Vjera i djela.

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Svaki dan nesto novo, pedofilija u katolickoj crkvi. Ovaj put nije Irska, nego Njemacka

I nedavno u SAD. To je poslejdica što se ne žene sveštenici. Ovo je daleko manje u PC, ali zato PC ima problem duboke podjeljenosti i totalnog nejedinstva.

Djela obavezno idu uz vjeru, ona svjedoče kakva je vjera, a ne sama priča tipa mantre "Mi imamo vjeru".
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
U tom tekstu sam naisao na zanimljiv citat - "Der Spiegel, citirajući iz izvršnog sažetka koji je uključen u službeno izvješće, napisao je da postoje dokazi da su neki dokumenti i arhive bili “uništeni ili manipulirani”.

Ako su ovo radili da bi manipulirali, sto su onda radili sa tekstovima crkvenih otaca i dokumenata koji su tajnim odajama u vatikanskoj knjiznici.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
U tom tekstu sam naisao na zanimljiv citat - "Der Spiegel, citirajući iz izvršnog sažetka koji je uključen u službeno izvješće, napisao je da postoje dokazi da su neki dokumenti i arhive bili “uništeni ili manipulirani”.

prikrivaju da bi sačuvali nasilu ugled, a to je u stvari kontra efekat, jer se očigledno vidi da je sistem truo iznutra, tako da je besmileno da njih neko napada izvana.

Sami će sebe da izjedu, kao i braća im na Istoku, ali u totalnom nejedinstvu i podijeljenosti po državama.

Ako su ovo radili da bi manipulirali, sto su onda radili sa tekstovima crkvenih otaca i dokumenata koji su tajnim odajama u vatikanskoj knjiznici.

Možeš zamisliti. A tek što su prikrivali, a da se nije saznalo iz ovih afera. Što su uspješno prikrilli. A ja znam da ima takvih slučajeva, baš nekako se hoće da sam i rođen i da živim u katoličkoj sredini, barem jedan dio života. O tome ću ti u PP.

U svakom slučaju ima iskrenih katolika pobožnih, jer će ovi misliti da samo kritikujem, a ja ih znam i lično dobrih i finih katolika, koji nemaju veze sa ovim.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Slap, kontradiktoran si, i iznosiš neistine, a mene optužuješ za to.

Ja sam odgovor dao, i on je konačan.

O svemu što sam pisao je deo istorije, i sabori, i tuče na kojima su neki i umirali od batina većine, i miučenja onih koji su im se protivili, i ukidanje zaključaka jednog sabora od strane drugog, itd.

Kako sad tvrdiš da su ljudi nadahnuti od Boga govorili, a predhodno si tvrdio da biblija nije Božja reč već ljudska.?

Upravo je suprotno, da crkvu koju je Bog podigao vodi Sveti Duh u tumačenju, i uspostavlja istinu jedanput predanu svetima, zapisanu u reči Božjoj.
Tradicionalne crkve za razliku od toga za ništa nisu pitale Boga, već su pravile kompromis sa mnogoboštvom, i na saborima uvodile svakakva učenja i dogme.
I tako se dešavalo - da ono što je kao odluke o nekim učenjima doneo jedan sabor, drugi nakon njega te odluke i učenja ukine.

Kakav je to Sveti Duh koji čas govori jedno na jednom saboru, a drugo na drugom - ukidajući predhodne zaključke.
Bilo je čak i slučajeva masovnih tuča na tim saborima.

Bog nije kontradiktoran, i ono što je otkrio u svojoj reči, on ne bi menjao i ukidao.

Osim toga, nigde u tradicionalnim crkvama ne postoji svedočanstvo o Božanskom vodstvu u donošenju nekih odluka, već veličanje sabora, ljudi, koncila..itd..

