Virtuelna memorija-kako ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
Virtuelna memorija
Moze li ko pomoci iskustvom kako i gde da na XPu resim podesavanja virtuelne memorije, javlja mi se upozorenje da je na minimumu...!
Jos jedan problem koji bi trebalo da je vezan za isti problem je pojavljivanje tkz. page memory, kada sve ikone na desku odjednom izgube izgled i treba sacekat neko vreme da se ponovo osveze-vrate u ispravno stanje,
Hvala
 
Učlanjen(a)
11.06.2009
Poruka
505
Virtuelna memorija
Moze li ko pomoci iskustvom kako i gde da na XPu resim podesavanja virtuelne memorije, javlja mi se upozorenje da je na minimumu...!
Jos jedan problem koji bi trebalo da je vezan za isti problem je pojavljivanje tkz. page memory, kada sve ikone na desku odjednom izgube izgled i treba sacekat neko vreme da se ponovo osveze-vrate u ispravno stanje,
Hvala
Virtuelna memorija (odn. pagefile ili swap) ne bi trebala biti veća od 2048MB jer fizičke imas na pretek.Što više budeš povećavao tu vrednost to ce ti OS vise škrabati po disku i zauzimaće ti više prostora. (a usput možda izgubi na brzini)
Verovatno je ti je komp prepunjen, ako nije
Probaj ovo:
Desni klik na my comp -> properties -> advanced -> performance settings -> advanced -> dole na dnu virtual memory -> change i stavi za C disk system managed size i ne zaboravi stisnuti SET
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.09.2009
Poruka
856
ok, probao sam, bilo je 768-1512, sada je 2048.
Videcu kako ce se ponasat sledecih dana
Tenks
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Natrag
Top