Weebly na domen edu.rs?

Učlanjen(a)
18.08.2014
Poruka
8
Kako sajt izradjen u weebly-ju prebaciti na edu.rs? Drugim recima, gde "pokupiti" DNS i Nameservers sa weebly-ja?
Tanja
 
Član
Učlanjen(a)
25.05.2009
Poruka
3
pozdrav, najbolje posalji njima e mail(weebly) pa ih pitaj sta ti treba.
Inace, imas da download ceo sajt weebly na pc, tako da ga imas lokalno, kada to resis, onda ti je vec lako(ako znas proceduru za domen, odnosno uzimanje istog).
 
Učlanjen(a)
18.08.2014
Poruka
8
Kupljen je u medjuvremenu domen kod Oriona na edu.rs. Ne znam sada kako da se sajt sa weebly-ja usmeri ka edu.rs?
 
Član
Učlanjen(a)
16.11.2009
Poruka
205
Za preusmeravanje uradiš redirekciju ili ubaciš iFrame (lošije rešenje) u koga embeduješ link ka edu.rs, ali je bolje ovo prvo:
http://webmaster.iu.edu/tools-and-guides/maintenance/redirect-meta-refresh.phtml

Naravno, W3C ne preporučuje redirekciju preko HTML-a, već da se uradi na serveru (to je OK kad imaš administratorski pristup za podešavanja virtuelnog servera), ali i kad se koristi to rešenje, preporučuje se i JS kod za redirekciju, mada većina servera podržava preko cPanel-a podešavanje za redirekciju:
https://documentation.cpanel.net/display/ALD/Redirects
 
Učlanjen(a)
18.08.2014
Poruka
8
Na Orion-ovom cpaneu je sve oradjeno i podeseno, ostaje samo da se podesavanja odrade na weebly-ju. Medjutim, kada se to odradi na weebly-ju, tj.na njihovom formularu, pojavi se obrazac za placanje. A kazu da to moze da se zaobidje, a KAKO???????
 

Prilozi

  • we.jpg
    we.jpg
    119,8 KB · Pregleda: 8
Član
Učlanjen(a)
23.04.2010
Poruka
38
Ja Weebly nikada nisam koristio, ali mislim da besplatnu redirekciju nećeš dobiti jer takvi sajtovi žive od toga.
Njima nije cilj da ti imaš svoj super besplatni sajt, već da oni imaju veliki broj poseta i žive od reklama.
Pretpostavljam da negde na svom sajtu imaš neku njihovu reklamu, zar ne?
Ako ti želiš da pređeš na drugi domen, oni gube broj poseta, a taj gubitak mora nekako da se nadoknadi.
Znači, moraš da platiš.
Ja se unapred izvinjavam ako grešim, kao što rekoh, nisam ga koristio.

Za ozbiljan sajt nad kojim ćeš imatu potpunu kontrolu, potrebno je da imaš zakupljen hosting i domen. Kada to zakupiš, rešen je jedan deo posla. Weebly verovatno koristi nekakav CMS, pa pretpostavljam da ne možeš za DŽ da skineš ceo sajt na svoj komp, ako možeš i ako si zakupila domen i hosting, onda si velikim delom završila posao.
Ostalo je sve stvar postavljanja i podešavanja.

Daj mi link ka tvom sajtu i reci mi šta sve imaš i možeš od ovoga što sam rekao u poruci.
 
Natrag
Top