To nema veze sa Svetim Duhom, već princip po onoj narodnoj izreci "TU SE NIJE ZNALO NI KO PIJE, NI KO PLAĆA"
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
Zar ovaj nije jos otpusten poslije onog zvaljenja sa mladjim muskarcem kojem kupuje eksluzivne stvari. Dosta mu je pogledati facu na ovoj slici i vidjeti o kakvom covjeku se radi

Kod:
http://www.vijesti.me/svijet/kacavenda-predvodio-politicki-vrh-republike-srpske-na-litiji-dodik-dokic-stevandic-1004612
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Neću citirati, prepoznaće se sami. Apostoli ispadoše bukvalisti bez premca, a Bog neko ko po ceo dan gleda na sat da ne zakasni na posao. "Naraštaj ovaj neće proći" odnosi se na čovečanstvo u celini, počevši od 33 godine hrišćanske ere. Nismo mi pozvani da određujemo Bogu kada će suditi svetu. Ma koliko se nama činilo da su poslednja vremena, ona to nisu. Znakovi mogu biti tu, ali nikada svi, sve dok Bog ne odluči da je čas. Pre toga ne. A sve ono što se dešava na zemlji samo je produkt naše zloupotrebe slobodne volje. Plod Greha. Jer kada svako od nas, a danas nas je 7 milijardi na zemlji, misli da mu Bog ne treba, da je sam sebi bog, i da svoijim razumom može da razluči dobro od zla, onda imamo mržnju, bludničenje, krađe, ubistva, ratove, baš onako kako mitoligije paganskih naroda slikaju svoje panteone. A sotona samo ti i čeka, i smeje se našoj ludosti.

Pričaju o plodovima, a plodova nema jer nisu ono što oni očekuju da su. Sloboda, Mir, Ljubav ne mogu doći od čoveka, niti od ljudske volje, ne mogu doći od klanjanja zakonu, nego od iskrenog pokajanja i shvatanja svog mesta u kosmosu. Čovek nije stvoren za ropstvo, nego za slobodu, ali da bi je dobio mora se obratiti onome ko jeste ta Sloboda. Ne čoveku i proročanstvima ljudi, nego Bogu. Ne slovima, koja ne razumeju, nego Onome koji je sve i u svemu. Bogu. Kakve polodove mogu imati oni koji pravdaju blud, koji sebi daju za pravo da dozvoljavaju sve osim propisa hrane, i propisa dana odmora? Koji ne vide i ne čuju, koji su slepi za sve osim za svoje tumačenje PISMA? Jesu li plodovi kult kapitala, ređenje žena, arogancija i gledanje drugih sa visine? Jesu li plodovi vređanje i korišćenje satanskih laži da se ojača tvrdnja da su oni naslednici a pravi naslednici otpad? Jesu li plodovi ismevanje nečije pismenosti? Ismevanje nečije vere? Jesu li plodovi pljuvanje po samom Bogu i žrtvi njegovog Sina? Jesu li plodovi izjednačavanje Svesilnog sa kupler majrstorom muhamedanaca? Plodovi li su spuštanje samog Boga na nivo anđela? Jesu li plodovi nazivanje Petrove službe, bilo da se radi o papi, bilo da se radi o Patrijarsima, sotonskom? Jesu li plodovi izvrtanje Božije reči sebi u korist? Jesu li plodovi nazivati crkvom korporaciju čiji je osnovni cilj pravljenje profita i čiji članovi kao droidi se drže zakona za koji su apostoli rekli da za ne hebreje ne važe? Plodovi su dakle šta? Haos, separatizam, klanjanje mamonu, mržnja prema bližnjem, ponižavanje drugih ljudi, relativizacija nauke, ismevanje nesreće drugih Hrišćana, verovanje rečima proroka koji nisu od Boga?!
Svi sveti Oci su za njih lažovi i prevaranti, oni koji su izvrtali "pravu" nauku, Koja je to "prava" nauka? Onih čiju je Crkva nastala na onima koji su Boga očima gledali, ili onih koji su kao papagaji čitali pismo koje ne razumeše, i kojima je palo na pamet da su oni u pravu a mi nismo?

