web kamera - koju uzeti?

Učlanjen(a)
08.08.2014
Poruka
6
Molim zua preporuku.. koju web kameru (za skype) uzeti?
Cena je bitna, tj interesuje me kupovina kamere koja će može dati pristojnu sliku do nekih prosečnih 15-ak E.
Hvala unapred na pomoći.
 
Učlanjen(a)
30.04.2013
Poruka
3.249
Moja je preporuka portal IT Svet koji je veoma dobar benchmark, u prevodu poredjenje modela i cena, nezahvalno je preporučiti model web kamere, evo za početak genius, logitech, i sl. odaberite model pa na uporedjivanje na portalu IT Svet i dole će se pojaviti maloprodaje sa najpovoljnijim web cenama. Pozdrav
 
Učlanjen(a)
08.08.2014
Poruka
6
Kupio sam web kameru Genius 1000x. Sad se pojavio mali problemčić.. pri video komunikaciji na viberu kamera zamuti pokrete. Da bi slika bila korektna moramo biti nepomični, kao statue :)
Prijatelj mi kaže da mi je nedovoljna brzina net-a i da je potrebno da smanjim rezoluciju kamere koja je 1Mpix (1280 x 720 piksela, HD video zapis).
Speed test je izmerio: download speed 12,12 Mbps, upload speed 1,31 Mbps.

Problem je što ne mogu da smanjim rezoluciju kamere!!! Da li neko zna može li se uopšte smanjiti rezolucija na ovoj kameri?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Kupio sam web kameru Genius 1000x. Sad se pojavio mali problemčić.. pri video komunikaciji na viberu kamera zamuti pokrete. Da bi slika bila korektna moramo biti nepomični, kao statue :)
Prijatelj mi kaže da mi je nedovoljna brzina net-a i da je potrebno da smanjim rezoluciju kamere koja je 1Mpix (1280 x 720 piksela, HD video zapis).
Speed test je izmerio: download speed 12,12 Mbps, upload speed 1,31 Mbps.

Problem je što ne mogu da smanjim rezoluciju kamere!!! Da li neko zna može li se uopšte smanjiti rezolucija na ovoj kameri?
Pokreni kameru na radnoj povrsini.Ima komande na vrhu prozora:File,Devices,Capture i Options.Klikni na opcije i u padajucem meniju idi na setings i izaberi rezoluciju i OK.
 
Učlanjen(a)
08.08.2014
Poruka
6
Kad pokrenem kameru na radnoj površini izlazi mi ovo (slika)
DSC00304.jpg

U uputstvu uz kameru stoji ovo (slika)
gen2.jpg

Da li ovo znači da na W7 ne može da se otvori ili sam ja ipak nešto pogrešno uradio?
 
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Na donjoj slici pise da podrzava i Win.7,a na prvoj si je pokrenuo desnim klkom.Dakle ne desni klik nego levi dvoklik,gde ce ti izaci prozor sa zatamnjenom slikom i u ukviru nje u gornjem levom uglu imas podesavanja;File,devices,captire i options.Udji na ovu zdnju komandu i unutra na setings i tu su podesavanja za rezoluciju kamere.
 
Učlanjen(a)
28.02.2012
Poruka
5.131
Kupio sam web kameru Genius 1000x. Sad se pojavio mali problemčić.. pri video komunikaciji na viberu kamera zamuti pokrete. Da bi slika bila korektna moramo biti nepomični, kao statue :)
Prijatelj mi kaže da mi je nedovoljna brzina net-a i da je potrebno da smanjim rezoluciju kamere koja je 1Mpix (1280 x 720 piksela, HD video zapis).
Speed test je izmerio: download speed 12,12 Mbps, upload speed 1,31 Mbps.

Problem je što ne mogu da smanjim rezoluciju kamere!!! Da li neko zna može li se uopšte smanjiti rezolucija na ovoj kameri?


Ne može to tako jarane. Tražio si kameru za Skype a sada spominješ Viber....Moraš kupiti kameru za Viber...ne može ta koju si kupio za Skype...:D

Nego nešto usput da priupitam. Koja je konfiguracija računara....Jesi li probao kameru na Skype, jesi li probao preko FB poziva...
 
Učlanjen(a)
08.08.2014
Poruka
6
Ne može to tako jarane. Tražio si kameru za Skype a sada spominješ Viber....Moraš kupiti kameru za Viber...ne može ta koju si kupio za Skype...:D

Nego nešto usput da priupitam. Koja je konfiguracija računara....Jesi li probao kameru na Skype, jesi li probao preko FB poziva...


Pogodio si pravo u metu :D
Radi sasvim normalno na Skype. Misam znao da ima razlike kad se koristi za Skype i Viber :smile:

Na donjoj slici pise da podrzava i Win.7,a na prvoj si je pokrenuo desnim klkom.Dakle ne desni klik nego levi dvoklik,gde ce ti izaci prozor sa zatamnjenom slikom i u ukviru nje u gornjem levom uglu imas podesavanja;File,devices,captire i options.Udji na ovu zdnju komandu i unutra na setings i tu su podesavanja za rezoluciju kamere.

Probao sam i levim dvoklikom.. ista stvar. Uglavnom, problem je rešen.. radi na Skype odlično.. nije mi potrebna za "capture" tako da možemo i bez toga.


Hvala na savetima obojici članova ;)
 
Natrag
Top