Vjera i djela.

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U hrišćanstvu postoji dve vrste vere:

1. INTELEKTUALNA ili formalna vera koja se zasniva samo na saznanju u određene istine biblije.

2. INTEGRALNA ili vera srca, vera kao lično unutrašnje iskustvo sa Bogom, koje podrazumeva unutrašnju promenu srca i misli.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Bravo.
E sad neko ce iz ljubavi prema Bogu da ubije pripadnika druge vere,i mislice da cini dobro delo,zar ne??? Kakva je to ljubav???
Mislis kao protestanti sto su ubijali?
Ili kao Martin Luter koji je izjavio:

"Kada bih imao sve franjevce u jednoj kuci ja bi ju zapalio. U pakao s njima!"

Protestanti o ljubavi.. hm...
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Mislis kao protestanti sto su ubijali?
Ili kao Martin Luter koji je izjavio:

"Kada bih imao sve franjevce u jednoj kuci ja bi ju zapalio. U pakao s njima!"

Protestanti su se podijelili u dvije grupe, bili su oni fanatizovani koji su činili zlo, ali su bili i oni koji nisu to radili čak su se suprostavili tim protes. zato su njemački knezovi donijeli dekrete kojima su poništili te odluke Lutera.

Tako su se SAD podijelile na Sjever i Jug i Jug je izgubio. Dok su kod katolika skoro pa svi takvi neprosvijećeni, čim nema nekatolika onda je međusobna destrukcija i to traje vijekovima.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire sa jedne strane propagira otvoreno ubistvo, potom to pravda nekakvim Ilijinim činom klanja Valovih sveštenika, a potom sve to sruši osuđujući nekakve protestante za navodna ubistva.

Moj lični stav je taj "Da Bog može činiti sud preko čoveka"
To je činio preko Ilije, kao i preko Izrailja"

Mora se sagledati istorijski kontekst, kada je Bog to činio preko ljudi, i koja su vremena takvog ispoljavanja suda.

Realno gledajući - Bog ne podnosi greh, pa u tom smislu Bog ka i kažnjava.

Isus sam na opasku da su tamo poginuli neki ljudi na koje je pala kula Siloamska kaže:

"U to vrijeme pak dođoše neki i kazaše za Galilejce kojijeh krv pomiješa Pilat sa žrtvama njihovijem.
I odgovarajući Isus reče im: mislite li da su ti Galilejci bili najgrješniji od sviju Galilejaca, jer tako postradaše?
Ne, kažem vam, nego ako se ne pokajete, svi ćete tako izginuti.
Ili oni osamnaest što na njih pade kula Siloamska i pobi ih, mislite li da su oni najkrivlji bili od sviju Jerusalimljana?
Ne, kažem vam, nego ako se ne pokajete, svi ćete tako izginuti.

Kaza im pak ovu priču: jedan čovjek imadijaše smokvu usađenu u svome vinogradu, i dođe da traži roda na njoj, i ne nađe.
Onda reče vinogradaru: evo treća godina kako dolazim i tražim roda na ovoj smokvi, i ne nalazim; posijeci je dakle, zašto zemlji da smeta?
A on odgovarajući reče mu: gospodaru! ostavi je i za ovu godinu dok okopam oko nje i obaspem gnojem;
Pa da ako rodi: ako li ne, posjeći ćeš je na godinu"
( Luka 13. 1 - 9 )

Svaka Božja akcija da ljudima objavi jevanđelje je i jedna vrsta suda, posebno u tako važnoj prilici kao što je globalna reformacija, jer se tada odvaja žito od kukolja, i često to žito izgori pre samog kraja istorije, što vidimo iz Isusovih reči.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Mislis kao protestanti sto su ubijali?
Ili kao Martin Luter koji je izjavio:

"Kada bih imao sve franjevce u jednoj kuci ja bi ju zapalio. U pakao s njima!"

Protestanti o ljubavi.. hm...

