virusi - kako obrisati?????

Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
zamolio bih nekog za pomoc,evo o cemu se radi:
skenirao sam komp.sa "RemoveIT Pro v4 - SE i on je nasao 8 virusa od kojih je tri obrisao a za ostalih pet mi je izbacio poruku da ne moze da ih obrise vec da ja to uradim manuelno ili ako ni tako ne moze da restartujem komp.i da ih obrisem iz safe mod-a,ja sam to pokusao medjutim nisam uspeo ni na jedan nacin da ih obrisem tako da ne znam sada sta da radim.Inace imam Win 7 koji dosta dobro radi,medjutim
voleo bih da ga ocistim od ovih virusa ako je to ikako moguce ne znam da li je potrebno da vam ispisem gde se virusi nalaze (svi su u C\Windows......itd)ako je potrebno ispisacu i to.Hvala unapred!!!:dntknw:
 
Član
Učlanjen(a)
19.02.2010
Poruka
20
Nisam neki ekspert ali iz licnog iskustva mogu da ti preporucim da probas sa malwarebytes anti-malware,naravno,ako vec nisi.jednom mi je uletio neki gadan trojan,na ceo desktop je bila zalepljena crvena aplikacija sa mrtvackom glavom,sto sve nisam instalirao i nista mi nije pomoglo,tek kada sam instalirao ovaj program uspeo sam da ga otklonim.
naravno,ako nista drugo ne pomogne uvek je formatiranje jedna od opcija,nista strasno..
 
Član
Učlanjen(a)
26.04.2010
Poruka
1.407
Ne treba. Skini ESET SMART SECUITY odavde
Eset - Nod 32 ( sve ovde )

Zatim skini TNOD username&password finder odavde
Nod 32 licence i generatoriti služi za pronalaženje pass


Nalazi se na 31. stranici (Nikolica 59). On ti treba za pronalaženje pass-a i username-a. Samo ga instaliraj; kasnije on sve sam radi.

Skini također i
Malwarebytes Anti-Malware (sve ovde)


Dobro preskeniraj s oba dva računalo. Ako ne pomogne uđi u safe mode i ponovi isto. Ako ne bude rezultata ruši cijeli sistem i ponovno formatiraj particije.

Ako se odlučiš za ESET instaliraj njega prvo, pa odradi ručni update i tek onda instaliraj TNOD. Pozzz.
 
Učlanjen(a)
22.08.2009
Poruka
4.109
nemoj nista rusiti , prvo se diskonektuj da se virus nemoze javljati svom tvorcu , zatim idi u safe mod i dobro iskeniraj komp sa antivirusom i malwarebyte's antimalware i obrisi sve sto nadju . kad to obavis predji u normal mod i ponovi sve. ako se nejavi prijetnja tek onda se konektuj.
druga solucija idi u domace tutorijale i nadji tut o brisanju combo fixom . evo ti linkove.

http://serbianforum.org/domaci-tutorijali/59221-hijackthis-combofix.html

http://serbianforum.org/anti-virus/47502-antivirusi-alati-saveti-za-zastitu.html
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
ako im znas adrese mozes ih obrisati preko command prompta
 
Član
Učlanjen(a)
10.11.2009
Poruka
1.654
joj nisam dugo radio u njemu pa sam malo zaboravio komande, daj mi napisi adrese, a ja cu ti pokusati napisati komandu za svaki virus
 
Član
Učlanjen(a)
29.11.2009
Poruka
163
joj nisam dugo radio u njemu pa sam malo zaboravio komande, daj mi napisi adrese, a ja cu ti pokusati napisati komandu za svaki virus
C:\Windows\system32\searchprotocolhost.exe
C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\pcouffin.inf_x86_neutral_76e1f81ce8dead3f\pcouffin.sys
C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\ksfilter.inf_x86_neutral_92aac3fbbefha5e4\ksfilter.inf
C:\Windows\winsxs\x86_ksfilter.inf_31bf3856ad364e35_6.1.7600.16385_none_ec9264b5476999c8\ksfilter.inf
C:\Windows\winsxs\x86_windowssearchengine_31bf3856ad364e35_7.07600.16385_none_733078db7cc905a7\SearchProtocolHost.exe

evo to bi bile te adrese (nadam se da nisam pogresio u pisanju),u medjuvremenu skenirao sam komp sa Malwarebyt-om on nije otkrio ni jedan virus ????? sad cu ponovo skenirati s RemoveIT-om pa ce mo videti sta je

RemoveIT sada pokazuje da je komp cist,sad stvarno nista ne razumem,u svakom slucaju hvala puno na odgovorima i vasem trudu da mi pomognete!!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
24.08.2010
Poruka
228
Kod nekih AV imaš opciju da prilikom startovanja računara (pre nego što se podigne OS), uradiš kompletan scanning. kao npr kod avasta (za druge neznam jer već duže vreme samo njega koristim,a opcija se nudi već posle instaliranja i prvog skeniranja računara). ako neko zna da takva opcija ima i na Kaspersky-av-u (a verovatno ima), ne bi bilo loše da napiše kako se ona korist, jer moje iskustvo je da je on i dalje neprevaziđen što se tiče zaštite računara. :)
 
Član
Učlanjen(a)
04.01.2011
Poruka
886
...u medjuvremenu skenirao sam komp sa Malwarebyt-om on nije otkrio ni jedan virus ????? sad cu ponovo skenirati s RemoveIT-om pa ce mo videti sta je

RemoveIT sada pokazuje da je komp cist,sad stvarno nista ne razumem,u svakom slucaju hvala puno na odgovorima i vasem trudu da mi pomognete!!!!
Mozda je bila samo lazna uzbuna!
 
Natrag
Top