Verske sekte???

Gerp, niko nema autoritet da to odredjuje, ni jedna crkva, drzava, ni pojedinac, jer svi smo ljudi gresni koji ne znamo ni sto je levo ni desno, i svi mi zajedno podlezemo proveri i niko nema pravo da se stavlja u poziciju visu od drugih.Samo Bog moze da sudi sta je sekta a sta crkva, i istina koju je on dao ljudima.
Za razliku od tebe,Mike,Spedy mi udaramo i po pravoslavlju kad vidimo da nesto ne stima,dok vi pre cete i poginuti nego priznati da vase crkve sire neke jeresi.
Adventna crkva je dosta bliska pravoslavnoj ali se deli u nekoliko jeresi,ortodoxna crkva je bila i bice apostolska crkva i ti to znas i ja to znam i nece se i nebi tako zvala.
e sad sto vi sektanske crkve koje ste prihvatile "novi svecki poredak"i dobro znate da necete dobo ziveti u tom sistemu ako budete podrzali Jedinog Boga Hrista,jer antihristu to i ne odgovara,vi iz boga napraviste cudoviste,Bog kaze ja sam jedini i nema drugog.Dali ti mozes da shvatis te reci?
To sto se on pojavljuje ljudima u Duhu,Sinu,Ocu to je jedna supstanca kao recimo VODA!na zemlji mi vidimo reku,more,jezera tri naziva ali je u svim nazivima prisutna VODA!? onda dalje VODA menja oblik u tri varijante:VODA-PARA-LED no iako je promenila nazive ostala je i dalje VODAS koju pijes!

Mada neverujem da si shvatio ti i tvoji drugari ali moje je da ti objasnim a ti kako hoces.

Pozdrav od Gere.
 
SVE današnje Crkve su SEKTE!
Sekta je - odvajanje od većine.

Za Židove je Isus bio sektaš.
Za Židove su Židovski Kršćani sekta.
Za prve Kršćane su Katolici i Pravoslavci sekte.
Za Katolike su Protestani sekta.
Za Protestante su .....sekta.

Svak za drugoga govori da je TAJ sektaš,
a ne vidi da je i sam sektaš za onoga od koga se odvojio.
 
Sekta dolazi od dve reci - SECARE ( odvojiti - odseci ) i SEKUI ( slediti odredjeni put )

U biblijskom smislu - sekta nije nesto sto se opdvojilo od neke crkve ili organizacije, vec je sekta ono sto se odvojilo od reci Bozje.

Crkva se prepoznaje po istini i meri blagodati Svetoga Duha koji joj je dat.
 
Sekta ili sljedba je svaka religiozna grupa koja ima vlastiti i svojstveni pogled na svijet, što proizlazi iz naučavanja jedne od glavnih religija svijeta, ali nije s njime identičan.[1]
Izraz sekta (u teologiji) označava grupe koje su nastale odvajanjem od većinske religije. Takve grupe obično drugačije tumače glavne tvrdnje religije iz koje su proizašle.

Farizeji, Saduceji - u Isusovo vrijeme na Zemlji!

Djela apostolska 5,17
Onda se podiže veliki svećenik i sve njegove pristaše - sljedba saducejska.
 
Natrag
Top