WebCam - problem za mikrofonom

Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Jel se nekome desavalo da se mikrofon na kameri preterano slabo cuje , bukvalno moram da prinesem kameru i da se derem ko blesav da bi se nesto culo , inace kamera je Logitech c170.
U Control Panelu je pojacano sve i u softveru koji ide uz nju ali opet nista.....Pozzz
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.318
To ili drajveri nisu u redu ili mikrofon.ne bi bilo lose ako bi mogao da je probas kod nekog drugara.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Drajvere sam skinuo sam njihovog oficijalnog sajta i opet isto , posle sam opet reinstalirao drajvere za maticnu ali nema promene , isto sam probao i na linux mint-u ali ne mogu da nadjem drajvere ..
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Nemam bas nikakvo iskustvo sa externim web kamerama ali kada laptop ima iste simptome pouzdano znam da je crkao mikrofon. Ako se moze primeniti analogija na tvoj slucaj znas sta ti valja ciniti.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Pa u principu da bi mikrofon na kameri radio kao standardni mikrofon nije dovoljno iz kontrlolnog panela doterati da sve radi na maksimum, zapravo to i nema nikakve veze sa USB kamerom. Nego udji u kontrolni panel, pa dva puta klikni na Sounds and audio devices, zatim u izlazecem prozoru nadji kolonu [hl]Audio[/hl], negde na pola prozora nalazi se opcija [hl]Sound recording[/hl], stoji slika mikrofona. Sad tu umesto Realtekovog audio inputa, stavi [hl]USB Camera[/hl], pa Aplly i Ok.
...To bi bilo to, al za svaki slucaj udji u aplikaciju za kameru, i u opciji device stavi umesto Realteka da ti bude USB Camera i testiraj to.

Da bi to adekvatno testirao idi na Start, programs, accessories, entertainment i odaberi Sound recorder, aktiviraj ga, pretisni record malo drobi nesto, pa vidi. Inace te kamere moze da uhvate zvuk i do 50 metara u realnom vremenu, zavisno od naprednih podesavanja za kontrolu suma, odnosno filtriranje. Znaci ko nema standardni mikrofon, moz ovo da upotrebi kao alternativu.
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Sve sam to probao brate ali nista od toga . Pre ove kamere sam imao PrestigioPWC120 koja je hvatala zvuk kao luda a ovu moram da prinesem do usta i da se derem da bi se nesto culo. Izgleda me odradio ovaj sto mi je prodao , jbg sad..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Cekaj, to si tek sad kupio neku polovnu i nece, vidi da mozda nisi skinuo neke bezveze drajvere. Trebao si da postavis bar marku te kamere da znamo da se pazimo, kad naidjemo na to. Da ne ponovimo tvoju gresku. Ja sam kupio neku polovnu za 100 dinara i mogu ti reci da sam se posteno namucio dok je proradela. Em drajveri stari, em podesavanja u samoj aplikaciji. Najvise me zivciralo sto snima u avi formatu, pa posle 2-3 minuta zauzme Gb prostora.
Proveri ti opet drajvere za to, al postavi marku da bacimo pogled kako izgleda bar. Ej udji u kontrolni panel u scanners i cameras, vidi da nema nesto.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
27.06.2013
Poruka
54
probaj zamenuti portove nekad pomaze.ako koristis win8 ili win10 izbaci realtec high definition iz Sistema pa ce raditi
 
Učlanjen(a)
06.10.2013
Poruka
145
Pa napisao sam gore buraz nisi primetio , Logitech C170 . Drajveri su sa njihovog sajta tako da mislim da nema greske. Ovo mi je prvi put da se za...em sa kupovinom preko neta plus covek ima sve pozitivne ocene :)
Menjao sam portove brate i zadnje i ove napred , sve isto..
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Jes bre stvarno, nego kad vices u kameru jel si siguran da ti taj zvuk slucajno ne hvata mikrofon sa slusalica, jel ako hvata ikakav zvuk ta kamera, moze biti da je ipak nesto do podesavanja, neko buster podesavanje nije doterano.
 
Natrag
Top