WIN XP OEM - prebacivanje licence na drugi racunar

Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
7
Da li postoji neko programce sa kojim moze da se sa jednog racunara na kome postoji legalna OEM instalacija win xp da se prenese na drugi racunar a ovaj prvi rashoduje

Na nekoj slaboj masini ima ta licenca, i sad je dobijen novi komp bez licence pri cemu ce ovaj novi komp zameniti mesto ovog starog i dotrajalog, ali ako postoji neka opcija da iskoristim ovu licencu bilo bi super

Hvala unapred na odogovoru

Poz
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
svaki xp sistem je isti, al kljuc ti odredjuje licencu, ako je original kljuc onda ti je sistem licenciran, ako ne onda ti je pirat, i koliko znam ne postoji program osim da uzmes program everest i pronadjes svoj kljuc na starom kompu. e sada, posto nisam probavao mijenjanje kljuca, mislim da moras promijeniti kljuc na staroj masini kako bi na novom mogao staviti licencirani kljuc (kljuc sa starog kompa) tako da microsoft vidi da je kljuc opet u funkciji jer ne dozvoljavaju duplikate (kod original kljuceva samo jedan moze biti jedan, dok kod pirata mozes imati na vise masina isti kljuc). pokusaj pa javi
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
7
svaki xp sistem je isti, al kljuc ti odredjuje licencu, ako je original kljuc onda ti je sistem licenciran, ako ne onda ti je pirat, i koliko znam ne postoji program osim da uzmes program everest i pronadjes svoj kljuc na starom kompu. e sada, posto nisam probavao mijenjanje kljuca, mislim da moras promijeniti kljuc na staroj masini kako bi na novom mogao staviti licencirani kljuc (kljuc sa starog kompa) tako da microsoft vidi da je kljuc opet u funkciji jer ne dozvoljavaju duplikate (kod original kljuceva samo jedan moze biti jedan, dok kod pirata mozes imati na vise masina isti kljuc). pokusaj pa javi

Verovatno me nisi razumeo sta sam hteo da pitam...

Imam komp sa legalnim OEM Win XP-om, i posto hocu taj komp da rashodujem i ubacim novi, hocu da iskoristim tu licencu

E sad, ne bi bio problem da licenca nije OEM koja se vezuje za maticnu plocu i svaki veci upgrade racunara nije dozvoljen tj jeste ali ne mozes da uradis aktivaciju win-a jer su nastale izmene u odnosu na ono sto je bilo...

E sad cuo sam da postoji neki software koji ovaj deo posla odradi, samo sto nigde nisam naleteo koji je to software, jer ako stvarno moze, zasto bi placao novu licencu...

I kazu potpuno "legalno" tj nakon tog zahvata sa tim programcetom sutra ako poreska kontrolise licence sa onim njihovim diskom WIN je legalan, aktivacija je na neki nacin uradjena bez ikakvih problema

Sad jos samo saznati kako se ovo radi?
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Verovatno me nisi razumeo sta sam hteo da pitam...

Imam komp sa legalnim OEM Win XP-om, i posto hocu taj komp da rashodujem i ubacim novi, hocu da iskoristim tu licencu

E sad, ne bi bio problem da licenca nije OEM koja se vezuje za maticnu plocu i svaki veci upgrade racunara nije dozvoljen tj jeste ali ne mozes da uradis aktivaciju win-a jer su nastale izmene u odnosu na ono sto je bilo...

E sad cuo sam da postoji neki software koji ovaj deo posla odradi, samo sto nigde nisam naleteo koji je to software, jer ako stvarno moze, zasto bi placao novu licencu...

I kazu potpuno "legalno" tj nakon tog zahvata sa tim programcetom sutra ako poreska kontrolise licence sa onim njihovim diskom WIN je legalan, aktivacija je na neki nacin uradjena bez ikakvih problema

Sad jos samo saznati kako se ovo radi?

Obidji moje tutorijale o kreiranju XP instalacije i docices do resenja........konkretno sa Windows Unattended Cd Creatorom......
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
Jos nesto...........ne razumem zasto bi placao licencu za XP kada se njegove sve varjante registruju notepad fajlom.....??? a zatim posto usnimis ga kao .reg fajl duplim klikom misa........
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
tacno, moze se sve preko registra rijesiti, a druga stvar, ne znam zasto ti bas treba licenca, danas svi koriste pirateriju :D
 
Član
Učlanjen(a)
14.03.2010
Poruka
7
tacno, moze se sve preko registra rijesiti, a druga stvar, ne znam zasto ti bas treba licenca, danas svi koriste pirateriju :D

Treba mi licenca zbog poreske, jer mi je ovo racunar u firmi...

Znaci samo hocu da oem verziju koja mi je na starom kompu koji je dotrajao prebacim na novi komp koji cu spakovati u isto kuciste zbog nalepnice kako bi sa te strane sve bilo OK

Da li ta varijanta sa notepad-om ostavlja potpuno legalnu licencu tj kad ovi iy poreske naidju i kad gurnu onaj njihov disk, jer prodje bez problema?
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Prijatelju instaliraj xp na tom drugom računaru sa tim ključem legalnim poveži se na internet i stisni activate a možeš i offline tako što pozoveš microsoft podršku ovu našu i oni će ti dati kod koji upišeš stisneš i gotovo ja sam tako radijo sa mojim originalnim XP home oem edition. i poreznici neka se slikaju u boji ili crno belo kako već hoće.
 
Član
Učlanjen(a)
31.08.2009
Poruka
3
Mozes da uradis kao sto ti je navedeno u gornjem post-u,ali ako ti naleti poreska moze im pasti na pamet da ti traze racun na kome mora da se poklapa datum kupovine racunara i XP-a.Ako ga nemas onda ti se ne pise nista dobro jer mogu da te kazne.
 
Natrag
Top