vracanje obrisanog fajla sa HDD, pomoc?

Član
Učlanjen(a)
16.12.2010
Poruka
147
Pozdrav drustvo, imam problem da sam slucajno u particiji D, obrisao slike, dokumenta, filmove muziku itd... Obrisao sam ih direktno SHIFT+DELETE... probao sam programom Pandora Recovery, i vratio sam jedan deo slika, smestio ih u particiji C, i cim su bile prebacene, vratio sam ih u opet u D... al tu je nastao problem, sada nece da pronalazi fajlove kao sto su bili, i nece da mi vrati ostale fajlove, nazalost, pa jel znate mozda kako ???
 
Učlanjen(a)
11.11.2012
Poruka
2.164
sve sto nisi obrisao preko nekog schredera moze da se vrati..probaj program recuva undelete ili ntfs undelete, ja sam isto jednom imao problem i sa ova dva sam resio. Poz i srecna nova
 
Učlanjen(a)
29.09.2011
Poruka
84
Napravio si katastrofalnu grešku, umesto da si sve fajlove povadio pa tek onda ih vratio na D particiju, uradio si to parcijalno i sa vraćanjem dela fajlova prepisao podatke preko fajlova koje je tek trebalo vratiti. Mislim da možeš da se oprostiš od njih. Pisano pa prepisano, samo FBI to sad može da povrati. Žao mi je .
 
Član
Učlanjen(a)
06.12.2012
Poruka
406
u trenutku brisanja svi podatci koje nose sektori idalje ostaju zapisani u sektorima, samo kada korisnik izabere opciju delete ti sektori se oznacavaju kao nepotrebni tj sadrzaj koji oni nose oznacava se kao nepotreban i ti sektori su spremni za novo upisivanje.
ako si me pazljivo slusao te sve stvari postoje do onog trenutka dok ti nepocnes upisivati na isti disk tj particiju.
to ti je fatalna greska koju si napravio.ti si preko svojih starih slika upisao te nove, moces vratiti dokumente preko kojih jos nije upisan novi sadrzaj,a oni koji su unisteni nazalost nemozes nista.postoje metode ali gubi se kvalitet,i jako drugo traje, na kraju od 100 trazenih slika dobijete 5 i na tih 5 ima dosta nepravilnosti.
znaci nista vise neupisuj na taj disk,pokusaj sa programima koji su ti ponudili ovamo gore ostali clanovi.iskreno ja nisam koristio te programe koristio sam samo jeedan pomocu kog sam uspeo vratiti samo slike i nista vise.
to naravno govorimo kada korisnik obrise ili formatira disk ili fles formatiranjem visokog nivoa, u tom slucaju ti programi mogu pomoci.

imao sam slucaja da se tako disk "zabudali" sam od sebe i sve nestane sa njega i kad skeniram sa nekim od programa ama bas ni jednu stvar nenadje.zasto se to deni neznam.to mi se desilo jednom na hdd i par puta na usb stiku.

dragi korisnice sve svoje bitne stvari morate imati rezervnu kopiju ili ako su jako jako bitne stvari u pitanju ,morate imati vise rezervnih kopija na raznim medijima(CD-DVD , ext.hdd, drugi hdd, usb stik. idr.), jer ni jedan medij nije 100% siguran i nijedan nemoze garantovari 100% da se nesto nece izgubiti.
u danasnjici imate razna online skladista za svoje privatne stvari,vecina je besplatna za neku amatersku upotrebu, ali isto se pitam koliko je sigurno da neko negleda vasu privatnost.ali je dosta sigurno sto se tice gubitka podataka.informisite se oko toga.

pozdrav i nek ti je sa srecom
 
Natrag
Top