Virtualbox problem kod spremanja windowsa

Član
Učlanjen(a)
03.03.2013
Poruka
42
nakon što sve instaliram otvorena su ova dva prozora sada mene zanima gdje se ide za save....htio bih sve to sada spremiti
35kinvt.png

da li idem na ovo da bi to sada sejvao
1i23v8.png
]
ili ovdje
wj8c2f.png

ili možda ići to na export
2wnvcpc.png

da to spremim pa na import
što da radim da bi imao te windowse i da ih mogu koristiti na drugom kompjuteru ako može detaljan opis molio bih nekoga dobre duše..
dakle..
linuxe sam uspio a ne znam kako samo sam ih na export i onda import i primili su na usb i mogu ih koristiti na drugim kompjuterima bez problema kako ne kužim...dok windowse na isti naćin ne mogu nikako zašto...


evo još nekih problema koji mi se pojave
na prvoj slici mi se neće pojaviti neki puta opcija za 64bita iako mi je komp na 64bita
2q8orqg.png

nakon možda jednog ili par restarta tek se pojavi ova opcija zašto
r0sif8.png

izaberem 2834 imam 32gb usb
eil1xk.jpg

zatim dalje
90ad03.png

ovdje izaberem drive G:gdje mi je mountano
2vmbshu.png






a onda mi se pojavi ovo
rbzg5f.png

to potvrdim na ok i krenem dalje
onda kod zadnjeg kada treba sve to instalirati zapoćeti na ovome mi neće po neki puta primiti i jako dugo i sporo ide da moram isključiti i opet restartati komp da bi primilo i to po par puta ne mogu stalno restartati komp radi toga
seqa9l.png
u ćemu bi bio problem to je inaće portable virtualbox ne koristim instalacioni
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
nakon što sve instaliram otvorena su ova dva prozora sada mene zanima gdje se ide za save....htio bih sve to sada spremiti

desni klik na win i exit kad ti pokaze SAVE MACHINE STATE to potvrdis !
35kinvt.png

da li idem na ovo da bi to sada sejvao
1i23v8.png
]
ili ovdje
wj8c2f.png

ili možda ići to na export
2wnvcpc.png

da to spremim pa na import
što da radim da bi imao te windowse i da ih mogu koristiti na drugom kompjuteru ako može detaljan opis molio bih nekoga dobre duše..
dakle..
linuxe sam uspio a ne znam kako samo sam ih na export i onda import i primili su na usb i mogu ih koristiti na drugim kompjuterima bez problema kako ne kužim...dok windowse na isti naćin ne mogu nikako zašto...


evo još nekih problema koji mi se pojave
na prvoj slici mi se neće pojaviti neki puta opcija za 64bita iako mi je komp na 64bita
Spusti ta slajder sa desne strane na prozoru nize nize u donjoj sekciji je!
2q8orqg.png

nakon možda jednog ili par restarta tek se pojavi ova opcija zašto
Ispod NEW opcije nemas nista zato sto je win uklonjen ili izbrisan!To ti se pojavljuje da bi uradio instalaciju ponovo!
r0sif8.png

izaberem 2834 imam 32gb usb
Tu se dodeljuje koliko sistemskog rama da koristi a ne velicina particije!
eil1xk.jpg

zatim dalje
90ad03.png

ovdje izaberem drive G:gdje mi je mountano
Tu gde pise D kliknes i pojavice ti se svi opticki ili virtualni diskovi koje imas!
2vmbshu.png






a onda mi se pojavi ovo
rbzg5f.png

Fles formatiraj u NTFS format a NE fat32
Fat 32 je za linux NTFS je za win!
to potvrdim na ok i krenem dalje
onda kod zadnjeg kada treba sve to instalirati zapoćeti na ovome mi neće po neki puta primiti i jako dugo i sporo ide da moram isključiti i opet restartati komp da bi primilo i to po par puta ne mogu stalno restartati komp radi toga!
Taj deo uvek i traje dugo kod svih jednostavno pusti ga da ide!
seqa9l.png
u ćemu bi bio problem to je inaće portable virtualbox ne koristim instalacioni
To nema veze da li je portable ili instalacioni VBox princip rada je isti nisi pazljivo ispratio tutorijal koji
sam ti napravio!Isprati od pocetka pa do kraja i radi uporedo skini video sa
ju tjuba i gledaj i istovremeno radi!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.03.2013
Poruka
42
pa u kojem je to filmu na youtubu išao sam po filmovima ali ništa u kojem je to naznačeno....daj link ako imaš
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2013
Poruka
42
hvala na detaljnom tutorijalu ali i dalje mi ne prima čim iskljućim ono se opet zacrveni i ništa...
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
Posle ovako iscrpnih objasnjenja ako nece da radi onda mu nema pomoci.
 
Član
Učlanjen(a)
03.03.2013
Poruka
42
ovo mi je izbacilo
ok4aqv.jpg

a kako onda objašnjavaš na ćisto deseti način sam instalirao ubuntu i primio je bez problema ...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2012
Poruka
1.272
Druze linux je potpuno drugacija vrsta sistema i platforme nema nikakvih slicnosti sa bilo kojim windovsom!
 
Natrag
Top