Ljubav i pobuna? Mire, nemaju oni saznanja o Ljubavi, čast izuzecima, ali kada su ti um i srce ispunjeni pseudo ratiom, kada si ispunjen ubeđenjem da si u pravu i kada za to tražiš potvrdu u knjizi, kada veruješ da je čovek iskvaren od početka, da mu je jedini spas u tome da besomučno prati pravila, da računa na milost Boga koga predstavljaš kao nemilosrdnog Robovlasnika, kada veruješ u to da slobodne volje nemaš, nego da si samo igračka u rukama Boga, onda ne možeš imati Ljubavi jer ne poznaješ istinitog Boga koji jeste Ljubav, koji je Otac i Sin i Duh Sveti. Ne osećaš darove Duha, ne osećaš radost u Hristu, nego si u strahu, u strahu šta će reći starešine, šta će uraditi ovi ili oni. Bez Ljubavi nema radosti, Dakle, bez Boga nema sreće, nema mira, nema nade. Sola Scriptura ne daju to, posebno ne ako pokušavaju da druge koji su već primili Evanđelje obrate na "svoju istinu". A kako Istina koja je u Boga, i koja jeste Bog sam može biti samo jedna, onda je to što nude šta? Nema dve ili tri ili mirijade Istina, niti je Istina relativna. Samo je jedna Istina, ON koji je Put, Istina i Život, ON koji je sebe prineo na žrtvu, da pobedi Greh i Smrt (onu najgoru, anihilaciju), On koji je ljudima pokazao: "gledajte šta Ja činim za vas" ON koji je Uznevši se na Nebesa rekao Apostolima, idite i učinite sve narode sveta mojim učenicima, krsteći ih u ime OCA I SINA I DUHA SVETOGA. On koji je rekao LJUBITE JEDNI DRUGE. Dajte svoje živote jedni za druge.

Ako sve Sakramente - Svete Tajne proglasiš magijom, posebno sakrament Euharistije, Evharistije, po čemu si onda Hrišćanin? Po čemu se onda razlikuješ od drugih dobrih ljudi )pod uslovom da nisi ubica, preljubnik, ili da ne patiš od nedostatka savesti)? Po čemu si onda odabrao put spasenja? Zato ovo i pišem. Nemaju Ljubavi prema bilo kome osim prema samima sebi, ne Evangeliziraju da bi spasili druge nego da bi sebe na Sudnjem danu opravdali. Zavedeni su. A to je Bog dopustio jer nas poznaje, poznaje svoju neposlušnu decu, koju toliko voli da im ne oduzima Slobodnu Volju, na čiju zloupotrebu Sotona, arhi pobunjenik i separatista i računa.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Protestanti su se podijelili u dvije grupe, bili su oni fanatizovani koji su činili zlo, ali su bili i oni koji nisu to radili čak su se suprostavili tim protes. zato su njemački knezovi donijeli dekrete kojima su poništili te odluke Lutera.

Tako su se SAD podijelile na Sjever i Jug i Jug je izgubio. Dok su kod katolika skoro pa svi takvi neprosvijećeni, čim nema nekatolika onda je međusobna destrukcija i to traje vijekovima.

Ma vi ste se izdelili na sve moguce i nemoguce, jer "biblija tumaci SAMU SEBE".

A carevi vidimo da su isli na potpuno odvajanje crkve od drzave, jer im nije odgovaralo da ih neko kontrolise. Pa su zato i donosili ovakve odluke o "slobodama" i toboze "pravima" gradjana!

A interes careva tu nije ni kljucan, vec to sta su ovi vasi protestanti (crkveni oci) zeleli. A svi do jednog su zeleli "represivan rezim". Kao i Luter koji je trazio podrsku careva za svoje progone!

Dakle svi do jednog su bili ubice, a u vasim knjigama se velicaju kao "sveci" i toboze "nevini stradalnici"!

Ako vec nas optuzujete za "surovanje sa vladarima" sto ste vi onda sklapali paktove sa njima?

Protestantizam je dakle jedna velika prevara i manipulacija, nastala i podrzana voljom vladara, radi njihovih sopstvenih interesa. Kasnije i istoriju prekrajaju da sakriju svoja zlodela...

A ako ti mislis da to sto je bilo iskrenih protestanata nesto menja, to ne menja nista. Jer su glavni vasi pokretaci bili mrzitelji , progonitelji i ubice.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mire, nije Hrišćanski iznositi neistine.

Sve što si pripisao Protestantima - to se sve odnosi na papstvo, a ti si samo zamenio uloge.

Po tebi - srednji vek progonstva i ubistava nevinih ljudi i žena, je bilo vreme Hrišćanske slobode, prospariteta, vreme radosti i sreće, itd..

Zvučiš kao neko ko bi da je živeo u to vreme - rado stao na stranu inkvizicije i sam bio progonitelj.

Znaš da pišeš gluposti, a nigde te nema na temi "OPRAVDANJE VEROM - KAKO NAS BOG SPASAVA"

Suština stvari je ta, da tebe nikakav lični život u veri u ovom tenutku ne zanima, već samo forma u kojoj ćeš eto čisto radi reda napisati ponekad nešto na forumu, i nastaviti dalje po starom.

