Vino u Sz i NZ

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nastavite slobodno sa pijenjem Vina - to je na vasu savest, ja sa time, a posebno moj Gospod - nemamo nikakve veze, jer nekoga silom terati da guta odvratnu tecnost pri veceri Gospodnjoj, ili svakodnevno, je u stvari prisila i diskriminacija sa vase strane, jer konstantnim propagiranjem - da vino pri veceri Gospodnjoj ili u svakodnevnoj upotrebi treba u svakom slucaju da bude alkoholno - vi vrsite ovu prisilu i diskriminaciju na ljude, da na silu cine nesto sto ne zele, i sto im nije po savesti.

Slobodno cinite sto vam je volja, i seckajte bibliju, i prikazujte je selektivno, a biblijski kontekst po pitanju vina jasan.

Evo, na kraju dacu jedan test vaseg postenja.

Iznesite SVE tekstove u bibliji koji govore negativno o vinu, i njegovoj pogubnosti, pa ce mo videti koliko ste spremni da se suocvite sa celovitom istinom.

Pozdrav!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pošto nema odgovora od onih koji propagiraju pijenje vina u novom zavetu, dao bih jednu ociglednu kontradiktornost sa njihove strane, u odnosu na biblijski kontekst.

Dakle, oni ovde tvrde "da je Bog dozvolio umereno konzumiranje alkohola"

Hajde da sada ovu tvrdnju sagledamo kroz prizmu događaja u Kani Galilejskoj.

Na svadbi u Kani Galilejskoj, Isus je stvorio oko nekoliko stotina litara ( kako tvrde pojedini ) "alkoholnog" vina, u sudovima koji su bili zapremine oko 50 do 100 litara, i to ljudima koji su se već napili ( opet kako pojedini tvrde ) "alkoholnog vina"

To po njima znači - da Isus nije prijatelj čoveka, već neprijatelj, jer je VEĆ ovim opijenim ljudima omogućio da nastave sa opijanjem, bančenjem, mučninom i povraćanjem, i sve što pijenost sa sobom donosi.

Evo par citata koji predstavljaju biblijski stav po pitanju vina.

"Kome: Jaoh? Kome: Kuku? Kome svađa? Kome vika? Kome rane nizašta? Kome crven u očima?
Koji sede kod vina, koji idu te traže rastvoreno vino.
Ne gledaj na vino kad se rumeni, kad u čaši pokazuje lice svoje i upravo iskače.
Na posledak će kao zmija ujesti i kao aspida upeći.
Oči će tvoje gledati na tuđe žene, i srce će tvoje govoriti opačine.
I bićeš kao onaj koji leži usred mora i kao onaj koji spava povrh jedra.
Reći ćeš: Izbiše me, ali me ne zabole; tukoše me, ali ne osetih; kad se probudim, ići ću opet da tražim to"
( priče Solomunove 23. 29 - 35 )

Teško onima koji rane, te idu na silovito piće i ostaju do mraka dok ih vino raspali.
12 I na gozbama su im gusle i psaltiri i bubnji i svirale i vino; a ne gledaju na dela Gospodnja i ne vide rad ruku Njegovih.
13 Zato se narod moj odvede u ropstvo što ne znaju, i koje poštuje gladuju, i ljudstvo njegovo gine od žeđi"
( Isaija 5. 11 - 13 )

"I ne opijajte se vinom u kome je kurvarstvo, nego se još ispunjavajte duhom,
Govoreći među sobom u psalmima i pojanju i pesmama duhovnim, pevajući i pripevajući u srcima svojim Gospodu;
Zahvaljujući za svašta u ime Gospoda našeg Isusa Hrista Bogu i Ocu"
( Efescima 5. 18 - 20 )
 
Član
Učlanjen(a)
05.09.2013
Poruka
4.409
Pošto nema odgovora od onih koji propagiraju pijenje vina u novom zavetu, dao bih jednu ociglednu kontradiktornost sa njihove strane, u odnosu na biblijski kontekst.

Dakle, oni ovde tvrde "da je Bog dozvolio umereno konzumiranje alkohola"

Hajde da sada ovu tvrdnju sagledamo kroz prizmu događaja u Kani Galilejskoj.

Na svadbi u Kani Galilejskoj, Isus je stvorio oko nekoliko stotina litara ( kako tvrde pojedini ) "alkoholnog" vina, u sudovima koji su bili zapremine oko 50 do 100 litara, i to ljudima koji su se već napili ( opet kako pojedini tvrde ) "alkoholnog vina"

To po njima znači - da Isus nije prijatelj čoveka, već neprijatelj, jer je VEĆ ovim opijenim ljudima omogućio da nastave sa opijanjem, bančenjem, mučninom i povraćanjem, i sve što pijenost sa sobom donosi.

Evo par citata koji predstavljaju biblijski stav po pitanju vina.

"Kome: Jaoh? Kome: Kuku? Kome svađa? Kome vika? Kome rane nizašta? Kome crven u očima?
Koji sede kod vina, koji idu te traže rastvoreno vino.
Ne gledaj na vino kad se rumeni, kad u čaši pokazuje lice svoje i upravo iskače.
Na posledak će kao zmija ujesti i kao aspida upeći.
Oči će tvoje gledati na tuđe žene, i srce će tvoje govoriti opačine.
I bićeš kao onaj koji leži usred mora i kao onaj koji spava povrh jedra.
Reći ćeš: Izbiše me, ali me ne zabole; tukoše me, ali ne osetih; kad se probudim, ići ću opet da tražim to"
( priče Solomunove 23. 29 - 35 )

Teško onima koji rane, te idu na silovito piće i ostaju do mraka dok ih vino raspali.
12 I na gozbama su im gusle i psaltiri i bubnji i svirale i vino; a ne gledaju na dela Gospodnja i ne vide rad ruku Njegovih.
13 Zato se narod moj odvede u ropstvo što ne znaju, i koje poštuje gladuju, i ljudstvo njegovo gine od žeđi"
( Isaija 5. 11 - 13 )

"I ne opijajte se vinom u kome je kurvarstvo, nego se još ispunjavajte duhom,
Govoreći među sobom u psalmima i pojanju i pesmama duhovnim, pevajući i pripevajući u srcima svojim Gospodu;
Zahvaljujući za svašta u ime Gospoda našeg Isusa Hrista Bogu i Ocu"
( Efescima 5. 18 - 20 )

Jedno je kada neko pije alkoholno pise i uziva u njemu i kada zna kad mu je vreme da stane sa picem,a drugo je kad neko ne zna kako se pije i kad treba stati.
Isus je znao kako se pije i kad treba stati,a i odlicno je nosio vino za razliku od svojih ucenika.Setimo se kako su svi pozaspali tu poslednju njegovu noc na slobodi pre nego sto su ga uhapsili.
I naravno da je Isus pio alkoholno vino a ne grozdjani sok.
Zar bi ga zbog pijenja grozdjanog soka nazivali pijanicom?,i dal bi i njegovi ucenici poslednje noci tako zaspali od soka od grozdja???
Zasto su Isusa nazivali PIJANICOm,ako nikada nije pio alkoholno vino???
 
Natrag
Top