalost nsta nije pronasao. Zatim sam restartovao komp i ponovo instalirao drajver i opet nije hteo da radi. Tek kada sam zamenio usb portove po drugi put je proradio, a provereno radi i taj usb port gde je bio ubacen usb od stampaca, ali nekim cudom ga komp nije prepoznavao na tom ulazu.
Bitno je da sada sve radi kako treba.
HVALA PUNO JOS JEDNOM PRIJATELJU!
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Problem sa tim štampačima (imam na poslu P1006) je što jedino bez problema sve radi kad se drajver instalira ručno, i kad pri instalaciji zatraži da se uključi štampač, tek onda ga uključite.
Dakle, ako povežete USB i uključite štampač, Windows 7 uglavnom nešto zabrlja.

Tek nakon toga, ako ste instalirali drajver sa CD-a koji je došao uz štampač, treba instalirati najnoviji drajver sa interneta, jer je npr. kod mene ovaj sa CD-a (kao i nekoliko sledećih update-a sa interneta) imao problem da pri prekidu štampe (pustite dokument od 100 strana umesto samo prve 2, pa mu izvučete papir) nikako neće da obriše dokument iz Queue-a za štampu, čak ni restar Windows-a ne bi pomagao, jedino sam uspevao tako što "ubijem" proces spooler.exe pa ga ponovo pokrenem.

Od neke verzije drajvera (ne sećam se koje) su rešili taj problem.


U principu, te najjeftinije modele treba zaobilaziti, ti štampači kao da nisu HP, nego se ponašaju kao da je samo nalepnica njihova.
Kod mene na poslu je počeo da brljavi brisač, zamenjen u servisu, i evo nije ni 200 strana odštampao posle toga, ponovo ostavlja tragove (izgleda kao da je otišao valjak, tj. pojavljuju se tragovi duž cele strane, ali je isto i sa novim tonerom tako da nije do valjka).

Kod kuće imam 1018 i nikad nijedan problem nisam imao, ali je kad sam ga kupio koštao 120e, i teško je očekivati da će ova jeftinija klasa koju je uveo HP biti na tom nivou.
Za taj 1018 čak imaju drajveri i za Win10, dok npr. nemaju za 1010, 1012, itd., pa mora da se instalira univerzalni drajver...
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top