Duh puše gde hoće, ali ne puše da napravi haos i odvajanje. Jer Duh je Duh jedinstva, i to ne isključivo vidljivog jedinstva (ovo za one koji će da kokodaču o raskolu iz 1054)nego pre svega JEDINSTVA U VERI; VERI U TRIPUT SVETOG, ONOGA KOJI JESTE, Boga koji je OTAC, SIN i DUH SVETI. Čije mistično telo je CRKVA, začeta na POSLEDNJOJ VEČERI, ROĐENA NA PEDESETNICU SILASKOM DUHA SVETOGA NA APOSTOLE.

Svako ko tvrdi da je Crkva, a nema APOSTOLSKO NASLEĐE, NEMA SAKRAMENTE I NEMA VALIDNO APOSTOLSKIM NASLEĐEM USPOSTAVLJENO SVEŠTENSTVO, nije Crkva, nego nešto sasvim drugo. Ni praznici, ni mlađaci, ni sabati, ni hrana, ne mogu udruženje nastalo u naumu čoveka načiniti Crkvom.


Mire, hrišćani imaju hramove, svako od nas je HRAM DUHA SVETOGA. Zato i jeste greh da udovoljavamo požudama, da telo prljamo zlom.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Svako ko tvrdi da je Crkva, a nema APOSTOLSKO NASLEĐE, NEMA SAKRAMENTE I NEMA VALIDNO APOSTOLSKIM NASLEĐEM USPOSTAVLJENO SVEŠTENSTVO, nije Crkva, nego nešto sasvim drugo. Ni praznici, ni mlađaci, ni sabati, ni hrana, ne mogu udruženje nastalo u naumu čoveka načiniti Crkvom.
.

Ne postoji apostolsko nasleđe, već zloupotreba izraza nasleđe da bi se dokazalo nedokazivo.

Istiniti se dokazuju apostolskim učenjem i delima.

Crkvu podiže Bog a ne čovek, i on joj daje silu Duha Svetoga, i osvedočava sve iskrene ljude koji žele da služe Bogu i njegovu reč private kao pravilo vere.

Vi nemate ništa drugo osim praznik reči, i ljudskih tvrdnji.
O delima i ljubavi da I ne govorim, jer vas i reči odaju.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ne postoji apostolsko nasleđe, već zloupotreba izraza nasleđe da bi se dokazalo nedokazivo.

Istiniti se dokazuju apostolskim učenjem i delima.

Crkvu podiže Bog a ne čovek, i on joj daje silu Duha Svetoga, i osvedočava sve iskrene ljude koji žele da služe Bogu i njegovu reč private kao pravilo vere.

Vi nemate ništa drugo osim praznik reči, i ljudskih tvrdnji.
O delima i ljubavi da I ne govorim, jer vas i reči odaju.
Ne postoji objava EGW, nego sotonski duh koji ju je opseo. Ali to nije sada tema...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ne postoji objava EGW, nego sotonski duh koji ju je opseo. Ali to nije sada tema...

Još samo da dokažeš, Biblijom naravno. Kako je nečasno i pokvareno nešto ovakvo reći a ne dati nijedan jedini dokaz, dobro sam rekao za tebe odmah na početku da ti ne treba dati stihove iz Biblije.

Zato vaša djela svjedoče za vas i koga je opsjeo taj duh kojeg si spomenuo.


Naravno da ti smeta Božja nauka.

Ovim vi ispunjavate stihove da će doći vrijeme kada zdrave nauke neće slušati, zato jeste sebi nakupili učitelje kako odgovara vašim ušima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ne postoji objava EGW, nego sotonski duh koji ju je opseo. Ali to nije sada tema...

Onda je sotona ustao da se boori protiv svog carstva, i da radi za Hrista, jer poziva ljude na pokajanje, obracenje, odricanje od greha i zivot verom u Hrista..itd..

Sam prosudi da li je to sotona odlucio, ili su ovo Bozja dela u coveku i njegovom zivotu.
 
Natrag
Top