Велики проблем

Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
овако...колико сам ја чуо и колико "знам" температура компа је свима око 20-30...максимум некад 40 степени...јел јесте тако ? а мени је читавих 60 степени...и због тога ми изгледа једва ради цс 1.6 пес6 и још доста других игрица...јел зна неко како да решим овај проблем са температуром ?
 
Član
Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruka
3.068
овако...колико сам ја чуо и колико "знам" температура компа је свима око 20-30...максимум некад 40 степени...јел јесте тако ? а мени је читавих 60 степени...и због тога ми изгледа једва ради цс 1.6 пес6 и још доста других игрица...јел зна неко како да решим овај проблем са температуром ?
Jel ti je takva temperatura odmah kada upalis racunar ili posle nekog vremena.Probaj skini hard drive inspector pokreni ga i vidi u kakvom su ti stanju hardveri i vidi kakvu ce on temperaturu da ti nadje.yes3
 

dmd

Član
Učlanjen(a)
27.10.2009
Poruka
7
Resenje problema

Prvo treba proveriti dali je u funkciji ventilator na napajanju, tj. dali se okrece. U slucaju da ne radi najbolje zameniti napajanje jer je ovo staro vec odsluzilo svoje.
Drugo treba proveriti dali je u funkciji ventilator na procesoru, da nema slučajno dosta prasine u hladnjaku ispod ventilatora, pa samim tim se procesor ne hladi dovoljno. Ako je sve u redu, jedino sto moze malo da snizi temperaturu procesora je da se izmedju procesora i hladnjaka postavi tanak sloj termoprovodne paste.
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
овако...колико сам ја чуо и колико "знам" температура компа је свима око 20-30...максимум некад 40 степени...јел јесте тако ? а мени је читавих 60 степени...и због тога ми изгледа једва ради цс 1.6 пес6 и још доста других игрица...јел зна неко како да решим овај проблем са температуром ?


Temperatura čega ti je 60c? CPU, GPU, Chipset, Hard disk, DDR !?!?!
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
Ma nije maximum 40 stepeni a ni minimum 20 :???:

Citala sam da je cesta pojava 60. Meni isao do 56 i nista. Malo glasniji ventilatori ali radi. Ja sam ga za svaki slucaj `produvala` usisivacem :D i sad je 36-45. Preporucuju na svakih 6 meseci malo ´produvati´ ventilatore.
Ja to iz iskustva. Ne uzimati zdravo za gotovo yes3
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
Ljudi morate napisati ČEGA vam je temperatura tolika i tolika!?

Postoje komponente u računaru kojima su temperature od 65-70C normalne a postoje komponente koje se na tim temperaturama obično istope/puknu/razlete se...
 
Član
Učlanjen(a)
27.11.2009
Poruka
1.306
SystemMonitor mi pokazuje samo jednu temperaturu, HDD 43 C.
E sad dal je to-to, ne znam. smile3
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
To ti je temperatura jednog Hard Diska (skraćeno: HDD) i temperatura je OK. Od 35-45 je normalno...
 
Član
Učlanjen(a)
18.06.2009
Poruka
790
вентилатори су скроз очишћени,што значи да то тога није ...и окрећу се...:д температура је процесора 60 степени...
 
Član
Učlanjen(a)
01.12.2009
Poruka
323
@BAGZEE onda je neki drugi problem! Temperatura CPU-a ne treba da prelazi 35C u normalnom radu....

Da li znaš šta je termalna pasta!? Termalna pasta ti je.... pasta :) koja se stavlja na procesor, pa se preko nje nakači hladnjak, tj ventilator koji ti hladi CPU. Ta termalna pasta služi kao provodnik izmedju površine ventilatora i CPU (da bolje prijanja na pločicu procesora i da hladi intezivnije). Vremenom ta pasta ostari i ispari i treba da se menja na recimo svakih godinu dana. Mada ako pasta nije dobro stavljena na CPU isto hoće procesor da se pregrejava.

Ja ti predlažem da odneseš računar u servis ili da pozoveš nekog drugara/prijatelja koji se razume u to da ti sredi CPU i da ti stavi novu termalnu pastu. Nova termanlna pasta košta izmedju 600-1000 dinara (5-10€).


P.S. Ukoliko se nakon stavljenja nove paste (pod uslovm da je pasta nanešena na pločicu CPU-a kako treba) desi isti slučaj tj da se CPU pregrejava preko 55-60C onda je problem u Ventilatoru koji je nakačen na CPU, moguće da je oslabio i da ne postiže odgovarajuću brzinu hadjenja (preko 1250rpm je normalno)
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top