Virus ili ne...

Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Ne mogu da pokrenem nijedan antivirus program i nijedan antispy program i upola instaliranja me obavestavaju da postoji neki fajl koji treba da uklonim da bi anti virus program mogao da radi ili je taj program isuvise jak da bi neki antispy ili anti virus program mogao da radi.Znam da sam jednom prilikom skinuo nesto sto mi je posle predstavljalo problem,nisam mogao da ga uklonim i kad je "prestao" da mi pravi problem kad sam bio ubedjen da sam ga uklonio pitam se ,da li se negde i pod kojim nazivom "sakrio" ako je virus i da li sam ga uopste uklonio.Postoji li neki nacin da otkrijem taj program zbog koga nemogu da instaliram antivirus program?

Dodato posle 20 minuta:
--------------------------------------------------------------------------

Poslacu i neki screen,ako treba.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Jedan od načina bi bilo i butovanje sistema sa nekog AV Recovery diska (GData,Avira,EsetNod...) koji bi mogli da ukebaju zlotvora pre nego se "ušnira" u Windows.Za ova 3 znam da poseduju i opcije uklanjanja nađenog (naročito jak u "ribanju" je GData,ali pretpostavljam da nisi imao u rezervi bilo šta slično).
 
Član
Učlanjen(a)
07.11.2009
Poruka
335
Uradi screen...
uradi i screen Startup - a (Run - msconfig - Startup....).
 
Član
Učlanjen(a)
22.01.2010
Poruka
82
Postoji varijanta i da ti je racunar zarazen iz razloga jer neki virusi prepoznaju antiviruse spyware i sl pri pokusaju instaliranja!!!
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
Da li si pre tog imao neki antivirusni program,uz sve dobre i korisne savete iz gornjih postova zna da se desi pri "klasicnoj" deinstalaciji antivirusnog programa da ostanu neki fajlovi pa pri sledecem instalisanju drugog ili istog antivirusnog prepozna taj trag i nece da se instalira.Takav problem sam resavao sa dobrim programom za deinsalaciju "Perfect Uninstaller" ili "Revo Uninstaller"....ima ih jos, svakom po zelji,pozzzz.......
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Ne mogu da pristupim opciji msconfig iz razloga,sto sam koristio Revo Uninstaller,pokusavajuci da uklonim ovu napast i verovatno,neznajuci u registru baze podataka i obrisao nesto sto je bilo vezano za msconfig pa mi sada kada ukucam msconfig izbacuje da windovs ne prepoznaje taj termin.Sve mi se cini da je komp. zarazen virusom tipa kao sto je naveo Gentile01.Trenutno mi je komp bez ikakve zastite i pocinjem da razmisljam o brisanju i ponovnom instaliranju Windovsa.Astronaut je naveo da je moguce da su ostali neki fajlovi sto licno mislim da nije moguce jer sam kod deinstalacije "Avasta" koristio Avast uninistaller i mislim da je on najbolji za uklanjanje Avasta.Posavetujte me,da li da nastavim borbu protiv ovog parazita i kako ili da odustanem i ponovo instaliram Windovs?
 
Član
Učlanjen(a)
01.09.2009
Poruka
482
Ja sam uvek za reinstalaciju sistema,jer dan,ili dva posla na reinstalaciji uštede nedelju-dve na duže staze.Istina,imam par bekap verzija Win-a u različitim stadijumima (,ali i to stoga što sam se pre 3 godine opametio) .
 
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
175
Sve sto kazes stoji i ima logike.Ja bih pokusao jos jednom nesto da ucinim ali neznam odakle da pocnem.
 
Član
Učlanjen(a)
03.09.2009
Poruka
103
Pokusaj ovako.
Sistem restor .Sto dalje to bolje.
objasnjenje sto ti se aktiviro taj virus(ako je virus u pitanju ovo je teorija)

Posto ti avast nije mogo obrisat ,stavio ga je u karantinu (kovceg) i sad kad si deistaliro (mora da nisi izbriso kovceg) oslobodio si ga.
Moj savjet ti je .
Snimi na CD-ove i ostale medije koje posjedujes ,sve podatke i fajlove koje ti trebaju(slike,muzike ,filmove i ostalo) ,napravi popis programa i svega sto ti treba ,da posle nebi razbijo glavu sta si imo a sta nisi.Srusi sistem .digni sistem .I istaliraj sebi antiviruse i ostalo .I polako vracaj sve sto ti bude trebalo sa CD i ostalog.Stim sto ti je moj savet bio da sve snimis na CD posto nemozes izgubiti te podatke priliko skeniranja ant,virusom (kao sto se moze desiti ako su ti ti podaci na nekom od flesh ili ekst hard.)
To ti je par sati posla ,ali si barem siguran da si se oslobodio tog napasnika.:dance2:


Dosta sam citao po forumu gde jedni pljuju , a drugi hvale neke A.V. ALi meni nema logike,kad neko kaze tipa:
Koristio sam taj i taj A.V 1 godinu ,pa sam ga deistaliro i istaliro ovaj A.V i on mi otkrio bruku virusa.Dal se iko zapita a koje je to viruse otkrio.Mozda bubam ali ja mislim da vecina tih virusa potice iz karantine.Ak gresim oprostite mi ,ipak koristim linux i odavno nemam tih problema sa A.V i virusima i ostalim napasnicima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
13.09.2009
Poruka
79
Verujem da si do sad vec resio problem,u potpunosti se slazem sa "ja odsvuda" sto se tice sitema i problema sa njim,backup ili pravljenje image-a resilo bi te tog problema.I ja sam to resio pre par godina pa kad mi se vise nesvidja kako se windows ponasa bez ikakvog razmisljanja ga vratim na stanje koje hocu i naravno bez dosadnog kopiranja i cuvanja podataka.Evo imas ovde na forumu rad sa Acronisom Acronis True Image
Pozzz.......
 
Natrag
Top