Ventilator na grafičkoj ne vrti

Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Temperatura na grafičkoj je oko 85 stepeni a kad ručno pokrenem ventilator ona spadne oko 50 , e sad zašto se on sam ne pokreće .Podmazivo sam ga sa WD40 al opet neće sam da se pokrene....
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Da li se ventilator pomakne makar za milimetar (sto bi se reklo "mrdne na trenutak") kada ukljucis racunar?
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Da li se ventilator pomakne makar za milimetar (sto bi se reklo "mrdne na trenutak") kada ukljucis racunar?

Pa to nisam primetio ....evo sad radi od kad sam ga zavrteo i temperatura je 50

4alhu6750b
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Nije tesko primetiti... Iskljuci racunar i kada ga ponovo ukljucis gledaj u ventilator na kartici.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
SAd sam probo i okreće se sad ....nije mi jasno zbog čega sam par puta video da se ne okreće i da je temp oko 80
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
Ventilator ti nije dobro ociscen. WD40 nije uvek sam dovoljan. Ako opet budes morao da rucno pokreces ventilator skini ga i temeljno ocisti stapicima za usi umocenim u aceton (posluzice i neka rakija). Potom naprskaj WD40, obavezno preko tanke cevcice koja se dobija uz njega. Vrh cevcice usmeri u otvor ispod ventilatora kojim imas pristup njegovoj osovini. Bitno je da nema prljavstine koja ce otezavati okretanje bez obzira na podmazanu osovinu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Ok pratiću obavezno rad ovog ventilatora ....zbunjuje me i sto mi ne pokazuje na gornjoj slici procenat brzine ...
 
Član
Učlanjen(a)
13.04.2011
Poruka
695
Sad sam video kad sam upalio računar kreno je da se okreće .. kad se digao sistem on je stao...i sad evo stoji i temperatura raste kad dostigne negde oko 70 ja ga pokrenem rukom i sad radi....
 
Natrag
Top