Moj odgovor na ovakve tvoje ili slične komentare sam dao:.

Mire.

pisati ovakve stvari je van pameti.
Ja jedino mogu da zaključim da to sve svesno radiš, jer ne moguće je da čovek koji živi u današnjem prosvećenom svetu u odnosu na znanje o ovim bitnim stvarima - iznosi takve neistine, i izvrće sve što se može izvrnuti.

Dakle, odgovori su sledeći:

1.

Nisu carevi podizali Protestantizam, već su carevi bili u službi pape, i progonili Protestante.

2.

Nije papa mogao da zabrani bludničenje, incest, perverzije, itd.. jer toga je bilo najviše u okrilju Rimokatoličke crkve.
Papa je uticajem na svetovnu vlast time širio svoj uticaj, i borio se protiv nevernika.


Dakle, nisu Protestanti podržani od nikoga, niti su oni doneli nekakav haos u države, koje su time navodno propadale.

Protestantske države su one u kojima je reformacija donela najveće duhovno i fizičko dobro.

Bog je upravo podigao reformaciju da bi ljudima omogućio da im biblijska istina o spasenju postane dostupna, što nije bila tokom mračnog srednjeg veka, i da bi zaustavio ovaj haos koji ti pripisuješ Protestantima, da zaustavi vekovna progonstva Hrišćana, i svih onih koji nisu priznavali autoritet pape.

Reformacija je donela ljudima versku slobodu, slobodu savesti, koju nisu imali tokom mračnog srednjeg veka.

Nemoj da iznosiš neistine, jer to nije u Hrišćanskom Duhu.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Bog je podigao Reformaciju?!! Da li je to uradio na isti način kao što je navodno šest stotinma godina kasnije ponovo poslao istog glasnika Gabrijela, istog onog koji je Mariji rekao da će roditi Sina Božeijeg,ovog puta sa zadatkom da trgovcu kamilama prenese totalno suprotnu poruku, pod uslovom da verujete da se radi (iako se ne radi) o istom Bogu?
Ne pričajte gluposti. Refomacija je ljudski odgovor na ljudske postupke. Nema Bog nikakve veze sa njom. Osim ako ne mislite na onog koji je "bog ovoga sveta"! Čak i on voli da citira pismo, što se jasno vidi i iz iskušenja kojima je samog Otelotvorenog Boga kušao u pustinji.

Prestanimo da se ponašamo kao Farizeji i Sadukeji koji su Isusu pripisivali da đemone izgoni uz pomoć Baalzebuba, princa đavoslkog, koji su ga nazivali izjelicom i pijanicom, jer se to pobogu nije slagalo sa njihovom vizijom onoga kako se rabin mora ponašati. Čak i da su u njemu prepoznali Mesiju, nije im odgovarao jer se opet nije slagao sa onim što su oni citirali iz PISAMA i onako kako su oni razumeli ISTA.

Da je bilo preterivanja i nemorala bilo je, da je bilo zloupotrebe, bilo je. Da li je to zahtevalo direktnu intervenciju Boga? Na taj način što će sam sebi pljunuti u lice i iste one sakramente koje je USTANVIO baciti na đubre? To nije ponašanje Boga, svemoćnog i svemogućeg, nije ponašanje ISTINE, nego ponašanje čoveka, ne Bogočoveka, nego palog Adamovog potomka koji misli da najbolje zna, da je premudar. Da nije tako, zar bi Reformacijom bili izazvani ratovi? Krvoprolića nevinih? Zar bi Kalvinisti zabranjivali pesme, ples, radost? Zar bi koristili navodno iste metode kao Inkvizicija u progonu navodnih veštica? Ili da se približimo vremenu nastanka mora okeana denominacija u naj uspešnijem produktu Kalvinizma, gde se kao pošast širi spiritizam?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.249
Mire, nije Hrišćanski iznositi neistine.

Sve što si pripisao Protestantima - to se sve odnosi na papstvo, a ti si samo zamenio uloge.

Po tebi - srednji vek progonstva i ubistava nevinih ljudi i žena, je bilo vreme Hrišćanske slobode, prospariteta, vreme radosti i sreće, itd..

Zvučiš kao neko ko bi da je živeo u to vreme - rado stao na stranu inkvizicije i sam bio progonitelj.

Znaš da pišeš gluposti, a nigde te nema na temi "OPRAVDANJE VEROM - KAKO NAS BOG SPASAVA"

Suština stvari je ta, da tebe nikakav lični život u veri u ovom tenutku ne zanima, već samo forma u kojoj ćeš eto čisto radi reda napisati ponekad nešto na forumu, i nastaviti dalje po starom.

