web domein-pomoc.

Učlanjen(a)
13.04.2010
Poruka
16
Pozdrav.

Imam mali forum na mom pc-u.
sada zelim da kod mog hosting provajdera zakupim domein.
Medzutim trebaju mi detaljnije informacije sta trebam dati mom hosting privajderu pored ime domeina, recimo kako ce se domein povezati sa moj PC.

Hvala svima.
 
Član
Učlanjen(a)
20.08.2010
Poruka
53
WEB domain pomoc - odgovor

Najpre moras da od svog provajdera web usluga zatrazis informacije o verzijama php-a i MySQL-a koje ti mogu staviti na raspolaganje. Ove informacije su ti neophodne da bi tvoj sajt radio kako treba kada ga budes uploadovao. PHP i MySQL koje si koristio pri izradi foruma na svom racunaru se mogu razlikovati od onih koje nudi tvoj provajder... :)
 
Učlanjen(a)
13.04.2010
Poruka
16
Pozdrav.

Ne, mislio sam samo da otkupim web domein, a forum da bide na mom PC-u, koji zasada perfektno radi, ali umesto moja IP Adresa: 88.xx.xxx.xx preko kojoj posetioci bi bili na forumu, vec na mom forumu da se povezu preko domeina kojeg bih registrirao.

Hvala svima.
 
Član
Učlanjen(a)
04.09.2009
Poruka
146
Ukoliko nemas ekstra brzu internet konekciju, ne samo download vec i upload, moj ti je savet da to ne radis. Takodje ti treba i jaka masina koja ce non stop biti upaljena i povezana na internet, koja ce moci da izdrzi opterecenje u slucaju nesto vece posete.
Vise ti se isplati da zakupis neki pocetni hosting plan a koji mozes da nadjes vec od 10-15 dolara godisnje...
 
Član
Učlanjen(a)
27.03.2009
Poruka
530
@Zagor :p

Kao prvo, da bi imao svoj lični server, kućni, a na tom serveru sve što zamisliš za ostatak populacije, tebi "mićo" treba i statička IP adresa... i onda ti i ne treba nikakav provajder. Neće to tek tako sa dinamičkim ajpijem. Kada to rešiš, onda dolazi u pitanje bandwidth koji bi koristio da opslužiš ostale dolazne IP adrese, to jest korisnike. Po mojoj nekoj proceni, manje od 8mbit uploada, dakle - ka netu, jeste neki minimum. A možda je i to malo, nemam pojma.. Sve u svemu, ja sa 1024 kilobita i još sedmoro takvih, zagušili bi te maksimalno ako mnogo obitavamo na toj nekoj adresi koja isporučuje 8mbit u sekundi... (neka me neko ispravi ako grešim)...

Kako god obrneš i okreneš, tebi se ne isplati realizacija kućnog servera, osim ako nemaš već razrađen unosan posao te da možeš pokriti sve troškove koji idu uz to, a nije da ih nema, da se razumemo...
Uzmi neki hosting koji ne škrtari puno sa mesečnim protokom i koji daje dovoljan broj sql baza za tvoje potrebe i to je to.

Što se php-a tiče, php 5.2.2 kao ponuda od provajdera i neće biti problema. Ne bi trebalo...

Pozz.
 
Natrag
Top