Virus ili ne...

Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
82
Ovako podigni sistem is safe moda prethodno iskljuci system restore!Preimenuj exe instalaciju nekog antivirusa recimo u svoje ime ako nece da se instalira(sto znaci da ti je virus aktivan u procesima)!Najlakse je koristiti malwarebytes da bi resio problem,nakon toga javi sta si uradio onda idemo na popravku registry baze!
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Bilo bi odlicno kad bi mogli nesto da uiradimo ali pre nego sto pocnem,zamolio bih te da mi poblize objasnis kako da iskljucim system restore i podignem sistem u safe mode.Nije mi jasno ni kako da preimenujem exe instalaciju nekog antivirusa u svoje ime.Da li moram da imam malwerbytes da bi mogao da te pratim dalje?
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
82
da skini sa interneta malwarebytes i pokusaj ga instalirati kao i uraditi update ako ti racunar dozvoljava!Ako ne,idemo na opciju safe mod:Restartuj racunar klikni na F8 vise puta i otvara ti se mogucnost ulaska u safe mod(prvi na listi)!Pre ulaska u safe mod i skeniranja>>>Iskljuci System restore:start >control panel>system i onda imas opciju system restore stikliraj prazan prozorcic na particiji C(turn of system restore)!
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Skinuo sam Malwerebytes,uradio sam update i izvrsio skeniranje i tom prilikom,kao rezultat,je izaslo da komp.ima 127 maliciozna dokum.,uglavnom,spijuski i cetiri trojanca i to kao prvi onaj na koga sam i sumnjao.Hocu da te pitam,da li da pokrenem brisanje tih trojanaca ili da cekam tvoja upustva?
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
82
Pa mogu ti reci zavidna zaraza hehehe mada ima mnogo gorih slucajeva!!!Sa 80% ti mogu reci da mozes ih izbrisati osim posto nisam vidovit da li ce ti izbrisati neki sistemski fajl ali do sad nije se desavalo u mom slucaju posle brisanja i podizanja sistema pokreni Ccleaner i mislim da ce ti biti ok nakn toga za svaki slucaj instaliraj neki antivirus kvalitetniji i to trial updejtuj i skeniraj i sa njim!Posle se snadji za adekvatniu zastitu tipa recimo esetsmart securty za produzetak koriscenja ako si zadovoljan i slicno proguglaj malo..pozzz!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Ako si već odustao od reinstalacije i želiš da guraš "očišćeni" sistem,moraš se obezbediti slojevitom zaštitom (barem 2-3 programa,svaki radi svoj deo posla,a ne smetaju jedan drugom).Imaš raznih rasprava na SF-u o tome koji je najbolji AV,koji je ovaj,koji je onaj...Da sam na tvom mestu (budući da si zapatio gomilu "picajzli"),startovao bih sa nekom jačom varijantom (jedna od free kombinacija koja veoma dobro šljaka kombinovana je : Avira Personal + Comodo Internet Security Defence Plus bez AV-a + Malwarebytes AntiMalware;dodaj svemu tome i Sandboxie koji će ti oformiti dodatnu bafer-zonu i "tapacirati" web-browser koji koristiš i na konju si)...Naravno,kada budeš spreman,najbolja varijanta je ipak reinstalacija,jer jednom "čvrknut" Windows (naročito ako je piratizovana varijanta) je nestabilan Windows.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Hvala svima na poklonjenom vremenu.Skinucu sva tri programa,instaliracuih a onda cu ponovo izaci na forum da prenesem kako stvari napreduju i da li mi treba pomoc oko necega.
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Simo,samo polako i bez žurbe,uz obavezno prethodno planiranje koraka (papir i olovka nisu na odmet,da ne bude posle ,kao što se meni nekada dešavalo,ono klasično:"U,je*** ti,kako zaboravih!"),a najvažnije je da (kada ovako,ili onako) središ Windows,navikneš da praviš snimke sistema u trenucima kada ti sve šljaka.
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
335
Bolje pokušaj da riješiš problem, pa tek onda idi na reinstalaciju...

Jesi li riješio problem?
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Cini mi se da jesam.Kad sam instalirao Malwerebyte's i pustio ga da odradi svoj posao,nakon skeniranja i pronalaska trojanaca i spy programa,pokrenuo sam akciju brisanja sto je on to i odradio.Mogu da priznam da je komp. ponovo vratio staru brzinu i nekako mi deluje svezije.Nisam bas 100% siguran da je komp. cist ko suza jer mi,nakon skeniranja sa Eset nod 32 anti virus prog. i dalje izbacuje dva ili tri malicozna dokumenta koja nemoze,izgleda,da ukloni.Naravno u poredjenju sa 127 malicioz. dokum.,pre instaliranja antispy i antivirus prog. je,nadam se slozices se ,uspeh.Ne znam koji bi antivirus prog. mogao da ukloni i ove dve ili tri napasti pa se nadam da ce neko da mi predlozi sta da uradim.Ako budem uspeo da resim ovaj problem javicu se sa jos jednim pitanjem i problemom koji sam,cinimi se sam prouzrokovao pokusavajuci rucno da uklonim parazite iz Rgistra baze podataka.
 
Natrag
Top