Vracanje Store plocice u Start meni prozor

ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
*Da bi mogli da odradite ovaj tutorijal naravno potrebno je da budete logovani kao administrator....

U Start meni prozoru nalazi se Store plocica i klikom misa na nju otvara se ova odlicna aplikacija...

bBr8ZsT.png


Medjutim ako obrisete Desktop plocicu ili na neki nacin nestane iz vaseg Start meni prozora,mozete je povratiti na sledeci nacin.Stanite misem na donji desni ugao desktopa a zatim klikom misa izaberite Search opciju.....broj 1

0Xir8mBj.png


Posto pronadjete Store aplikaciju u Apps prozoru ,stanite misem na tu aplikaciju i kliknite na nju desnim klikom misa da je obelezite....broj 1.Otvorice vam se zatim meni gde cete levim klikom misa kliknuti na dugme Pin to Start....broj 2.Na taj nacin ste vratili Desktop aplikaciju u Start meni prozor.....

H5sP0rYFQq.png


Medjutim ako nema Store aplikacije u Apps meniju onda je potrebno downloadovati je a imate je na adresi....

:download:

jJeG6X3.gif


Kako da izvucete fajl iz ove slike objasnjeno je u ovoj temi

Posto dobili na desktopu rar fajl ,desni klik misem na njega a zatim u padajucem meniju kliknite misem na Properties.....broj 1

zI5O8KFf.png


Zatim u novom prozoru u kartici General kliknite misem na Unblock...broj 2,te zatim da bi sve te promene i usnimili kliknite misem na Apply....broj 3 te na kraju takodje odaberite misem i OK dugme.....broj 4

bCK9nOdZg.png


Sada mozete raspakovati iz rara i postaviti precicu Store na vasem desktopu.

CF10cP2.png



Pretisnite istovremeno na tastaturi dugme Windows i dugme R i posto vam se otvori Run prozor upisite u njega komandu.....broj 1 ,a zatim kliknite misem na dugme OK....broj 2

Kod:
[B]%ProgramData%\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs[/B]

d8ay7.png


otvorice vam se zatim Start meni programs i u njemu potrebno je iskopirati ovu desktop ikonu koju downloadovali (prevucite je misem u ovaj folder).....

QnFziSDw.png
 
ADMINISTRATOR
Učlanjen(a)
10.05.1971
Poruka
54.331
U PDF......

:download:

[raw]<iframe src="https://skydrive.live.com/embed?cid=37BC32D29066020F&resid=37BC32D29066020F%211873&authkey=ANtMKuI_KWjOj8c&em=2" width="476" height="288" frameborder="0" scrolling="no"></iframe>[/raw]
 
Natrag
Top