Moj odgovor na ovakve tvoje ili slične komentare sam dao:.

Mire.

pisati ovakve stvari je van pameti.
Ja jedino mogu da zaključim da to sve svesno radiš, jer ne moguće je da čovek koji živi u današnjem prosvećenom svetu u odnosu na znanje o ovim bitnim stvarima - iznosi takve neistine, i izvrće sve što se može izvrnuti.

Dakle, odgovori su sledeći:

1.

Nisu carevi podizali Protestantizam, već su carevi bili u službi pape, i progonili Protestante.

2.

Nije papa mogao da zabrani bludničenje, incest, perverzije, itd.. jer toga je bilo najviše u okrilju Rimokatoličke crkve.
Papa je uticajem na svetovnu vlast time širio svoj uticaj, i borio se protiv nevernika.

Dakle, nisu Protestanti podržani od nikoga, niti su oni doneli nekakav haos u države, koje su time navodno propadale.

Protestantske države su one u kojima je reformacija donela najveće duhovno i fizičko dobro.

Bog je upravo podigao reformaciju da bi ljudima omogućio da im biblijska istina o spasenju postane dostupna, što nije bila tokom mračnog srednjeg veka, i da bi zaustavio ovaj haos koji ti pripisuješ Protestantima, da zaustavi vekovna progonstva Hrišćana, i svih onih koji nisu priznavali autoritet pape.

Reformacija je donela ljudima versku slobodu, slobodu savesti, koju nisu imali tokom mračnog srednjeg veka.

Nemoj da iznosiš neistine, jer to nije u Hrišćanskom Duhu.

Kojih si se ti gluposti nalupetao, strasno!

Pa ti sam znas da ovo sto si napisao nema veze sa istinom nego si ti ocajan, ocajan da preokrenes istoriju.

Carevi progonili protestante? Boze me sacuvaj! Pa carevi su ih velikodusno pomagali jer su mrzeli Papu i zeleli su da ga svrgnu!

Pa ti se pravis totalno lud ili ne znas istoriju!

Kazes, Papa nije zabranjivao blud i incest? O Boze Sveti, pa tebi zaista nije dobro!

I jos tvrdis kako je to bilo vreme progonstava te ubistava nevinih ljudi , zena i dece?

Pa to su bili pobunjenici protiv drzave i vlasti!

Oni su imali sansu da na miran nacin iznesu primedbe, i crkva je uvek slusala prigovore (bilo je uspesnih reformacija ranije). Ali ako im ne prodje zelja, onda izadju na ulice i bune narod kao Luter sto je radio, izazivao nerede po ulicama. I drugi su isto tako radili pre njega, pa su stradali, zatvoreni i spaljeni, ne od crkve , nego od drzave kao pobunjenici. A crkva ih nije stitila, jer zasto bi stitila "protestante" i "pobunjenike" koji prave haos i truju narod govoreci kako je Papa "djavo"?

Dakle, stradali su oni od careva a ne od Pape! A kad su se carevi zaverili da svrgnu Papu, onda su protestantima pruzili utociste i podrsku!

Tako je Papa na kraju zarobljen i svrgnut jer su se carevi zaverili da ga srede!

Ni nauka ni umetnost niti bilo sta drugo nije bilo koceno u vreme vlasti Pape. To su sve izmisljotine!

Naucnici su dokazali Galileu na osnovu paralakse da mu heliocentricni sistem ne funkcionise (naukom su dokazali), biblija nije bila problem niti je postojalo bukvalisticko tumacenje. Cak je Papa podrzavao njegov rad i mnogi svestenici. Ali je vladao rat izmedju kopernikanaca i Galilejovaca i on je u jednoj svojoj knjizi cak opsovao Papu koji je zagovarao drugi model, pa je bilo zatrazeno da ne izlazi vise u javnost , dok se ta situacija ne smiri. Ali daleko od toga da je bio zatvoren i slicno.. On je do kraja zivota bio uvazeni naucnik i VIP clan drustva!

Dakle, nije tacno da je crkva kocila progres nauke , umetnosti ili znanja, to je LAZ!

Najveci umetnici , muzicari , slikari itd.. su bas iz tog perioda. Posle toga nemas nista sto valja!

A sto se tice komentara na moj racun i napada na licnost, necu ni da komentarisem, jer me iskreno bas briga sta mislis, ja odgovaram Bogu, a ne coveku.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top