Veliki problem

Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Ali je problem sto kada ja udjem da promenim boot nema opcije hard. Sumnjam na njega, ali reko da mi neko potvrdi. A desavalo mi se da ga palim i restartujem 10 puta i on se upali lepo podigne windows. Probao sam da raskacim hard i da palim isto mi to izbacuje.11830888_10203160989745199_1371611081_n.jpg
 
UREDNIK
Učlanjen(a)
09.12.2009
Poruka
2.312
Pa ako otkacis hard ....normalno da ga ne vidis u boot selekciji. Proveri ti sata kabal ili ga zameni ako imas drugi. Ako ti je dvd povezan isto sa sata probaj da zamenis .
 
Učlanjen(a)
21.12.2013
Poruka
162
Ne, ne. Mislim kada raskacim hard i kada palim izbaci mi isto onaj natpis. A mislim da treba da izbaci nesto drugo? ili gresim..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
10.04.2012
Poruka
2.330
Ne, ne. Mislim kada raskacim hard i kada palim izbaci mi isto onaj natpis. A mislim da treba da izbaci nesto drugo? ili gresim..
Pozdrav mom drugu Raletu.Iskluci komp i izvadi kabl za napajanje iz stekera ili produznog.Raskaci HDD,pa upali komp.Pisace ti verovatno da komp ne prepoznaje HDD i da bi trebao da proveris njegovu vezu i to kada se pojava ti ponovo ugasi komp,pa prikaci HDD dobro proveri da li je kontakt od napajnja i i onaj manji kabal sto ide od HDD do maticne i njega proveri da li je kontakt i na HDD-u i na maticnoj dobro legao.Upali ponovo komp i javi sta ti se desava.
 
Učlanjen(a)
11.04.2010
Poruka
481
:) Vidjao sam i ploce koje nece da prepoznaju HDD dok se ne promeni port. Kada god upalis komp dobijes poruku NO BOOT DEVICE... Ugasis, promenis port i sve proradi. Posle sve iz pocetka, samo sto vratis kabal u prvi ili neki drugi port. To su ipak kurioziteti tipa:


Ako nisi od onih koji dobijaju premije na lutriji svodi se na neispravan HDD.
 
Učlanjen(a)
20.09.2014
Poruka
1.861
A desavalo mi se da ga palim i restartujem 10 puta i on se upali lepo podigne windows.
To se upravo i kod mene desavalo jedno vreme i cim sam kupio nov sata kabl, onaj sa kocnicama na kraju, problem je nestao. Skoro sam morao opet da malo mrdnem kabal, jer je nesto opet zezalo(kad se trese sto usled hevi gejminga). Teoretski da je hard otiso ne bi mogo iz tog desetog puta da se digne Win, a da je Bios lose konfigurisan, onda Win ne bi startovao ni iz 50-og puta.
Al evo sta ce uradis, kad iz tog 10-og puta krene OS, ucitaj i testiraj hard nekim programom za diagnostiku, recimo HD Tune Pro ili neki drugi, da budes nacisto sa tim. Ako ti Tune predlozi zamenu diska onda to je to. Ti u medjuvremenu skini sa DVD-a kabl(sto rece BUGILIJU), pa testiraj taj hard sa njim. Ajd pa javi, u stvari ako je hard otiso i nemoj da javljas, vise volimo da cujemo lepe vesti, u stilu ovih vaterpolista.
Znaci kabl prvo...
 
Natrag
Top