Visak windowsa u kompjuter :)

Član
Učlanjen(a)
29.03.2009
Poruka
8
Pozdrav, imam dva HDD-a, xp mi je instaliran na Wstern Digital od 160GB, a Windows 7 x64 na Maxtoru od 200GB

E sad, W7 sam instalirao na drugom disku jer ovaj WD pocinje da odumire.

Instalirao sam Windows 7 Ultimate x64 koji radi super,

E sad, kada palim komp pojavljuje mi se pitanje koji windows zelim da pokrenem;

Kada pokusam da Boot-ujem samo sa diska gde je W7 nista se ne desi.

Da li ce biti problema ako jednostavno formatiram ceo HDD gde mi je instaliran XP i koristim ga za skladistenje?

Hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ista stvar ce ti biti, moras promijeniti dzampere na hdd-ovima, taj na kojem je win 7 postavi da bude master, a ovaj sa xp stavi da bude slave
 
Član
Učlanjen(a)
29.03.2009
Poruka
8
Samo sto su mi i jedan i drugi Sata II diskovi i ni jedan od njih nema Dzampere
 
Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
358
Mislim da ti na ploči ima redoslijed za sata diskove, a u bios-u podesi boot opcije i naštimaj taj disk gdje ti je win7 da je prvi za boot-anje, prvo probaj ovo sa bootanjem, mislim da će raditi.
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
okreni kablove na diskovima, to im isto moze odrediti master i slave, mislim na magistralne kablove
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Ljudi kakve veze ima prioritet SATA konektora na ploči sa BOOT LOADER-om?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Njemu je jednostavno pukao loader na win 7, odnosno MBR nije pravilno ispisao boot sectore za operativni sistem.
Moja je preporuka da ubaciš disk sa koga si podigao win 7 x64 i uradiš klasičan repair OS-a, ako nebude bilo promena, onda moraš popraviti MBR (Master Boot Record), kako bi oba sistema bila funkcionalna, onosno sposobna za učitavanje boot sector-a.
To se radi iz Command Prompt-a, dakle u istom prozoru gde imaš opciju StartUp repair u dnu istog imaš i ovu opciju, klikni i pojaviće ti se crni screen:
prvo kucaj slovo tvog dvd čitača u koji si ubacio disk win 7, na primer E:, pritisni enter,
Dalje kucaš komandu "cd boot" (bez navodnika naravno) i enter
i na kraju direktorijum koji će potvrditi bootsect.exe file, dakle kucaš "dir" i enter lupiš.
E sad ćeš uraditi restore volume-a u registry, kucaš komandu:
bootsect /nt60 SYS /mbr i lupi enter ponovo, upisaće novi registry key, posle upiši exit, lupi enter i vidi da li će se podići win 7.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
29.03.2009
Poruka
8
Pozdrav svima, Upravo smo resili problem, novi HDD je imao samo logicke particije, zato nije mogao da radi samostalno. Prijatelj mi je izvadio stari HDD, on sada ceka rack, a na novom disku je preko Hirens Boot napravio primarnu particiju i ispocetka instalirao Win 7 koji sada radi super i bez problema.

Nemam pojma kako sam uspeo da instaliram windows na logickoj particiji, ne pitajte me, ne umem da vam odgovorim :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.09.2009
Poruka
1.389
Pozdrav svima, Upravo smo resili problem, novi HDD je imao samo logicke particije, zato nije mogao da radi samostalno. Prijatelj mi je izvadio stari HDD, on sada ceka rack, a na novom disku je preko Hirens Boot napravio primarnu particiju i ispocetka instalirao Win 7 koji sada radi super i bez problema.

Nemam pojma kako sam uspeo da instaliram windows na logickoj particiji, ne pitajte me, ne umem da vam odgovorim :)

Tako je, to je u stvari i napravilo problem, samo što nisi potpuno objasnio, ali sam uvideo da problem pravi Boot Loader Primarne C: particije, pa sam mislio da nije pravilno upisan MBR (jer se MBR nalazi uvek na primarnoj particiji).
U svakom slučaju, bitno je da si rešio problem...
 
Natrag
Top