Vremeplov EX YU liga

Član
Učlanjen(a)
10.12.2010
Poruka
11
Gospodine Nešo, hvala,probili ste led. Najzad da neko pokvari monotoniju.

Bez obzira što nisam mogao i pored "studiranja" - poređenja Vašeg i mog priloga da nađem nikakvu grešku još jednom HVALA. Bar ste se potrudili.

Ko ne veruje neka pita one koji su prekopirali tabele, izmenio sam nešto, ugrabivši malo vremena - "šminku" pa su lige pregledinije, a rangovi takmičenja uočljiviji.

Do zabune (kod Vas) je došlo samo zbog dužine pregleda i slabije preglednosti.

Moja namera, kada sam popkrenuo opvu temu nisu bili ni prvi, ni drugi, ni treći rang takmičenja koje se mogu, uz malo truda pronaći na mnogim mestima, već one niže, od zonskih do podsaveznih i opštinskih. Pokušavam, ali ne mogu sam jer je ovih liga bar deset puta više nego u novinama bolje kotiranih Prve, Druge i Republičkih liga.

Od pokretanja teme ne računajući moje nije ponuđena ni jedna nova tabela. Da se bar svaki stoti posetioc potrudio imali bi bar TRI više.

Da je bar bilo pokuda i ispravki. Ni to...

Nadam se da će u buduće biti bolje.
 
Član
Učlanjen(a)
15.12.2009
Poruka
2
ОКРУЖНА ЛИГА 1946/47


1 СЛОГА-Петровац на Млави 5 3 2 0 24 : 5 8
2 МЛАДИ РАДНИК-Пожаревац 5 3 1 1 15 : 3 7
3 ЈЕДИНСТВО-Пожаревац 6 3 1 2 14 : 16 7
4 МЛАДИ БОРАЦ-Велико Градиште 5 2 0 3 12 : 11 4
5 МЛАДИ БОРАЦ-Жабари 5 0 0 5 0 : 39 0

26 11 4 11 65 0 74 26

Првак Окружне Лиге за такмичарску 1946/47 годину је ФК Слога петровац на Млави.

У Другу Зону Србије пласирали су се ФК СЛОГА-Петровац на Млави и ФК МЛАДИ РАДНИК
из Пожаревца.

По завршетку првенства фузионисали су се МЛАДИ РАДНИК и ЈЕДИНСТВО из Пожаревца
нови клуб заджао је име ФК МЛАДИ РАДНИК-Пожаревац.

У претходном јављању ме ниси укапирао, питање је коју је зону играло ПОДРИЊЕ-ШАБАЦ другу или трећу 1948-49 јер мислим да постоји недоумица. Ти си појавио 6 зона, а било их је мислим 5, и да је ПОДРИЊЕ играло са клубовима које си ставио у тећу зону.

"САМИТ"-Веруј ми да ми је лако да нађем оне табеле за које сам те питао никада ти их небих тражио, али очекујем да ми помогнеш ја ћу ти се сигурно одужити табелама које немаш, само чекам да стигну те године, веруј ми имам и ја доста литературе, искуства, и рада у фудбалу, управо сам при крају писања монографије 80 година ОФК АРСЕНАЛ-Крагујевац.
 
Član
Učlanjen(a)
10.12.2010
Poruka
11
ОКРУЖНА ЛИГА 1946/47


1 СЛОГА-Петровац на Млави 5 3 2 0 24 : 5 8
2 МЛАДИ РАДНИК-Пожаревац 5 3 1 1 15 : 3 7
3 ЈЕДИНСТВО-Пожаревац 6 3 1 2 14 : 16 7
4 МЛАДИ БОРАЦ-Велико Градиште 5 2 0 3 12 : 11 4
5 МЛАДИ БОРАЦ-Жабари 5 0 0 5 0 : 39 0

26 11 4 11 65 0 74 26

Првак Окружне Лиге за такмичарску 1946/47 годину је ФК Слога петровац на Млави.

У Другу Зону Србије пласирали су се ФК СЛОГА-Петровац на Млави и ФК МЛАДИ РАДНИК
из Пожаревца.

По завршетку првенства фузионисали су се МЛАДИ РАДНИК и ЈЕДИНСТВО из Пожаревца
нови клуб заджао је име ФК МЛАДИ РАДНИК-Пожаревац.

Tabela je nepotpuna. Mladi radnik i Jedinstvo iz Požarevca su se fuzionisali posle prvog dela prvenstva (u konačnoj tabeli je brisan plasman (da li i dotadašnji rezultati ?) Jedinstva. U ligu su naknadnoi uključeni i Rudar i Crvena pobeda iz Novog, odnosno Starog Kostolca.

Na kraju prvenstva prvak okruga je bio Mladi radnik, u odluičujućoj utakmici, na svom terenu, savladao je Slogu sa 2:1.

Možda se odgovor (ili deo istog) krije u monografiji Mladog radnika? Na potezu su Požarevljani, Kostolčani, ali i oni koji imaju ovu monografiju ili bilo kakav zapis iz tog vremena.

Dodato posle 34 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

ОКРУЖНА ЛИГА 1946/47

...

У претходном јављању ме ниси укапирао, питање је коју је зону играло ПОДРИЊЕ-ШАБАЦ другу или трећу 1948-49 јер мислим да постоји недоумица. Ти си појавио 6 зона, а било их је мислим 5, и да је ПОДРИЊЕ играло са клубовима које си ставио у тећу зону.
...

U sezoni 1948/49 u Srbiji je, u četvrtom rangu takmičenja (treći prvi put jedinstvena Srpska liga bilo je majmanje šest zona, jer i u monografiji "65 godina FK SLoga, Petrovac na Mlavi" to pišet na stranici 147 koju ne skeniram obzirom da imaš monografiju.
Da li su zone bile označene baš rimskim brojevima kako sam ja naveo (negde sam to pročitao) ili drugačije je manje bitno. Podrinje iz Šapca nije moglo biti u grupi sa timovima tzv. III zone, pravilnije Beogradske zone - grupa Istok. Postojala je, pretpostavljam i grupa Zapad.

Molim one koji imaju materijal na ovu temu (između ostalog i monogarfija Mačve) da daju svoj prolog, da pokušamo da nađemo pravi odgovor. Ne toliko na konkretno pitanje, već tabele svh zonskih liga u Srbiji, u prvom posleratnim godinama. Odogovor na ovo je prost greškom sam Podrinje stavio u II zonu jer je ono u sezoni 1948/49 igralo u Drugoj saveznoj ligi i osvojilo peto mesto. Ispravku sam dao i u "original" pregledu sezone.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top