VU+ / Enigma2 Client - DreamBox

VIP IPTV
Učlanjen(a)
21.09.2011
Poruka
1.067
Do sada smo videli da moze programi sa dreambox da se gledaju preko Video add-on, ali po meni jedina mana takvog gledanja je sto nema EPG, a to sam nasao u VU+ / Enigma2 Client, jeste da moze samo jedan DreamBox u jednom trenutku, ali ipak ima EPG.

Prvo iskljucite sve ostale PVR Klijente i ukljucite samo VU+ / Enigma2 Client

screenshot001.png


Zatim u konfiguraciji ovog PVR klijenta potrebno je uneti ip adresu od DreamBox-a koji imate....i to u delu VU+ hostname or IP adress.....

screenshot003.png


..... zatim videcete i Streaming port koji je po default-u 8001, ali neki dreambox ima ukljucen i 8001 i 8002, uglavnom na 8002 je losija slika.....

Untitled.png


zatim ako je dreambox zakljucan tada se unosi Username i Password....

screenshot004.png


Restartujte XBMC i posto ga ponovo startujete ucitace vam se tv kanali iz vaseg Dreambox-a zatim i EPG....Kada se to obavi mozete pristupiti Live TV delu...

screenshot005.png


Posto otvorili live tv deo videcete i tv kanale iz vaseg DreamBox-a i mozete bez problema gledati zeljeni....

screenshot002.png


Naravno videcete i da radi u njemu opcija EPG.....

screenshot006.png


Kao i Recording opcija i jos mnogo toga.....

screenshot007.png


sto se tice snimanja, ovo je dobro ako imas svoj Dreambox, jer snima na dreambox a ne na racunar
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
16.03.2014
Poruka
129
Za korisnike XBMC-a
Maloprije sam testirao jedan PVR client, VU+ Enigma 2 Client, i odličan je ukoliko imate dreambox (ili posudite nekad od nekoga :) ). Postavke su jednostavne da jednostavnije ne mogu biti, sve sto treba je unijeti IP DB, i to je to. EPG, logo kanala i sve ostalo xbmc uradi sam. Cak je i sve slozeno po kategorijama, bas onako kao na DB.


screenshot128.png


screenshot129.png


screenshot130.png


screenshot132.png


Pozdrav !
 
Učlanjen(a)
25.03.2011
Poruka
43
Za korisnike XBMC-a
Maloprije sam testirao jedan PVR client, VU+ Enigma 2 Client, i odličan je ukoliko imate dreambox (ili posudite nekad od nekoga :) ). Postavke su jednostavne da jednostavnije ne mogu biti, sve sto treba je unijeti IP DB, i to je to. EPG, logo kanala i sve ostalo xbmc uradi sam. Cak je i sve slozeno po kategorijama, bas onako kao na DB.


screenshot128.png


screenshot129.png


screenshot130.png


screenshot132.png


Pozdrav !
postoji li mogućnost da se to napravi i sa hd rec.skybox f5s
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
hmm, bas sam hteo opet testirati taj dodatak pa vidim da mi pravi problem na gothamu....jel neko koristi to na gothamu da mu radi dobro....?
 
Učlanjen(a)
04.04.2010
Poruka
6.505
steta sto ovaj addon nece u Gotham 13....bas imam jedan super box koji je free uvek pa da ga iskoristim.....
 
Učlanjen(a)
01.11.2012
Poruka
55
jedno pitanje za drugare koji imaju raspbery pi,odradio sam,posto imam resiver satelitski koji podrzava enigmu 2,nakacio to fino na rasperry,tako sad da iz udobne fotelje mogu da gledam sve na drugom tv sto mogu na ovome gdje imam resiver,e sad problem pri spajanju istoga raspberry sve fino odradi,ali nikako nemogu da odaberem jedan tv bouqet,on,odnosno raspberry sve skida liste sto na resiveru imaju,iako sam odabrao u postavkama da skine odredjenu listu,recimo samo hd kanale,ali ne sljivi tu komandu nikako on sve skida,tako da to traje malo podugo dok se odradi,i jos jedan problem kad napokon sve skine idem na restart da fino to sto je skinuto zapamti raspi,ali ne lezi mala moja ,on sve radi ispocetka,to me malo vec iritira,ima li za drugara kakve pomoci ili savjeta ,kako da odradim da mi se ovo ne desava,hvala unaprijed
 
Natrag
Top